Poll

Cu cine votati?  

Klaus Iohannis (PNL)
5 (71.4%)
Viorica Dancila (PSD)
2 (28.6%)

Total Members Voted: 6

Voting closed: 24 November 2019, 02:49

Author Topic: Iohannis vs Dancila  (Read 3195 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

noobmaster69

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Iohannis vs Dancila
« on: 11 November 2019, 02:47 »
Un fel de remaster romanesc  la un film american  prost pe care l-am mai vazut in 2016.

« Last Edit: 11 November 2019, 19:30 by mache »
 

Offline RaijinRoh

Iohannis vs Dancila
« Reply #1 on: 15 November 2019, 00:16 »
 

Offline astateofmind

ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

noobmaster69

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Iohannis vs Dancila
« Reply #3 on: 15 November 2019, 02:01 »
Cine dracu se mai uita in gura lui CTP in 2020?
Pe bune, CTP ala e o scorpie   comunista batrana care ar vinde-o si pe maica'sa ca sa fie invitat la o televiziune mare. La fel ca si Ion Cristoiu, Andrei Plesu  si alti analisti politici care ar muri de foame daca  n-ar manca rahat la TV, avand in vedere ca astia nu se pricep la altceva   
Pana si o curva de pe centrua merita mai mult respect decat prostii astia. 

Poate ai uitat, dar CTP il pupa in cur pe Iliescu si Voiculescu  la greu prin 1990-2000' si nici pe Nastase nu l-a detestat si denigrat  atat de mult pe cat l-a  denigrat pe Basescu.




 
 

Offline johnycash

Iohannis vs Dancila
« Reply #4 on: 18 November 2019, 18:30 »
Ma uitam astazi la stiri si nu imi vine sa cred cum fuge Johanis de Dancila ca dracu de tamaie. Incepe sa arate toata treaba asta ca o secventa cu Tom si Jerry cand cei doi se alearga permanent.
Ceva mai jenant decat ce face Johanis nu am vazut. Nu credeam ca se poate mai jos decat Basescu iar viata imi arata acum ca se poate. Am sa merg la vot si o sa o votez pe Dancila desi parerea mea despre capacitatea intelectuala a ei este una negativa. Dar decat sa votez cu unul care fuge de ea ...
 

noobmaster69

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Iohannis vs Dancila
« Reply #5 on: 18 November 2019, 22:23 »
Ma uitam astazi la stiri si nu imi vine sa cred cum fuge Johanis de Dancila ca dracu de tamaie. Incepe sa arate toata treaba asta ca o secventa cu Tom si Jerry cand cei doi se alearga permanent.
Ceva mai jenant decat ce face Johanis nu am vazut. Nu credeam ca se poate mai jos decat Basescu iar viata imi arata acum ca se poate. Am sa merg la vot si o sa o votez pe Dancila desi parerea mea despre capacitatea intelectuala a ei este una negativa. Dar decat sa votez cu unul care fuge de ea ...

Parerea ta.
Parerea mea e ca un roman cu inteligenta medie si-ar anula votul si n-ar vota nici Iohannis, nici Dancila.
La fel cum a facut-o sau ar fi facut-o la turul 2 dintre Vadim si Iliescu din 2000.
Parea proasta e ca Vadim si Iliescu  erau  politicieni cultivati si experimentati. Si atunci aveai de ales intre un fascist si un comunist. 

Acum ai de ales intre un prost si o proasta.

Suntem clar in cel mai negru moment din ultimii 30 ani.
 

Offline piratu2191

Iohannis vs Dancila
« Reply #6 on: 22 November 2019, 23:07 »
Veorica presedinta. Asa am auzit, ca cica daca nu ma duc la vot iese Dancila :)))) Uite ca nu ma duc, s-o vad si p'asta.
In schimb Iohannis are cota 2 sa ia sub 62.5. Mult mai tentant. Si casa pariurilor mai aproape fata de scoala...
« Last Edit: 22 November 2019, 23:12 by piratu2191 »
 

Offline sradu

Iohannis vs Dancila
« Reply #7 on: 23 November 2019, 02:47 »
 In loc sa joci, pariezi. E mai fun sa pariezi decat sa votezi. Si mai fun e cum tot tu ai pretentia ca politicienii sa te respecte sau sa dea 2 bani pe tine.
 

Offline Nosferat

Iohannis vs Dancila
« Reply #8 on: 23 November 2019, 17:10 »
Ce moment trist in care am de ales intre un rahat,sau alt rahat,dar oricum rahat.
Ignore list :astateofmind
 

Offline sradu

Iohannis vs Dancila
« Reply #9 on: 24 November 2019, 01:46 »
Da, stiu. E groaznic, mai ales ca in Romania de obicei candideaza numai genii politice.

Cred ca dezamagirea asta vine mai ales de la votantii psd. Acum 5 ani nimeni nu se plangea de treaba asta. Iohannis e tot ala deci e clar... oamenii ii duc dorul lui Ponta.

Dancila e cel mai slab/prost candidat ajuns vreodata la nivelul asta, e adevarat. Dar nimeni n-a fortzat psd s-o puna acolo. E rezultatul dictaturii Dragnea in psd. Omul pe care toata pesedeaua l-a sustinut pana la puscarie. Nimeni nu i-a fortzat pe pesedisti sa-l aleaga pe Dragnea. L-au ales pentru ca era capabil. Capabil sa fure neprins si sa-i ajute si pe altii s-o faca. Capabil sa minta bine, inteligent si cu oarece sharm. Capabil sa-si murdareasca coatele cand e nevoie de rezolvat un miting, o justitie. Capabil sa se inconjoare de yesmeni, de idioti utili, de manipulatori cinici, etc...

Asa ca atunci cand va uitati la Dancila, aveti in fata rezultatul politicii lui Dragnea. Fructele lui, ale adoratului psd. Si... daca faceti un suprem efort de memorie pana la vremurile alea de vis, in care chiar aveati cu cine alege... cand micutul Titulescu era acolo, pe scena Stadionului National, o sa va aduceti aminte pe cine a cultivat el. A avut nevoie si el de oameni utili, care sa aduca voturi din plin (uneori preaplin, peste 100%), bani, sa rezolve, etc...

Deci nu, dragilor... aveti cu cine vota. Votati cu fructele voturilor voastre din ultimii 10-15 ani.

De partea celalalta... voi votati cu rezultatul lipsei voastre de la vot din aceieasi 10-15 ani.
 

Offline johnycash

Iohannis vs Dancila
« Reply #10 on: 24 November 2019, 07:04 »
@sradu sa stii ca cei de pe forumul vechi iti cunosc optiunile mai ales ca cei adulati de tine se afla in procentaj covarsitor tot acolo dar sub alt nume. Poate ca unul din candidati nu e asa de inteligent/destept ca celalalt(eu nu vad deosebiri din punctul asta de vedere) dar sa te pretinzi destept si sa fugi ca un inteligent ...
Apropos ca tot spui de alegerile trecute . Cine era inteligentul data trecuta si cine a castigat ? Ti s-a parut vreun moment ca atunci inteligentul vorbea limba germana ? Si cu toate astea ai
 votat candidatul prost/slab.
 

Offline sradu

Iohannis vs Dancila
« Reply #11 on: 24 November 2019, 11:08 »
 Orice comparatie dispare cand vorbim de psd. Cine nu intelege asta nici la 30 de ani dupa '89, nici dupa ultima tura a psd la butoane, nici dupa Dragnea, nici dupa Dancila... e fie rau intentionat (aka in sistem sau profita de pe urma lui) fie nu intelege sau nu vrea a intelege mare lucru din viata.

Tocmai, ca optiunile sunt foarte clare. Nu vorbim de docrtrine, etc... alegerea e foarte simpla, poate cea mai simpla de cand se fac alegeri (libere) in Romania. Niciodata n-a fost mai clar.

Daca si acum stai acasa...

Daca si acum votezi prost....

Asta e Romania. Pana la urma va fi interesant scorul de maine dimineata. Va pune o oglinda Romaniei. 
 

Offline Nosferat

Iohannis vs Dancila
« Reply #12 on: 24 November 2019, 11:31 »
Eu iti aplaud candoarea ca tu chiar mai crezi in iluzia alegerii ,stai cum ai scris "cea mai simpla". Nu exista sa votezi bine sau prost intre acesti candidati, exista doar prost sau mai prost.
Ignore list :astateofmind
 

Offline sradu

Iohannis vs Dancila
« Reply #13 on: 24 November 2019, 11:44 »
Si daca era intre mai super foarte prost si mai foarte super prost, tot se cheama ca e o alegere...

Hai sa-ti spun cand n-a fost nici o alegere: la parlamentarele alea unde a castigat USL. Aia a fost pe stil PCR. Pur si simplu nu exista alternativa. USL vs nimic.
 

noobmaster69

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Iohannis vs Dancila
« Reply #14 on: 24 November 2019, 15:53 »
Parca mai ieri aveam de ales intre un prostanac si un betivan. Acum 10 ani.

Iar acum 20 ani aveam de ales intre un bolsevic criminal  si  un fascist   tacanit.

Dar bai, toti astia aveau ceva in cap.
Erau mai experimentati, stiau politica, stiau sa vorbeasca,  mai faceau cate ceva.


Acum avem de votat intre un neghiob si  o proasta care nu au facut si nu fac NIMIC! Consuma aer degeaba si stau pe banii statului degeaba. 
E sub intelectul meu sa votez pe unul din astia. 
Ca patron de firma, nu i-as fi angajat pe niciunul  nici macar in pozitia de team-leader.  Atat de GROAZNICI sunt amandoi. 

Sa zicem ca in situatia din 2000 imi anulam votul, dar si acum, ca si in 2004 si in 2009, l-as mai stampila pe Basescu inca o data.  Si faptul ca Geoana a ajuns nr. 2 in NATO arata ca nu e asa de prostanac.   Cred ca daca candida impotriva lui Iohannis acum, l-as fi votat. Ce ironie e ca el l-a propus prim-ministru acum 10 ani, cand Iohannis era asociat al PSD-ului si pupa fundul lui Voiculescu si era prieten bun cu Ponta si Crin , iar Orban si Dragnea isi schimbau gecile. 
 
In 2014 l-am votat pe Iohannis ca sa nu iasa Ponta,  si stiam de performantele sale din Sibiu. Pana m-a lamurit si am observat cu atentie si ingrijorare ca in ultimii 5 ani, in afara de discursuri sforaitoare, n-a facut nimic. Ha, stai, a desemnat trei prim-ministri de la PSD de frica sa nu fie suspendat.
Fata de Basescu care a avut curaj  sa fie suspendat de doua ori.

Mi-e sila sa-l mai votez.
Mai ales cand stiu ca oricum el castiga alegerile cu un scor istoric.   
Plus ca PSD-ul nu mai e amenintarea de altadata acum ca Iliescu e pe moarte, Nastase  a ajuns un irelevant,  Dragnea si Hrebenciuc si alti grei au ajuns pe mana justitiei, Dancila e o paiata care de maine va ajunge in analele comediei romanesti.


Hai sa-ti spun cand n-a fost nici o alegere: la parlamentarele alea unde a castigat USL. Aia a fost pe stil PCR. Pur si simplu nu exista alternativa. USL vs nimic.
La fel ca si la alegerile parlamentare din 2012 unde nu m-am prezentat la vot, nici la astea nu ma prezint. 


Post Merge: 24 November 2019, 16:03
Ce moment trist in care am de ales intre un rahat,sau alt rahat,dar oricum rahat.

Ca votezi raul mic sau raul mare,   e irelevant.


RAUL E RAU INDIFERENT DE DIMENSIUNE! 
« Last Edit: 24 November 2019, 16:04 by noobmaster69 »