Author Topic: Liviu Dragnea si urmarile guvernarii PSD  (Read 18441 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline mache

Liviu Dragnea si urmarile guvernarii PSD
« Reply #120 on: 15 May 2019, 00:07 »
1. Nu ne dau afara din UE. Nu scapa nimeni din UE, orice face  ;D. UE are nevoie de resurse, consumatori si piata de desfacere cat mai mare, ca sa mai traga de timp cu politica nesustenabila de crestere permanenta a nivelului de trai si de a forta amestecarea culturilor si religiilor, chiar si a celor incompatibile...
2. Daca se activeaza articolul respectiv o sa ni se ia dreptul de vot (ca tara membra a UE). Adica zero la patrat si oricum nu a reusit nimeni performanta asta pana acum, nici chiar polonezii care s-au luat la harta rau cu birocratii de la conducerea UE.  ;D
1. ori esti copil / ori neumblat / ori indoctrinat / ori neinformat... marota cu UE are nevoie de noi e vanduta de oameni cu agenda proprie, nu de oameni care stiu cum se misca piata economica europeana
2. nu e deloc zero la patrat ci e egal 0 fonduri europene care conteaza masiv in bugetul anual; comparatia cu Polonia care are o absorbtie muuult peste noi este puerila
« Last Edit: 15 May 2019, 00:09 by mache »
 

Offline oldshooterman

Liviu Dragnea si urmarile guvernarii PSD
« Reply #121 on: 15 May 2019, 01:38 »
Mie mi-e mai mult decat evident faptul ca indoctrinat si neinformat esti tu, si naiv pe deasupra. Nu-si bate nimeni capul cu bunastarea "ta" daca nu are ca scop principal cresterea bunastarii "lui". Ca urmare, au grija cei de la Bruxelles ca toti cei care fac parte din schema sa se supuna regulilor. Deci:
1. Nu pleaca nimeni din UE si se vor baga bani in continuare ca "tu" sa o duci tot mai bine, indiferent ce face PSD-ul.
2. Tocmai de aia se insista pe democratie, pentru ca cei care o iau pe ulei (raportat la regulile stabilite), PSD-ul de ex., sa poata fi inlaturati prin sustinerea opozitiei. Se baga bani in tot ce trebuie pana se rezolva problema.  ;D
Deocamdata gargara si distractia sunt la maxim.

P.S. Proiectul UE are nevoie de absolut toate tarile care pot fi "integrate"/asimilate...(precum si NATO)...
« Last Edit: 15 May 2019, 01:43 by oldshooterman »
 

Offline taribo

Liviu Dragnea si urmarile guvernarii PSD
« Reply #122 on: 15 May 2019, 09:39 »
1. ori esti copil / ori neumblat / ori indoctrinat / ori neinformat... marota cu UE are nevoie de noi e vanduta de oameni cu agenda proprie, nu de oameni care stiu cum se misca piata economica europeana
2. nu e deloc zero la patrat ci e egal 0 fonduri europene care conteaza masiv in bugetul anual; comparatia cu Polonia care are o absorbtie muuult peste noi este puerila

Piata europeana se misca in felul urmator, tarile alea de prima mana folosesc tarile ca romania, bulgaria, croatia etc ca piata de desfacere si zona de exploatat resurse. Poli de putere existenti sau potentiali sunt distrusi/supusi sistematic. Yugoslavia a spus mue UE/Germania si ghici ce a urmat, multa bunastare evident.
Fondurile europene sunt nimic in comparatie cu beneficiile pe care le are UE de pe urma noastra spre exemplu.
« Last Edit: 15 May 2019, 11:09 by oldshooterman »
 

Offline oldshooterman

Liviu Dragnea si urmarile guvernarii PSD
« Reply #123 on: 15 May 2019, 10:16 »
Se descurca si PSD-ul, nu-ti face griji. Mai are cativa asi (Electrica, Nuclearelectrica, Romgaz, de ex.). Daca cotizeaza gras, imediat se rezolva si cu supararea de la Bruxelles, se gasesc solutii, explicatii, se coafeaza orice problema.  ;D
 

Offline taribo

Liviu Dragnea si urmarile guvernarii PSD
« Reply #124 on: 15 May 2019, 10:27 »
In postul de mai sus e un "nu" in plus, minunat timpul asta de editare.
 

Offline oldshooterman

Liviu Dragnea si urmarile guvernarii PSD
« Reply #125 on: 15 May 2019, 11:22 »
OK, s-a corectat.  :)
O parte din fosta Yugoslavie deja a fost asimilata, a mai ramas doar Serbia (ca entitate semnificativa), care si ea (mare parte din populatie) se vrea asimilata. Aia se mai dau rotunzi ca nu vor in NATO ci doar in UE, dar nu cred ca vor rezista prea mult timp.

Sa nu uitam ca PSD a negociat si semnat tratatul de aderare. Atunci li s-a parut o afacere foarte buna, acum trebuie sa se tina de intelegere. ;D

Dar am auzit ca se discuta din nou de impozitul progresiv. Nu le dau un vot impotriva daca ii tine sa implementeze impozitul progresiv (o solutie care ar mai putea astupa din gaura pe care au creat-o cu maririle nesustenabile de salarii si pensii). ;D
 

Offline taribo

Liviu Dragnea si urmarile guvernarii PSD
« Reply #126 on: 15 May 2019, 17:11 »
Multumesc pt corectura.

Serbia nu este formal in UE in rest e tot acolo. Dar macar la ei n`au miliarde de magazine de desfacere europenii astia civilizati de la bruxelles.
Cine este probabil interesat nu cred ca uita aspecte de genul asta, dar ca mai mereu, in situatii de genul ala se alege raul cel mai mic iar noi oricum suntem un neam de mamaligi. Unde exista caractere mai tari, gen Ucraina, Yugoslavia s.a.m.d a fost un mic razboi ca sa se aseze lucrurile pe drumul agreat de UE si NATO.
« Last Edit: 15 May 2019, 17:15 by taribo »
 

Offline oldshooterman

Liviu Dragnea si urmarile guvernarii PSD
« Reply #127 on: 15 May 2019, 22:39 »
Nu este solutie fara UE si NATO. Trebuie sa te obisnuiesti cu ideea si sa te adaptezi, indiferent daca-ti place sau nu. Daca ai simtul umorului mai dezvoltat, chiar poti sa te distrezi in campaniile astea electorale care au devenit un deliciu.  ;D
 

Offline bistritzeanul

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 17
    • View Profile
Liviu Dragnea si urmarile guvernarii PSD
« Reply #128 on: 16 May 2019, 09:41 »
Eu din cate vad, guvernarea 2017-2019 e cea mai buna de la revolutie incoace. Salarii si pensii marite, 102 taxe anulate, tva scazut, subventii la agricultori platite in avans, lupta cu abuzurile din justitie si cu statul paralel, facilitati pentru angajatori. Au facut chiar mai multe lucruri bune decat imi imaginea eu ca pot face. Dragnea e un mare patriot si un om bun la suflet. Ma bucur ca se lupta si cu aia de la ue care nu ne vor binele.
 

gurusenior

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Liviu Dragnea si urmarile guvernarii PSD
« Reply #129 on: 01 June 2019, 12:41 »
Deja se prefigureaza o noua condamnare pentru Dosarul Tel Drum si ar putea lua vreo 10 ani.

Insa probabil ca Kovesi va lovi bine de tot in el pentru ce i-a facut anul trecut si nu mai iese in veci din inchisoare.

I s-ar putea face un dosar mare pentru schimbarea legilor, ordonante de urgenta frauduloase,   obstructionarea justitiei, impiedicarea infaptuirii justiei,   tentativele de subjugare  si politizarea  a curtii judecatoresti, a magistraturii si a altor institutii precum DNA, s-ar putea sa primeasca inca vreo 15-20 de ani acumulat.   
Iar Tudorel Toader si Iordache vor fi si ei condamnati, fiind atunci ministri ai justitiei.
https://legeaz.net/cod-penal-actualizat-2011/art-263-cpen
https://legeaz.net/cod-penal-actualizat-2011/art-264-cpen
https://legeaz.net/cod-penal-actualizat-2011/art-263-cpen



Daca si el si Melescanu se gasesc vinovati pentru cozile la vot din diaspora,  au incalcat niste principii ale democratiei si dreptul de vot al cetatenilor, deci se poate lasa cu sentinte mari .

Pentru subminarea economiei nationale prin maririle de venituri abuzive si persecutarea companiilor private multinationale  si daca se dovedeste ca a avut intermediari care au aservit Rusia,  o sa ia inca vreo 15 ani:
https://legestart.ro/subminarea-economiei-nationale-reintrodusa-codul-penal-printr-un-proiect-de-lege/
https://legeaz.net/cod-penal-actualizat-2011/art-165-cpen



Si daca se dovedeste ca si el si Carmen Dan au stat in spatele Jandarmeriadei , pentru abuz de putere, tendinte totalitare, vatamare corporala a protestatarilor pasnici sau a altor cetateni care nu participau la proteste, ambii ar putea lua sentinte  pe zeci de ani.

S-ar putea ca Dragnea sa nu mai iasa pe viata din celula. Acolo moare. Ar putea cel mult  sa se dea bolnav cum au facut guvernantii PCR-isti din timpul lui Ceausescu  si sa iasa din viata asta ca un prost   intr-un spital mizerabil.




Vorbim deja de infractiuni foarte grave, demne de regimuri totalitare.
Toti guvernantii  PSD  si coruptii   ar trebui trimisi in judecata  si la  Curtea Internațională de Justiție si Curtea de Justiție a Uniunii Europene.

 Daca isi vedea de fieful lui din Teleorman si nu accepta functia de sef al PSD in 2015, asa cum a zis-o, probabil ca acum era lasat in pace, nu ajungea cel mai urat politician din tara, lua cu suspendare sau o condamnare mai mica.
 
« Last Edit: 01 June 2019, 12:48 by gurusenior »
 

Offline Ciocanul

Liviu Dragnea si urmarile guvernarii PSD
« Reply #130 on: 01 June 2019, 14:44 »
Eu din cate vad, guvernarea 2017-2019 e cea mai buna de la revolutie incoace. Salarii si pensii marite, 102 taxe anulate, tva scazut, subventii la agricultori platite in avans, lupta cu abuzurile din justitie si cu statul paralel, facilitati pentru angajatori. Au facut chiar mai multe lucruri bune decat imi imaginea eu ca pot face. Dragnea e un mare patriot si un om bun la suflet. Ma bucur ca se lupta si cu aia de la ue care nu ne vor binele.
Pe bune, mizerii dintr-astea nu prind nici macar la electoratul penal din PSD, aia cu 2 clase. Nici femeia de serviciu din primaria din Videle nu inghite asa tampenii. Uite inca una sa ai idei crete in continuare. Din categoria am paula mica si moale ca sa nu te doara.
 
The following users liked or thanked this post: oldshooterman

Offline oldshooterman

Liviu Dragnea si urmarile guvernarii PSD
« Reply #131 on: 02 June 2019, 00:54 »
 Tare de tot!  ;D ;D ;D