Author Topic: Guvernul Citu  (Read 2590 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline mobydick

Guvernul Citu
« on: 24 August 2021, 23:22 »
Deja e prea de tot .
Intai asta:
https://www.digi24.ro/stiri/actualitate/politica/citu-intrebat-daca-stie-cat-costa-o-franzela-nu-mananc-paine-dar-am-fost-la-piata-1628931

Si acum asta: 
https://www.mediafax.ro/politic/noul-ministru-al-finantelor-nu-stie-cat-e-salariul-minim-net-pe-economie-in-jur-de-1600-si-ceva-20244100

Frate, astia cum naiba au absolvit facultatile de economie? Cum au reusit sa se angajeze in domeniul finantelor? 
Parca chiar vor ca PSD-AUR sa vina la guvernare in 2024.
 

Offline astateofmind

Guvernul Citu
« Reply #1 on: 25 August 2021, 22:09 »
Asta e, romania e fucked up si va continua sa fie.
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline mobydick

Guvernul Citu
« Reply #2 on: 25 August 2021, 23:08 »
Inca cateva gafe si asa va arata aeroportul international  dupa alegerile din 2024:
« Last Edit: 25 August 2021, 23:34 by mobydick »
 

Offline mobydick

 


bombardieru

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Guvernul Citu
« Reply #5 on: 23 September 2021, 05:16 »
https://www.realitatea.net/stiri/actual/surse-dosar-dna-pentru-premierul-florin-citu-pentru-achizitia-vaccinurilor-covid_6149899312345436a207ed62

Dosarul asta a aparut fix cu  cateva zile  inainte de alegerile interne.
Coincidenta???

Parerea mea e ca  tot Citu va castiga in ciuda eforturilor lui Orban, Barna, Ciolos, Simion  si Cioloacu in incercarea de-al elimina.
Atata aruncat rahat intr-o persoana politica  de la toate televiziunile si partidele n-am mai vazut de la alegerile din 2009 incoiace- tot asa, se gaseau toti sa arunce cu rahat in Basescu. Ca aveau dreptate sau nu, Basescu a castigat din cauza reclamei negative. N-au facut decat sa-l propulseze pentru cursa din 2024.

Pe Orban , daca pierde, nu-l vad bine la ce dosare are si el, mai ales ca "GENERALU IOHANNIS"  i-a intors spatele. 

Ambii mi se par  niste incompetenti, dar  sper sa se termine odata scandalul asta care a tinut toata vara si sa se apuce odata de guvernat ca ne trezim iar cu PSD-istii la guvernare+ AUR. Nici la alegerile din 2019 si 2020 n-a fost atata scandal ca acum, semn ca la mijloc sunt interese si sume mari de bani in joc, si chiar viitorul tarii in urmatorii 10 ani.    Situatia e crancena rau de tot (criza, pandemie, scumpiri, infractionalitatea crescuta),  deci oricine va castiga  nu-l va astepta un mandat usor si va trebui  sa puna umaru' la treaba.  La modul ca ar trebui sa faca ce nu s-a facut in ultimii 30 ani! Cu terapii de soc, concedieri masive, redus birocratia si digitalizarea, privatizat tot, accelerat investigatiile si  bagat la puscarie/munca in folosul comunitatii toti coruptii din politica,   atragere investitii straine si fonduri europene atent monitorizate, programe pentru crestere economica, chemat imigranti din Asia si Africa sa munceasca in proiecte ingineresti si  in constructii, reforme serioase in sanatate si educatie- sau macar privatizarea lor. 
Citu trebuie sa vina cu niste realizari serioase  pana in 2024  pentru a avea sanse mari de a-l succede pe Iohannis.  Si parca il vad  pe el  mai capabil sa faca toate astea decat Orban care tot o sa ne tina la nivel de Botswana.


« Last Edit: 23 September 2021, 05:25 by bombardieru »
 

bombardieru

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Guvernul Citu
« Reply #6 on: 25 September 2021, 20:08 »
Sper ca Sica Mandonila sa aiba bunul simt sa se retraga definitiv din politica. 
Sa nu-i mai vedem mutra vreodata la TV. 
Ce a facut el a fost ori teatru ca sa-si joace rolul (cred ca stia din decembrie 2020 de la alegeri ca Iohannis il voia retras de la conducerea partidului si a facut-o cat mai telenovelizat, sa plece in stil mare), ori o nesimtire curata- si-a pus acolitii sa-l huiduie pe Citu cand tinea discurs, a tinut un discurs mai gretos si mai  penibil decat pupincurist al lui Citu in care il lauda pe Iohannis. Orban  amesteca  religia cu politica, facand atacuri la persoana, si mai ales, a mai si organizat gratare pe langa Romexpo in plina pandemie. 
Cat despre USR-PLUS, o rusine............regret ca i-am votat!
Sper ca Barna si cu Ciolos se dau cu capetele de pereti ca au plecat de la guvernare si  la cat rahat au mancat ajungand sa se alieze cu AUR si cu aripa Orban.
Pe langa faptul ca n-au facut nimic ministrii lor si  numai gargara a fost de ei. 
Partidul asta e mort si  cred ca nu va mai atinge pragul parlamentar daca continua sa-l ingroape.


Post Merge: 25 September 2021, 20:10
Ma astept ca in 2024  sa-l avem pe Citu presedinte si AUR-PSD la guvernare cu George Simion premier. O sa fie palpitant.
« Last Edit: 25 September 2021, 20:10 by bombardieru »
 

Offline johnycash

Guvernul Citu
« Reply #7 on: 30 September 2021, 15:45 »
Intrebare retorica. Sper ca moderatorul respectiv @mache sa permita intrebari retorice. Sunteti multumiti ce ati votat? Fac referire la vontantii partidelor ce au compus guvernul.
 

Offline mache

Guvernul Citu
« Reply #8 on: 30 September 2021, 22:39 »
Intrebare retorica. Sper ca moderatorul respectiv @mache sa permita intrebari retorice. Sunteti multumiti ce ati votat? Fac referire la vontantii partidelor ce au compus guvernul.
Iar incepi cu tâmpenii?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

 

bombardieru

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Guvernul Citu
« Reply #9 on: 01 October 2021, 05:22 »
Sunteti multumiti ce ati votat? Fac referire la vontantii partidelor ce au compus guvernul.

Nu e nimeni multumit in afara de PNL-istii din gasca lui Citu. Nimeni, ca-i sarac sau bogat,  nu o duce bine in acest moment cand vedem ce facturi la energie si ce criza de materii prime bat la usa, pe langa faptul ca pericolul pandemic e mult mai mare  acum . Dar alternativa  PSD-AUR-PRO-ALDE ar  fi fost mai cumplita.
Sunt poate mai nemultumit de faptul ca USR-istii n-au avut performanta asteptata si s-au retras de la guvernare, deci i-am votat degeaba anul trecut.

In momentul de fata tind sa cred ca doar PNL si UDMR   sunt singurele partide functionale  pentru romanii de dreapta, mai ales  ca au curajul sa ramana la guvernare in asemenea vremuri. 
Chiar si Citu, oricat de antipatic si incompetent   pare, e cel mai bun politician pe care il putem avea in momentul de fata si in urmatorii 10 ani cand vezi ca principalii sai adversari sunt Orban, Ciolacu, Sosoaca si Barna-Ciolos care sunt   ridicol de nefrecventabili.    Nu exista nimeni altul mai bun decat el si chiar daca sunt romani mai competenti, se feresc sa-si asume raspunderea functiei si prefera sa ramana ascunsi in afacerile lor private.   
In asemenea momente de criza/razboi/pandemie/dezastre, curajul si asumarea riscurilor  conteaza cel mai mult, mult mai mult decat alte competente!


« Last Edit: 01 October 2021, 05:33 by bombardieru »
 


bombardieru

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Guvernul Citu
« Reply #11 on: 11 October 2021, 19:13 »
Cred ca guvernul Ciolos II e exact ce trebuie ca  la urmatoarele alegeri (anticipate)  PSD sa obtina 35-40% , AUR-20%, PRO-ALDE , ND si APP sa atinga pragul. 
In timpul asta, PNL-istii se spala pe maini, se retrag in opozitie , Orban pleaca si Citu si cu echipa castigatoare  se pregatesc  pentru prezidentialele din 2024.

 
 

bombardieru

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Guvernul Citu
« Reply #12 on: 29 October 2021, 01:53 »
LOL
Acel moment cand realizezi ca am schimbat mai multi premieri in ultimii 10 ani decat o tara aflata in razboi civil .
 
« Last Edit: 29 October 2021, 02:22 by bombardieru »
 

bombardieru

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
 

Offline johnycash

Guvernul Citu
« Reply #14 on: 11 November 2021, 09:36 »
Ce prosti astia de la PSD ca s au aliat cu PNL. Puteau castiga alegerile viitoare in stil Dragnea cu scor mare. Cat despre Catu si ceilalti nu stiu cum nu le este rusine sa apara dupa ce au injurat atat PSD. Cand le aud mesajele justificative gen corporate cu vorbe multe fara sa spuna nimic mi se face greata.
Oricum si Catu si PNL s-au cam sinucis politic ceea ce nu e rau. 
Astept cu nerabdare sa le aud pe inteligentele de Gorghiu si Turcan cum vor pupa intre fese noul guvern format. Mi-as dori ca televiziunile sa dea foarte des injuraturile scoase pe cioculet anterior .