Author Topic: Liviu Dragnea si urmarile guvernarii PSD  (Read 18447 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

TrevorArthur

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Liviu Dragnea si urmarile guvernarii PSD
« Reply #105 on: 20 March 2019, 01:04 »
Eu m-am convins demult ca toata tarasenia asta cu #REZIST, USR-PLUS si Societatea Civica sunt diversiuni marca SRI-SIE  aka vechea Securitate care si acum e condusa de comunisti  care  sunt mana-n mana cu PSD.
Tipul asta a spus-o bine: 
https://opencube.ro/brigada-de-agitatie-cenaclul-flacara-reddit-si-presa/
Tara asta este deja controlata de Serviciul Informational Extern al Rusiei prin intermediul PSD care  joaca dupa interesele serviciilor rusesti   .   Toate protestele au fost organizate ca sa dea aparenta ca  inca exista opozitie in tara asta. 
Tot ce se intampla acum in presa  e cel mai prost teatru politic  din istoria curenta! Lupta e doar de ochii pulimii, in realitate e dictatura toata ziua pentru ca pe la spate toti sunt prieteni, cum am vazut in pozele cu Dragnea si Kovesi si  Maior la petrecere.
Inclusiv sa spui ca PNL  e rival al PSD-ului cand acum 5 ani se tineau de mana denota naivitate. 

Nu mai exista deloc opozitie reala, s-a cam terminat cu democratia in aceasta tara... si asta din cauza prostilor care n-au fost la vot. .
Oficial, ne aflam sub dictatura din 2016, primita in aplauze. cu trandafiri  si urale. Pe zi ce trece, conducatorii reali  ai PSD-ului isi instaureaza dictatura prin mascotele lor Dragnea, Toader si Dancila.Ca pleaca Dragnea, vine imediat altul.

Singura optiune decenta care a mai ramas e sa te adaptezi sistemului si sa furi ca si altii, sa-ti gasesti pile, sa te orientezi, sa te inscrii in partid, sa-ti gasesti "prieteni" care sa te acopere, practic sa devii o SLUGA a PSD-ului si al Rusiei. 

Sau sa emigrezi daca vrei sa muncesti cinstit si sa fii platit corespunzator sa poti duce un trai decent.
S-a terminat cu perioada democratica, asa scurta cum a fost.
Eu va zic ca o sa-i ducem dorul lui Basescu care mai mica ceva democratie.
Pai Dragnea ne duce direct inapoi in .......ce comunism? In  feudalism tata!
Cu baroni la carma, printi la sefie  si printese in parlament.
 


Un lucru e cert: fiecare o sa fie pentru el de acum inainte.
Gata cu miscarile, cu organizatiile, cu solidaritatea,   fiecare traieste, rezista si se descurca cum poate.  Ca vin niste vremuri salbatice rau!
« Last Edit: 20 March 2019, 01:16 by TrevorArthur »
 

Offline johnycash

Liviu Dragnea si urmarile guvernarii PSD
« Reply #106 on: 20 March 2019, 09:29 »
@TrevorArthur spui ca PSD ne aduce inapoi in comunism. Eu am o parere diametral opusa si am sa iti explic parerea mea. Cine a apucat comunismul cred ca este imposibil sa nu fi vazut sau sa nu fi auzit cum lucra securitatea si justitia.
Daca cineva era incomod, se imbraca mai fistichiu, avea o frizura neconforma , spunea vreun banc ... era saltat de vreun militian sau securist. Era dus la procuror si i se inventa un dosar si tarat prin puscarii.
Acum se intampla cam acelasi lucru. Oamenilor incomozi pentru grupuri de interese de orice fel sunt saltati si li se intampla acelasi lucru ca si celor din regimul anterior. Din fericire unii dintre ei au norocul sa nimereasca si judecatori integri care ce sa vezi constata ca fapta nu exista.
Tatal meu a fost prigonit pana la revolutie pentru ca bunicul din partea mamei avusese niste pamanturi asa ca ca stiu ce inseamna prigoana comunista si nu pot sa asist indiferent cand vad ca ea a renascut sub alta forma dar in esenta aceiasi.
Cariera si viata acestor oameni este distrusa iar PNL si USR aplauda toate aceste mizerii. Imi doresc justitie dar nu asa . Cei care au furat sa fie judecati corect si daca sunt vinovati sa stea in puscarie mult mai multi ani decat stau acum iar pedepsele sa fie cumulate.
Spui ca PNL si PSD nu sunt rivali. Ba sigur ca sunt. Erau mana in mana inaintea infestarii PNL-ului cu PDL-isti.

 

Offline Ciocanul

Liviu Dragnea si urmarile guvernarii PSD
« Reply #107 on: 21 March 2019, 18:42 »
Ca PDL s-a nascut din matraguna... sigur.... PDL e din PD si PNL aripa Stolojan sau ceva de genul. Stolojan a fost cu Iliescu pe felie pana in 2000 cand a trecut la PNL. PD e din PSD sau PSDR, PDSR sau PLM...
Nu vi se pare ca e cam aceeasi mocirla din care iasa toti ? Toti sunt din acelasi aluat ?
« Last Edit: 21 March 2019, 18:43 by Ciocanul »
 

Offline oldshooterman

Liviu Dragnea si urmarile guvernarii PSD
« Reply #108 on: 21 March 2019, 19:19 »
Nu vi se pare ca e cam aceeasi mocirla din care iasa toti ? Toti sunt din acelasi aluat ?
Tocmai asta e motivul pentru care eliminarea PSD de la putere nu va schimba nimic radical, ci doar poate va aduce ceva stabilitate in mediul economic si legislativ. Dar tot ar fi ceva mai bine.
 

TrevorArthur

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Liviu Dragnea si urmarile guvernarii PSD
« Reply #109 on: 22 March 2019, 16:00 »
Ca PDL s-a nascut din matraguna... sigur.... PDL e din PD si PNL aripa Stolojan sau ceva de genul. Stolojan a fost cu Iliescu pe felie pana in 2000 cand a trecut la PNL. PD e din PSD sau PSDR, PDSR sau PLM...
Nu vi se pare ca e cam aceeasi mocirla din care iasa toti ? Toti sunt din acelasi aluat ?

Fix astia, PSD-ALDE, PNL si PMP au inceput primii sa puna afise si corturi cu mutrele lor de gangsteri si slugile lor pe care ii trimit in Parlamentul european.
Din punctul asta de vedere, toti astia patru sunt din acelasi aluat.

Problema e ca si alternativa USR-PLUS se anunta la fel de nasoala, ca si astia miros a neocomunisti si corupti cu masca de progresisti.
 

In cazul asta ce preferi?
Comunisti batrani si  FSN-isti cu experienta in a guverna fura ?
Sau neocomunisti tineri, fara experienta, dar care vor s-o arda pe porcarii gen homosexualitate si feminism cand tara arde si baba se piaptana  ?
 
Nu vi se pare ca e cam aceeasi mocirla din care iasa toti ? Toti sunt din acelasi aluat ?
Tocmai asta e motivul pentru care eliminarea PSD de la putere nu va schimba nimic radical, ci doar poate va aduce ceva stabilitate in mediul economic si legislativ. Dar tot ar fi ceva mai bine.

Singura sansa pentru a ne dezvolta si asigura viitorul   ca tara e o catastrofa majora.  Ceva faliment care sa convinga poporul roman ca clasa politica actuala e un rahat si ca ar trebui sa dam guvernarea unor afaceristi si corporatisti cu experienta, cu cazier curat si pusi pe treaba.
Adica, o dictatura corporatista tehnocrata justitiara  de dreapta daca e nevoie.
Care sa scada toate salariile bugetarilor si sa inghete pensiile, sa concedieze  toti bugetarii incompetenti si putorile,   care sa privatizeze toate institutiile, care sa aduca model singaporean la noi in tara, sa atraga  investitii straine, sa recladeasca industria si agricultura pentru export ca sa putem plati toate datoriile,   si sa puna toti politicienii corupti la munca in folosul comunitatii pe viata!
Si o sa se intample, fie ajungem la asta, fie ajungem colonie ruseasca. 
« Last Edit: 22 March 2019, 16:09 by TrevorArthur »
 

Offline taribo

Liviu Dragnea si urmarile guvernarii PSD
« Reply #110 on: 22 March 2019, 16:09 »
Bad post
 

TrevorArthur

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Liviu Dragnea si urmarile guvernarii PSD
« Reply #111 on: 22 March 2019, 16:14 »
Nu vi se pare ca e cam aceeasi mocirla din care iasa toti ? Toti sunt din acelasi aluat ?
Tocmai asta e motivul pentru care eliminarea PSD de la putere nu va schimba nimic radical, ci doar poate va aduce ceva stabilitate in mediul economic si legislativ. Dar tot ar fi ceva mai bine.
Eu nu inteleg unde anume e instabilitatea? Sau se considera instabilitate daca incerci sa corectezi niste legi aberante?
Ce legi aberante?
Sa corecteze legile ca sa te lase sa  furi 200 000 euro?
Sa dai spaga sa poti sa te angajezi la stat sau sa obtii o functie inalta?
Sa dai sau sa iei mita? 
Sa fraudezi voturile la alegeri ?
Sa mituiesti alegatorii cu faina si ulei?
Sa faci evaziune fiscala si alte afaceri frauduloase?
Sa poti mitui judecatorii?
Sa managerieze statul toata industria si economia ca-n comunism?
Sa ne izoleze de restul lumii si sa ne scoata de pe piata europeana?
Daca se poate, sa fie eliberati toti criminalii, violatorii si hotii si sa se desfiinteze penitenciarele?
Sa poata oricine cu avere sa comita abuzuri asupra altor oameni mai saraci   ?

Pentru ca asta vrea PSD de fapt! 

Bre, nu stiu daca esti ceva functionar sau membru  mare de prin PSD, sau un simplu simpatizant total dezinformat,   dar te avertizez ca intr-un asemenea regim va functiona doar legea junglei, respectiv legea pumnului. Doar cei cu bani si cu muschi vor conduce societatea asta. 
Tu si cu alti propagandisti ca alde Flat nu o sa supravietuiti unui asemenea regim, mark my word!

In regimul asta rau justitiar DNA-isto/basist sau cum vreti sa-i spuneti (eu ii spun liberalism), voi doi ati primit mai mult decat ati merita.
Intr-un regim PSD-ist asa zis "social-democrat" care e cleptocratie toata ziua  pentru ca asta vor Dragnea , Valcov, Codrin si gasca ,  nu o sa primiti nimic, o sa fiti mult mai saraci decat sunteti acum!   
Se vede ca n-ati trait in comunism,  pentru ca va vad de fiecare data cand va plangeti ca sunteti "exploatati" la munca. Voi nu stiti ce-i aia "exploatare", sa stiti cum era sa  muncesti intr-o fabrica comunista si sa traiesti infometat  , sa fiti obligati de stat sa traiti in saracie, nici  nu stiti cum e sa fii persecutat de o justitie folosita ca instrument politic de o dictatura.
O sa ajungeti sa plangeti in pumni dupa democratia din timpul lui Basescu si Kovesi.
« Last Edit: 22 March 2019, 16:22 by TrevorArthur »
 

Offline taribo

Liviu Dragnea si urmarile guvernarii PSD
« Reply #112 on: 22 March 2019, 16:17 »
Am citit aiurea si am sters.
 

Offline fent

  • Feedback Score: (1)
  • Jr. Member
  • Banned!
  • Posts: 63
    • View Profile
Liviu Dragnea si urmarile guvernarii PSD
« Reply #113 on: 23 March 2019, 19:42 »
Nu ca vreau sa zic, dar vreau sa spun:
****************************
« Last Edit: 23 March 2019, 22:06 by Monstru »
 

TrevorArthur

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Liviu Dragnea si urmarile guvernarii PSD
« Reply #114 on: 09 April 2019, 17:01 »
Logica  romaneasca
 

Offline taribo

Liviu Dragnea si urmarile guvernarii PSD
« Reply #115 on: 09 April 2019, 17:16 »
Poza asta e pentru astia din rezist ca ei sunt sensibili la fraze d`astea goale si lipsite de sens. Si sa nu uitam, neaparat un font mare, ceva sa fie vizibil din avion si sa scrie Dragnea pe el.

Iohannis chiar nu a facut nimic in viata lui, a facut 16 case din meditatii iar apoi si`a expus public imbecilitatea devenind presedinte. E drept, la ce votanti avem fix asa presedinte, complet imbecil si prost.
De partea cealalta Dragnea, a furat de a rupt si a ajuns cumva sa adune psd`ul atunci cand erau cu creierii imprastiati pe toti peretii. Foarte grea alegerea, sa votezi un prost care fura sau unu mai putin prost care oricum fura.
 

TrevorArthur

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Liviu Dragnea si urmarile guvernarii PSD
« Reply #116 on: 09 April 2019, 20:54 »
Poza asta e pentru astia din rezist ca ei sunt sensibili la fraze d`astea goale si lipsite de sens. Si sa nu uitam, neaparat un font mare, ceva sa fie vizibil din avion si sa scrie Dragnea pe el.

Iohannis chiar nu a facut nimic in viata lui, a facut 16 case din meditatii iar apoi si`a expus public imbecilitatea devenind presedinte. E drept, la ce votanti avem fix asa presedinte, complet imbecil si prost.
De partea cealalta Dragnea, a furat de a rupt si a ajuns cumva sa adune psd`ul atunci cand erau cu creierii imprastiati pe toti peretii. Foarte grea alegerea, sa votezi un prost care fura sau unu mai putin prost care oricum fura.


Asa e, dupa logica ta, ai sa votam cu ala care ne fura mai mult si ne baga in faliment mai repede.
 

Offline oldshooterman

Liviu Dragnea si urmarile guvernarii PSD
« Reply #117 on: 09 April 2019, 21:02 »
Nici nu-mi imaginam ca ar fi ceva de discutat si argumentat daca ar fi de ales intre cele doua optiuni (Iohannis vs Dragnea)...
 


Offline oldshooterman

Liviu Dragnea si urmarile guvernarii PSD
« Reply #119 on: 14 May 2019, 18:18 »
1. Nu ne dau afara din UE. Nu scapa nimeni din UE, orice face  ;D. UE are nevoie de resurse, consumatori si piata de desfacere cat mai mare, ca sa mai traga de timp cu politica nesustenabila de crestere permanenta a nivelului de trai si de a forta amestecarea culturilor si religiilor, chiar si a celor incompatibile...
2. Daca se activeaza articolul respectiv o sa ni se ia dreptul de vot (ca tara membra a UE). Adica zero la patrat si oricum nu a reusit nimeni performanta asta pana acum, nici chiar polonezii care s-au luat la harta rau cu birocratii de la conducerea UE.  ;D