Author Topic: Imi anulez votul!  (Read 2842 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

noobmaster69

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Imi anulez votul!
« on: 14 November 2019, 01:44 »
Pur si simplu   nu ma reprezinta niciun candidat din turul 2. 

Conform Constitutiei, am dreptul sa-mi anulez votul si sa-mi exprim parerea ca acesti doi candidati nu ma reprezinta!   Este sub demnitatea mea, sub nivelul meu de inteligenta  sa votez cu Iohannis sau Dancila. 


Pentru cine avea sperante pentru viitorul Romaniei, Dan Barna a fost singurul candidat votabil din aceasta runda , mai ales ca  avea studii superioare, era antreprenor,  era ambitios in combaterea coruptiei  . Plus ca era un OM NOU in politica , era progresist  si era mult mai pro-occidental decat oricare candidat urmarind un model de dezvoltare pentru Romania dupa model vest-european.   Nu avea planuri coerente, nu avea programe realiste, nu era chiar un om matur si experimentat politic, nu era carismatic, nu avea atitudine de lider,  dar era cel mai bun la ora actuala dintre toti candidatii.  Era ca sa zic asa, "bunul  mic".  Nici raul mare, nici raul mic. Asta e, am pierdut trenul si de aceasta data, la fel cum l-am pierdut in 1990 cand a candidat Ion Ratiu.   Am ratat sansa de a vota cu altcineva din afara sistemului. In mare, e si vina lui dupa modul infatuat cum a reactionat la faza cu acuzatiile de la  RISE Project, dupa cateva acte penibile, dar si  si al oamenilor din partid cu care s-a inconjurat , dar mai mult e vina romanilor. 
Faptul ca Dancila a obtinut 2 milioane de voturi , cu mult peste un antreprenor progresist  ca Barna sau un diplomat  boem ca Paleologu  spune multe despre noi.  
Iata-ne acum intr-un tur 2 similar cu cel din anul 2000. 

M-am decis sa ma duc la vot in turul 2, dar sa mi-l anulez.   Fiindca nu vreau sa votez   un nou Iliescu si nici un nou  Vadim.  Mai bine refuz ambele oferte.   Si iata motivele: 

1. Dancila: sa fim seriosi, trebuie sa fii ori prost, ori beat, ori drogat, ori troll rauvoitor, ori postac platit sa o votezi pe Dancila. Ca nici simpatizantii si membrii de partid nu o mai vor.  Pur si simplu nu pot s-o votez pentru ca e o (insert whatever you want.....ca eu as avea multe de spus in cele mai obscene cuvinte). 

2. Iohannis: nu-l mai votez pentru ca e un las, un fricos, un comod  . Trebuia sa refuze din start de la finalul lui 2016 orice nominalizare din partea lui Dragnea. Asa cum a refuzat-o pe Sevill, asa trebuia sa-l refuze si pe Grindeanu. Putea sa-si justifice refuzul prin a spune ca nu accepta nominalizari de la PSD cat timp e condus de un condamnat penal cu suspendare, asa cum era Dragnea atunci.   Eu in locul lui  le ziceam clar pesedistilor in felul urmator : ori isi schimba liderul de partid si il inlocuiesc cu cineva  fara dosare penale si sa vina cu propuneri ca lumea, ori sa stea acasa si el propunea un guvern de uniune nationala intre celelalte partide parlamentare cu Ciolos premier tehnocrat.  Putea chiar sa le spuna ca li se rupe daca aia amenintau cu suspendarea, eu ma duceam cu cea mai mare bucurie sa votez pentru ramanerea lui Iohannis in functie, iar PSD-istii isi luau mumu de la populatie pentru ca ei aveau sa suporte costurile  suspendarii si referendumului. Iohannis, daca avea un caracter de LIDER adevarat , asta facea! 

Bun, l-a acceptat pe Grindeanu premier,  si s-a vazut ce a urmat : mizeria de OUG13, proteste in strada cu 600 000 de romani iesiti, noroc cu  cei de la  Bruxelles ca au pus presiuni asupra guvernantilor, si in felul asta, Iordache a demisionat si OUG13 a fost retras (cu toate ca codul penal a fost schimbat ulterior pe furis). Trebuia Iohannis atunci sa ceara in secunda doi dizolvarea parlamentului si alegeri anticipate.  Iar ca comandant suprem al armatei, trebuia sa puna soldatii, jandarmeria, trupele SRI sa-l aresteze pe Dragnea sub acuzatia ca reprezinta un pericol la adresa justitiei si securitatii nationale.    N-a facut-o, fix in momentul cand Dragnea nu pricinuise inca stricaciuni.    Ii era frica de suspendare.  

Apoi, in iunie 2017, cand Dragnea si-a demis propriul guvern PSD prin motiune de cenzura fiindca insusi Grindeanu se saturase sa mai fie o sluga obedienta, trebuia atunci Iohannis  sa-si dea seama  ca nu se poate colabora cu PSD, deci trebuia sa dizolve parlamentul. Din nou, n-a facut-o, si ne-am trezit cu betivanul de Tudose si cu prostul de Toader care au comis cele mai multe mizerii:  reforma fiscala care a ruinat si mai tare  piata muncii din sectorul privat si o gramada de ordonante de urgenta si modificari ale codului penal prin care au eliberat mii de violatori, criminali si talhari pe strazi.   Dpmdv,  Tudose s-a dovedit a fi cel mai NOCIV PRIM-MINISTRU  de la Nastase incoace.  

 Apoi, cand Tudose s-a suparat pe Dragnea  si a demisionat, Iohannis putea si atunci  sa dizolve parlamentul si sa organizeze alegeri anticipate.N-A FACUT-O! 

A numit-o pe Dancila ca premier. Banueisc ca Iohannis stia ce urma, stia la ce sa se astepte de la PSD, si totusi... ce a urmat atunci stim cu totii:  Jandarmeriada de la 10 august,  demiterea lui Kovesi de la DNA si acapararea institutiilor de catre PSD,  modificarea Codului de procedură penală,referendumul constitutional privind definirea familiei care a fost costisitor,   modul cum ne-a facut Dancila de ras in Europa,   inflatia rezultata si scumpirile, taxele crescute,  rata emigratiei crescute  etc.   Ba mai mult, atributiile prezidentiale au fost reduse. Adica Iohannis parca asta a vrut, sa ajunga un simplu functionar platit din banii statului degeaba.   Ca a organizat referendumul si a trecut ma lasa rece, referendumul e acum in sertar, o gramada de infractori mari stau in libertate.  

Fraierul de Dragnea ajungea oricum la puscarie pentru ca nu mai era util, interlopii nu mai aveau nevoie de el si l-au aruncat ca pe o masea stricata cand s-au vazut cu sacii-n caruta dupa ce au devalizat tot ce se mai putea fura.  Plus ca a esuat in a obtine amnistia pentru infractorii si coruptii grei si in a scoate Romania din UE si a o baga sub influenta Rusiei, iar cei care l-au sprijinit in 2016 si l-au protejat de atunci l-au abandonat si l-au servit justitiei. 

Nu stiu daca a vrut sa demonstreze ca PSD e raul absolut, ceea ce stiam cu totii inca din 2004 sau din 2012 si a facut cumva sa scada popularitatea PSD-ului, DAR NU FACI EXPERIMENTE PE POPULATIE! 

A avut mingea de multe ori la el, putea sa schimbe ceva inca cand se mai putea.  
Ce a facut el in rest? Mai nimic! Alti lideri de stat realizeaza o gramada : Merkel aduce imigranti, importa gaz de la rusi, exporta masini, deci face bani si isi dezvolta tara,  Macron, cu toate ca e un presedinte al bogatilor, mai incearca sa se prefaca ca-i pasa de oameni si baga niste taxe pe poluare incat ca atrage proteste in masa, dar macar aduce bani la buget,  Trump vinde arme la sauditi, vinde armament de mana a doua la polonezi si la romani,  baga tarife pe chinezarii si Huawei ca sa protejeze industria americana , deci aduce bani la buget si investeste in locuri de munca si infrastructura si incearca sa apere joburile americanilor prin a deporta imigrantii mexicani, iar Boris, oricat de idiot pare, macar incearca sa duca la indeplinire Brexitul ca sa mai curete tara de imigranti indo-pakistanezi care stau degeaba pe ajutoare sociale.

Ca veni vorba, cand presedintele Poloniei Duda s-a dus la Trump, a obtinut vize pentru ca polonezii sa emigreze in America.
Cand Iohannis s-a dus la Trump, s-a intors doar cu o sapca si o bataie pe umar ca o sa mai stea inca 5 ani in sejururi. 


Parerea mea, dar Iohannis trebuie sa fie CONCEDIAT!   Ca si asa functia de presedinte a devenit una de decor,  atributiile fiind reduse tot de PSD,  deci ce mai conteaza?   Oricum castiga, n-are nevoie de voturile noastre,  are deja unul mare si tare de la Donald Trump.



Chiar  cred ca o Dancila presedinte i-ar  ambitiona  pe penelisti si useristi  sa persevereze si sa se mobilizeze pentru castigarea alegerilor importante, sa inceapa sa MUNCEASCA pentru tara, sa inceapa cu adevarat procesul de dezvoltare al tarii, sa inceapa sa puna umaru' la treaba pentru ca sa vina cu rezultate si sa dovedeasca populatiei de ce ei ar merita sa fie votati. 

Romanii liberali ar trebui sa se axeze de acum inainte doar pe alegerile locale si alegerile parlamentare, iar PNL, PMP  si USR-PLUS ar trebui sa se uneasca pentru a alcatui o majoritate ca sa striveasca PSD-ul la locale si sa inlature suprematia baronilor locali din fiefurile judetene. 
« Last Edit: 14 November 2019, 01:59 by noobmaster69 »
 

Offline astateofmind

Imi anulez votul!
« Reply #1 on: 14 November 2019, 02:03 »
Esti un ignorant mic si i...

vizele de usa se ridica in anumite conditii. Cum ar fi rata refuzului. Care trebuie sa fie ~3%.

Romania rata refuzului: peste 10%. Polonia rata refuzului: ~4%.

NU ma astept sa intelegi ceva din ce am zis. Dar na, facts.

Ce a facut el? Conteaza mai putin ce a facut el. Ce conteaza ENORM este CE NU A FACUT Ponta ca presedinte. Dar esti prea mic si i ... ca sa intelegi asta.

Voteaza cum vrei, tot i... ramai.

Tot ceea ce s-a intamplat de la inscaunarea lui dancila a dus psd-ul jos. Si o MARE parte a avut-o referendum-ul si organizarea lui la momentul potrivit in care impactul a fost major si a daramat PSD-ul. Dar na, n-ai tu cum sa intelegi.

I... = imberb. Cauta in dex daca nu stii ce inseamna.
« Last Edit: 14 November 2019, 02:05 by astateofmind »
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

noobmaster69

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Imi anulez votul!
« Reply #2 on: 14 November 2019, 02:38 »
Ba inteleg perfect. Vina apartine exclusiv poporului roman ca avem asa lideri de tot rasul. Tocmai de aceea refuz sa mai votez cu raul cel mai mic. Nu mai votez deloc cu raul. M-am saturat sa traiesc 4-5 ani cu sentimentul de vinovatie ca am votat raul cel mai mic. 
Votez cu binele sau nu mai votez deloc. E simplu.

Mai lasa-ma cu ce "s-ar fi intamplat daca iesea Ponta presedinte"..........ca pana una alta, ignorant esti tu ca stai in State si ti se rupe in realitate de Romania.Eu unul ma gandesc ca daca Ponta ar fi iesit presedinte in 2014, asta i-ar fi motivat destul de mult pe PNL-isti sa castige alegerile in 2016 si poate acum nu ar mai fi avut parte de dezastrul din ultimii 3 ani. 
Uite ca in 2015 a demisionat Ponta din functia de premier , ca pe urma la un an dupa Colectiv sa ne trezim cu PSD-ALDE  castigand alegerile cu 50% si cu Dragnea si tentativa sa de dictatura   in plina splendoare.
Cu Iohannis presedinte  PSD tot a fost la guvernare si Dragnea si baronii locali tot au furat, au distrus, au facut de ras tara, au eliberat infractorii, au ruinat economia.  Si ne-am trezit si cu o proasta ca premier.  Si nu m-ar mira ca acum sa ne devina si presedinte la cate romance frustrate si feministe proaste   o vor vota.   
N-a mai existat asa instabilitate din anii 90' incoace.   Numai in ultimii 5 ani am avut 9 prim-ministri (cu aia interimari inclusi), asa ca da-o incolo de treaba ca nici in Siria in plin razboi civil nu e asa de nasol.
Nici pe vremea lui Basescu n-a fost asa de rau (ala, asa securist  si betiv cum era, era mai smecher, era mai autoritar, mai respingea aburelile PSD-ului chiar si prin a incalca constitutia , iar Dragnea tacea malc atunci ca n-avea tupeu sa se puna cu Base).  Plus ca Base, asa populist cum era, intelegea mai bine poporul roman decat o intelegea Iohannis care nu iese decat printre ai lui, Pai Basescu, scuza-ma, dar mai vorbea cu oamenii saraci, cu taranii, fie la hore si gratare, fie la inundatii, asta in primul mandat cand inca era iubit. Iohannis s-a purtat ca un ingamfat, un arogant , un antipatic,   un elitist si jumatate, numai presedintele tuturor romanilor nu a fost.  Plus ca a plecat numai in sejururi si s-a intors cu mana goala. 
Nici acum n-am intrat in Schengen, nici acum n-avem euro, nici acum nu avem vize pentru SUA, ba suntem intr-o situatie socio-economica  mai catastrofala acum in 2019 decat eram in 2010 cand marinaru taia pensiile si salariile,   deci de ce sa mai stea Iohannis la  Cotroceni? 
Basescu, ca sa merite al doilea mandat,  macar ne-a bagat  in UE in timpul primului mandat, deci a facut ceva, de aia l-am si votat! 



Post Merge: 14 November 2019, 02:47

Tu crezi ca daca castiga Iohannis acum al doilea mandat, guvernul ala condus de nulitatea numita Orban o sa ramana la conducere pentru 4 ani? Mai gandeste-te!
PSD-ul a mai murit si tot a renascut din cenusa si a revenit la guvernare mai puternic decat era inainte. Vor reveni in 2020 sau in 2024 si vor fi si mai teribili. 

Nu o sa scapam niciodata din blestemul asta pana nu organizam o noua revolutie si una adevarata prin care sa epuram toti comunistii si mafiotii.    Din pacate asta e solutia reala si unica pentru tara asta.
« Last Edit: 14 November 2019, 02:53 by noobmaster69 »
 

Offline astateofmind

Imi anulez votul!
« Reply #3 on: 14 November 2019, 03:21 »
CU atat mai mult daca o sa avem filmul "un guvern PSD se'ntoarce" si "razbunarea guvernului pesede" e mai bine sa fie iohanis acolo, e cat de cat ca si contrabalans.

Ma rog, nu ma astept sa intelegi nici asta :D
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline taribo

Imi anulez votul!
« Reply #4 on: 14 November 2019, 10:21 »
Da da da, sa fie un imbecil sa contrabalanseze alti imbecili. Asa logica mai rar.
 

noobmaster69

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Imi anulez votul!
« Reply #5 on: 14 November 2019, 14:25 »
CU atat mai mult daca o sa avem filmul "un guvern PSD se'ntoarce" si "razbunarea guvernului pesede" e mai bine sa fie iohanis acolo, e cat de cat ca si contrabalans.
 
Tu n-ai stat in Romania in ultimii 5 ani, eu am stat si am patimit sub  cinci  premieri PSD-isti in ultimii 5 ani, asa ca las-o balta,   stiu ce vorbesc.

Iohannis doar a dat din gura, dar n-a facut nimic.
Dupa mottoul lui, asta voiam,   "FAPTE, nu vorbe",  si s-a dovedit a fi opusul.
Numai din aceasta cauza nu mai merita votul meu.

Si ai uitat ca PSD-ul a redus atributiile prezidentiale, asa ca cel poreclit "ficus" chiar este  un FICUS.


Prioritatea nr.1 este sa votam la parlamentare si la locale cu coalitia PNL-USR-PLUS-PMP sa eradicam ciuma rosie din teritoriu.
Da-o dracu de presedintie ca nu suntem republica prezidentiala ca America.
 

Offline astateofmind

Imi anulez votul!
« Reply #6 on: 14 November 2019, 18:46 »
Cata prostie, nu e de mirare ca dancila a obtinut peste 20% si ca probabil va fi f aproape de neamtz in turul 2.
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

noobmaster69

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Imi anulez votul!
« Reply #7 on: 14 November 2019, 23:32 »
Cata prostie, nu e de mirare ca dancila a obtinut peste 20% si ca probabil va fi f aproape de neamtz in turul 2.

Da, asa e, e cumplit sa traiesti intr-o tara unde o dobitoaca analfabeta ca Dancila si un autist cu retard usor ca Iohannis au obtinut mai multe procente decat toti candidatii cu un IQ mai ridicat .
Cand ii vezi pe astia doi in fata unui antreprenor progresist  ca Barna, un diplomat si istoric  boem ca Paleologu, un actor amator ca Diaconu, un veterinar si poet  ungur ca Kelemen, e clar ca tara asta are un viitor sumbru.
Adica plm, pana si John Banu ala  care a sfarsit pe ultimul loc  era mai votabil decat astia doi si avea o moaca mai de inteligent.
Cu aceasta mascarada, tara asta  chiar ne vrea prosti.  Daca nici incendiul de la Colectiv, nici OUG13, nici abuzurile lui Dragnea, nici  Jandarmeriada de la 10 august, nici crimele din Caracal nu m-au convins  sa emigrez, turul 2 chiar ma face sa ma gandesc cum sa ma car cat mai repede din tara asta populata de idioti.  La modul serios, la ora asta as emigra si in Ungaria sau Polonia.


De asta imi voi anula votul, fiindca e sub demnitatea mea sa votez unul din ei. 



Post Merge: 14 November 2019, 23:46
Ma uit la dezbaterea asta din 1990 cu Iliescu , Ratiu si Campeanu si ma deprima halul in care  clasa politica a involuat dpdv intelectual     de atunci:



Iar Constantinescu era  cu 10 clase peste Iohannis, un intelectual desavarsit si academician, nu un profesoras mediocru, necunoscut  si escroc  care traia din meditatii si isi cumpara 6 case.
Ce l-a demontat pe  Iliescu atunci! Chiar imi pare rau ca nu mai candideaza. 

 


 Vadim si Iliescu erau ambii niste jigodii comuniste, dar macar erau oameni cultivati ce stiau politica.   Nu se compara Iohannis si Dancila cu astia.

« Last Edit: 14 November 2019, 23:46 by noobmaster69 »
 

Offline astateofmind

ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

noobmaster69

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Imi anulez votul!
« Reply #9 on: 15 November 2019, 01:41 »
He he, stai sa vezi peste 5 ani ce o sa fie.
Presimt ca  o s-o regretam pe Dancila  la fel cum am ajuns sa-i regretam pe Dragnea, Ponta , Crin, Geoana, Tariceanu si Nastase.

Viitorul tarii asteia se anunta din ce in ce mai Cacaniu, la fel si politicienii.


La modul serios va zic, sa nu aveti un soc in urmatorii 10 ani  cand o sa vedeti vedete mondene din televiziune precum  Gabriela Firea, Tudor Chirila, Andreea Marin,  Florin Calinescu, Bianca Dragusanu,   Ana Maria Prodan,  Teo Trandafir si altii prin   functii politice mari cand nu vor mai reprezenta interes pentru public la TV si vor cersi atentie (si bani).
 

Si mi-e tare frica  ca in 2024  o sa avem un tur 2 dintre  Rares Bogdan si  Mihai  Gadea cu  Mircea Badea propus drept prim-ministru.   


« Last Edit: 15 November 2019, 01:44 by noobmaster69 »
 

Offline astateofmind

Imi anulez votul!
« Reply #10 on: 15 November 2019, 17:39 »
Cine pmea îl regreta pe Dragnea? Ponta? Crin? Geoană?

Tu te auzi ce scri?
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline KodiaK

Imi anulez votul!
« Reply #11 on: 15 November 2019, 18:54 »
noobmaster69 din pacate in Romania nu prea exista anularea votului. Orice abtinere pe motive ca "sunt prea jmecher sa merg la vot" = un vot PSD. Deci stai acasa, dar dupa aia sa nu te plangi daca Doamne fereste iese Dancila pt ca fix din cauza astora ca tine a iesit.
Candidatul ideal nu exista, asa daca toti candidatii ti se pare slabi, il votezi pe ala mai putin slab.
Asus TUF Z590-PLUS | 10700KF | be quiet! Dark Rock Pro 4 | 32GB HyperX Fury 3600Mhz | Asus TUF RTX 3080 | Samsung 870 EVO 250GB + XPG Gammix S11 PRO 512GB+2TB + 2xSeagate 2TB | Audigy RX | Sennheiser HD559 | Corsair RM850x | be quiet! Silent Base 802 | ASUS ROG PG27AQDM
Reducere 1% PcG: G6TPRZ4K
 

noobmaster69

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Imi anulez votul!
« Reply #12 on: 15 November 2019, 21:39 »
noobmaster69 din pacate in Romania nu prea exista anularea votului. Orice abtinere pe motive ca "sunt prea jmecher sa merg la vot" = un vot PSD. Deci stai acasa, dar dupa aia sa nu te plangi daca Doamne fereste iese Dancila pt ca fix din cauza astora ca tine a iesit.
Candidatul ideal nu exista, asa daca toti candidatii ti se pare slabi, il votezi pe ala mai putin slab.
VOT ANULAT INSEAMNA VOT ANULAT. PUNCT!


Nu e nici vot pentru PSD, nici vot  pentru PNL, ai inteles? 
Nu incerca sa-mi vinzi  propaganda   USL-ista  ca nu-ti merge cu mine!
Si n-am spus nicaieri ca trebuie sa absentam de la vot.
Dimpotriva!
Mergem la vot si dam MUIE si PSD-ului si PNL-ului.  Anulat + scris MUIE USL!       E simplu. 
Gen din 9 milioane de votanti, vreo 6 sa-si anuleze voturile in semn de protest.
Cand Dancila si Iohannis vor vedea ca sunt sustinuti de doar 20% din numarul tuturor votantilor, nu se vor mai lauda ca "uite domne, avem milioane de sustinatori, deci ciocu' mic".


Pentru ca  suntem  8  milioane de romani cu varsta de peste 35 ani,   eligibili  pentru functia suprema in stat si ...tot ce putem scoate la inaintare e un idiot  cu sase case si  o proasta cu sase clase din 8 milioane de romani
Da-o dracului de treaba. 
« Last Edit: 15 November 2019, 22:07 by noobmaster69 »
 

Offline taribo

Imi anulez votul!
« Reply #13 on: 15 November 2019, 22:13 »
Cine pmea îl regreta pe Dragnea? Ponta? Crin? Geoană?

Tu te auzi ce scri?

Dar tu te auzi ?:)) iesi in bula ta de cristal si realizeaza ca exista oameni care nu gandesc ca tine.
 

noobmaster69

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Imi anulez votul!
« Reply #14 on: 15 November 2019, 23:29 »
Cine pmea îl regreta pe Dragnea? Ponta? Crin? Geoană?

Tu te auzi ce scri?

Dar tu te auzi ?:)) iesi in bula ta de cristal si realizeaza ca exista oameni care nu gandesc ca tine.


L-am regretat pe Nastase  dupa ce  l-am vazut cat de prostanac era Geoana cand promitea 20 000 euro pentru fiecare roman care se intorcea in tara si s-a dat de gol la faza cu Vantu.  Pentru ca Nastase, oricat de dictator era, macar era om cultivat, mai pragmatic si stia sa controleze situatia.

L-am regretat dupa aceea pe Geoana cand l-am vazut pe Ponta mitomanul  cum ne mintea pe fata cu doctoratul sau plagiat si ne-a bagat in plina criza politica.  Spre deosebire de Geoana care, oricat de prostanac era, macar era unul autentic,  om cizelat, respecta puterile in stat si se pricepea la politica externa.

L-am regretat pe Ponta cand l-am vazut ce taranus afumat  cu tendinte de dictator rusofil  era Dragnea care voia amnistie pentru toti infractorii, baronii locali si cum incerca sa ne duca inapoi in evul mediu.  Spre deosebire de Ponta, care desi mitoman fiind, era macar un socialist progresist si pro-european. Si cel putin asta si-a dat demisia de onoare dupa Colectiv. 

L-am regretat apoi chiar si pe Dragnea cand am vazut-o pe Dancila cum ne face de ras in toata lumea cu gafele ei.  Pentru ca  Dragnea stia macar  sa lege doua cuvinte intr-o propozitie. 

O s-o regretam si pe Dancila in viitor cu siguranta....avand in vedere ca urmatorul lider PSD va fi probabil unul cu inteligenta unui urangutan. 




Legat de Tariceanu, ok, pe ala chiar nu l-as regreta la ce javra a fost, dar l-as regreta pe Crin Antonescu. Pentru ca oricat de mult era cu "JOS BASESCU" in gura si ce engleza de balta vorbea ca presedinte interimar, macar asta avea bun simt, era inteligent, cultivat   si era mai comunicativ spre deosebire de Iohannis care  e un nesimtit, un ipocrit, un arogant, un indolent, un las.  Dupa porcaria cu formarea aliantei USL, macar Crin a apucat sa-si repare tampenie prin a separa alianta, prin a-l sustine pe Iohannis pentru a nu ajunge Ponta presedinte si a  mai avut si bunul simt sa se retraga definitiv din cariera politica cum putini politicieni romani au acest curaj in ziua de azi.

Si zic ca in viitor o sa ajungem sa-l regretam si pe Iohannis daca stau sa ma uit la Orban.

Si da, in contextul actual, chiar si Basescu, Boc, Blaga, Videanu si Udrea sunt de regretat ca macar astia mai faceau cate ceva, nu doar furau. 

Post Merge: 15 November 2019, 23:33
Acum la modul serios vorbind, Ponta si cu Crin  sunt chiar cu multe clase peste  Dancila si Iohannis, intelectual vorbind. 
As fi preferat sa fie ei in turul doi decat  prostii astia doi.

 
Nu-mi vine sa cred ca am ajuns sa spun asta cand ma gandesc ca parca mai ieri eram prin 2010-2012 si exista mizeria numita USL.
« Last Edit: 15 November 2019, 23:35 by noobmaster69 »