Author Topic: Liviu Dragnea si urmarile guvernarii PSD  (Read 18474 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline taribo

Liviu Dragnea si urmarile guvernarii PSD
« Reply #30 on: 18 February 2019, 10:40 »
Kovesi e vinovata ca a facut dosare politice nu pentru rahatul ala...aia cu banii este o treaba irelevanta in tot ce s a intampla. Oricum, eu nu inteleg cum dupa atatea evenimente se discuta daca saracuta procuroare este vinovata.
 

Offline Ciocanul

Liviu Dragnea si urmarile guvernarii PSD
« Reply #31 on: 18 February 2019, 11:00 »
Ahahah, eu nu inteleg de ce atata agitatie in pesedistan. Cum dintr-o data scot mizerii fix cand e pe cale sa fie numita procuror european, sunt chiar draguti. Stati sa vezi ce de dosare politice o sa apara dupa numirea ei, ca s-au facut cacaturi destule si cu bani europeni. Primul dosar pe ordinea de zi va fi probabil... tada ... Teldrum. Si sa speram ca judecata dosarului va fi scurta, incisiva si pedeapsa exemplara. In armonie cu valorile europene. :D
 

Offline taribo

Liviu Dragnea si urmarile guvernarii PSD
« Reply #32 on: 19 February 2019, 09:19 »
Cand Kovesi a procedat la fel nu te a deranjat. De care valori europene vorbesti ? alea de acum 30 de ani sper, ca astea de acum au transformat europa intr`o manea.
« Last Edit: 19 February 2019, 09:23 by taribo »
 

Offline burtal

  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 24 (100%)
  • Newbie
  • Posts: 17
    • View Profile
Liviu Dragnea si urmarile guvernarii PSD
« Reply #33 on: 19 February 2019, 10:43 »
pe mine ma amuza cum niste nemti si niste francezi nu isi sustin proprii candidati si se dau de ceasu mortii sa sustina un alt candidat....sigur ca nu bate la ochi deloc.   La fel cum franta l-a sustinut pe ciolos sa fie comisar pe agricultura...

sunt sigur ca ii intereseaza doar justitia si nu au nici un alt motiv ascuns
« Last Edit: 19 February 2019, 10:46 by burtal »
 


Offline burtal

  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 24 (100%)
  • Newbie
  • Posts: 17
    • View Profile
Liviu Dragnea si urmarile guvernarii PSD
« Reply #35 on: 19 February 2019, 12:12 »
da mai, o vrea dar intrebarea e de ce o vrea (pe principiul toate ma place, toate ma vrea ) ..... in defavoarea unor candidati proprii
 

Offline oldshooterman

Liviu Dragnea si urmarile guvernarii PSD
« Reply #36 on: 19 February 2019, 12:36 »
"Bocancul" si-a exprimat sustinerea pentru Kovesi, deci trebuie sa o vrea si UE.  ;D
 

Offline Ciocanul

Liviu Dragnea si urmarile guvernarii PSD
« Reply #37 on: 19 February 2019, 12:58 »
Care candidati ? Aia care tin dosare cu anii in sertare ? Slugoii din pesedistan ? Ce bine era cand era liniste si pace...
 

Offline burtal

  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 24 (100%)
  • Newbie
  • Posts: 17
    • View Profile
Liviu Dragnea si urmarile guvernarii PSD
« Reply #38 on: 19 February 2019, 13:09 »
Care candidati ? Aia care tin dosare cu anii in sertare ? Slugoii din pesedistan ? Ce bine era cand era liniste si pace...

cum care candidati? ....aia pt parchetu european interstelar ....parca zicea lumea ca sunt 3 candidati ca in bancuri: un roman, un german si un francez.  Insinuezi ca in germania si franta se practica statul cu curu pe dosare ?

PS: nu sunt chiar la zi cu toate poreclele ....cine e Bocancul ?
 

Offline sradu

Liviu Dragnea si urmarile guvernarii PSD
« Reply #39 on: 19 February 2019, 13:19 »
 O vor pentru ca e si-a dovedit calitatile in lupta anti-coruptie intr-o tara super-corupta. S-a luat la tranta cu marii corupti si i-a pus cu botul pe labe. Are ceva palmares. Cred ca e un CV bun. E infinit mai usor sa faci anticoruptie in Germania sau Franta decat in Romania.

 Repet: daca continuati cu restauratia asta infecta o sa ajungeti mai rau ca in '89. Lumea se schimba, mereu. Dar - daca e sa invatam de la altii - sa privim la Brexit: baetii aia din orasele paupere au votat masiv pentru Brexit. Acum Honda pleaca. Maine Nissan. 3000 de job-uri pa-pa! E un excelent exemplu de cum sa-ti dai cu tesla in oo.

 Prea multi luati chestia asta cu UE ca un dat. Ca alearga astia dupa noi sa fim in UE & shit. O sa vedeti ca nu e chiar asa. Iar electoratul asta pesedist e tocmai ala vulnerabil, care si-o ia primul in freza. Ca de obicei.

 Eu unul sper sa se ajunga la regionalizare in UE, in 10-20 ani. Si sa avem o oaza de Romania normala macar in Transilvania. Sa am unde merge daca vreau sa fiu "acasa". Nu ma deranjeaza sa cedez restul tarii la pesedistan, sa faca ce vor din el. Praful sa se aleaga, daca atata ne duce mintea! Daca supravietuieste un coltz de tara in care sa poti respira aer curat, sa poti vorbi limba ta si sa fii respectat, e suficient.
 

Offline taribo

Liviu Dragnea si urmarile guvernarii PSD
« Reply #40 on: 20 February 2019, 09:27 »
Se poate trai bine si fara UE in plus e comic sa ii plangi pe englezi.

Singurul atribut a lui kovesi e ca raspunde perfect la ordin, nu are nici un dram de moralitate sau bun-simt. E perfecta pentru mizeria aia de functie. Lupta anticoruptie in romania este atat de eficienta incat psd a fost votat masiv in ciuda "justitiei" care a demonizat nonstop psd`ul.
 

Offline oldshooterman

Liviu Dragnea si urmarile guvernarii PSD
« Reply #41 on: 20 February 2019, 10:06 »
E prea tarziu pentru orice. Nu se mai poate face mare lucru dupa ce tara a fost jefuita se resursele naturale si umane. Deocamdata continua distractia cu bunastarea bugetarilor pe datorie. ;D

 

Offline Ciocanul

Liviu Dragnea si urmarile guvernarii PSD
« Reply #42 on: 20 February 2019, 10:37 »
3 mil de voturi e masiv la ultimele alegeri parlamentare ? Avem 5 mil de pensionari si 1.3 mil de bugetari ce balesc la orice marire de salar si pensie pt ca depind de ele ca de aer. Sincer mi se par putine voturi pt un partid social intr-o tara saraca si cu valorile morale la pamant.
Le tzatzaie curul:
https://www.news.ro/justitie/dancila-cream-baza-legala-juridica-pentru-a-selecta-trei-candidati-pentru-o-functia-de-procuror-european-1922404619212019021418891057
 

Offline taribo

Liviu Dragnea si urmarile guvernarii PSD
« Reply #43 on: 20 February 2019, 13:00 »
Masiv fata de locul doi. N ar strica sa ganditi putin, nu faci asa comparatii in abstract.
A mai fost discutia asta de zeci de ori, componenta votantilor in functie de studii se gaseste pe google, trebuie doar sa cauti. Psd nu este votat doar de pensionari sau bugetari si nu ti trebuie decat un minim interes ca sa te informezi.
« Last Edit: 20 February 2019, 13:03 by taribo »
 

Offline sradu

Liviu Dragnea si urmarile guvernarii PSD
« Reply #44 on: 20 February 2019, 15:32 »
Da man, PSD e super-votat. D-aia si zic ca nu vad prea multe solutii... Cam asta e viitorul Romaniei: http://www.contributors.ro/fara-categorie/interviu-maia-sandu-%E2%80%9Daceste-alegeri-sunt-cele-mai-nedemocratice-din-toata-istoria-republicii-moldova-abuzurile-guvernarii-sunt-sufocante-noi-liderii-opozi%C8%9Biei-suntem-urmari%C8%9Bi-de/

Am facut calculul pe alt thread... sunt prea putini oameni care mai gandesc normal in Romania. Matematica e destul de clara. Insa exista un split pe criterii geografice. Transilvania a fost si este singura regiune unde PSD e pe locul 2. Cand s-or tampi si ardelenii, om vedea... Pana mea.

Eu zic ca poate fi o solutie... de ce pana calului sa stai in Bucuresti? Te poti muta linistit la Cluj, la Brasov, etc... Unde oamenii's mai ok un pic, primarii mai pun osul, etc.

Dragnea chiar e capabil sa ne aduca in situatia din Ucraina sau Moldova, n-am nici o indoiala. Tot ce trebuie sa se intample e un curs nefericit de evenimente > gen o criza economica in UE indusa de Brexit, amplificata de Trump si Putin... si gata! sa vedeti ce bine o sa fie!
Insa si in situatia in care totul e parfum, restauratia isi va urma cursul. Nu se impiedica de (mai) nimic. Daca as trai in Romania m-as cam stresa de chestiile astea, oricat de caldutz mi-ar fi job-ul.