Author Topic: Nemerniciile lui Iohannis  (Read 1609 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline fataalbastra

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 15
    • View Profile
Nemerniciile lui Iohannis
« on: 21 November 2018, 13:35 »
Asa cum exista un topic cu "minciunile" PSD, propun si unul despre activitatea neamtului.

Care din urmatoarele variante vi se pare motivul pentru care neamtul nu a acceptat 2 ministri propusi de guvernul PSD:

a. cei doi ministri sunt incompetenti, iar Iohannis doreste binele Romaniei si nici nu vrea ca PSD sa se faca cumva de ras cu 2 incompetenti. Restul ministrilor sunt deci competenti, puteti sa stati linistiti.
b. cei doi propusi sunt anchetati si nu vrea ca in timpul mandatului lor sa iasa la iveala ancheta si sa se vorbeasca despre "ministri penali", pentru ca, la fel ca la punctul 1, asta ar dauna imaginii PSD, iar Iohannis vrea sa protejeze imaginea si asa proasta a PSD-ului.
6. e un nemernic care, impotriva interesului Romaniei, pune bete in roate guvernului din ratiuni electorale. Pe Olguta Vasilescu nu o pune pentru ca e unul din PSD-istii cu cea mai buna imagine pentru electoratul propriu, plus ca pastrand actualul ministru, ii creeaza probleme lui Dragnea in partid.

Nu cred ca refuzul lui Laufer e motivat de anti-semitism, cred ca pur si simplu ii mai trebuia un guster, ca sa nu para ca are ceva cu Olguta. Nu cred ca nemernicul e anti-semit, cred ca e nemernic in general, nu cred ca are ceva cu evreii in special. Daca nevasta-sa i-ar cere sa gazeze cativa evrei ca sa ii mai faca rost de o casa in care sa isi puna rochiile, sunt sigur ca ar face-o, dar nu pentru ca sunt evrei, ci pentru casa.

Mai degraba cred ca nemernicul anti-roman e si islamofob. Cand zicea de Dancila care s-a dus in Arabia, cu greu se abtinea sa nu foloseasca sintagma s-a dus "la arabeti".
« Last Edit: 21 November 2018, 13:37 by fataalbastra »
 

skyfallout

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Nemerniciile lui Iohannis
« Reply #1 on: 21 November 2018, 14:51 »
Misto trolling, dar adevarul e ca ce mi-e Iohannis, ce mi-e Dragnea si alte scursuri care au guvernat tara asta in ultimii 30 de ani. :D
Iohannis, daca avea taria lui Basescu, respingea toate nominalizarile unui condamnat penal,  nu o demitea pe Kovesi inaintea terminarii mandatului ei  si daca avea un pic de coloana vertebrala, punea de alegeri anticipate si risca suspendarea, avand sanse mari de a fi reales.
Basescu de aceea va ramane in istorie si blegul de  Iohannis nu .
Basescu a fost de doua ori suspendat de mafia PSD-PNL pentru ca le-a deranjat interesele unora, le-a demis ministrii, le-a adus critici grave, a avut tupeul sa le taie macaroana parazitilor bugetari,   iar sub mandatul sau, DNA le-a arestat capii mafiei.
De aia el va ramane in istorie.

Functia de presedinte nu mai are nicio relevanta de cand Romania a devenit neoficial  o republica parlamentara in 2017  si de cand Dragnea si gruparea lui au acaparat structurile statului.
Romania e condusa de facto  de parlament orice am zice, adica de Dragnea si Tariceanu.
Alegerile prezidentiale de anul viitor  nu vor mai avea nicio relevanta.
Iohannis poate sa piarda alegerile sau poate sa fie reales, oricum el e scos din joc si va ramane in istorie ca un nimeni, ca si Constantinescu. E efectiv legat la spate, acum fiind unealta PSD-ului cu care isi elimina indezirabilii.
Cred ca tot Iohannis o sa castige avand in vedere ca Dragnea a marginalizat-o pe Firea, singurul candidat potent care putea sa-l bata pe neamt si ce putea reprezenta o mare amenintare la adresa sa.
Pe Tariceanu nu o sa-l voteze multa lume la cat este  lipsit de carisma si popularitate, a luat 5% la alegerile anterioare si posibil sa ia mai putin decat a luat Ponta. Omu' a ajuns in functii de conducere, ba premier, ba seful senatului fiindca a stiut cand sa se inhaiteze cu cineva si in mod sigur va avea tentatia sa-l tradeze pe Dragnea fiindca-i un mare parsiv. 
De aceea il prefera oricand pe Iohannis pe care il poate manevra usor decat un   Tariceanu la Cotroceni care i-ar putea fi un mare adversar.
Iohannis e foarte moderat si pasiv, nu e genu' sa intre in scandaluri, vrea sa traiasca  in liniste si sa-si vada de viata lui     spre deosebire de Tariceanu care odata ajuns la butoane, are tendinte dictatoriale.   
O sa vedeti ca Iohannis chiar joaca dupa cum ii canta Dragnea, iar el probabil nici nu-si da seama.
S-ar parea ca nu se intrevad schimbari in viitorul apropiat, cel putin cat timp Dragnea e in functia de presedinte PSD si al camerei deputatilor, o sa mai traim mult si bine in telenovela asta politica.





Legat de remaniere, nu crezi ca aici e mana lui Dragnea?Daca ii voia ministri, de ce i-a remaniat stiind ca Iohannis ii va respinge ? Nu-ti da de banuit?   
Poate nu-i mai voia pur si simplu vazand ca Olguta periclita imaginea PSD-ului si nu si-a facut treaba in privinta salariilor si pensiilor, iar celalalt e mai prost decat Viorica.  Nu e vorba de origine, e vorba de competente. Omu' n-a dovedit nimic ca sa demonstreze ca merita sa ramana mai departe ministru (de fapt, mai tot guvernul Dancila nu merita, dar in fine).   E aat de prost incat ca pana si comunitatea evreiasca l-a renegat pentru acuzatiile lui puerile. Acum ar trebui sa profite de timpul liber si sa se preocupe mai mult de sala si sa se distreze in  cluburi cu pitipoanca lui si sa-i lase pe altii mai experimentati sa guverneze.   
« Last Edit: 21 November 2018, 15:10 by skyfallout »
 

Offline fataalbastra

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 15
    • View Profile
Nemerniciile lui Iohannis
« Reply #2 on: 21 November 2018, 17:16 »
Cand zici ca Iohannis n-are taria lui Basescu, te referi la whisky, vodka?

Olguta e apreciata de Dragnea si de votantii PSD, doar anti-romanii o urasc.

Deci tu ai ales varianta a, si anume ca Iohannis nu i-a acceptat pentru ca isi doreste cel mai bun guvern PSD posibil, ii ajuta sa aiba un guvern mai competent si, cum zici tu, cu o imagine mai buna, care evntual sa castige si urmatoarele alegeri. Face sens.
 

skyfallout

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Nemerniciile lui Iohannis
« Reply #3 on: 21 November 2018, 18:34 »
Nu stiu,  eu n-am luat niciodata politica romaneasca in serios, pentru mine fiind doar un serial cu si despre TROLLI.
Imi place cum Dragnea si minionii sai (Iordache, Toader, Olguta, Dancila) ii trolleaza pe toti: justitia, SRI-ul, DNA-ul, presedintia, poporu',  Bruxellu'.
Ma uitam la Toader ce conferinta de presa sustine, muream de ras....asa molau si sluga fraiera  cum pare, chiar stie sa le dea replici  bad ass  pseudo-reporteritelor de acolo.
Ce-i drept, astia de acum nu-l egaleaza  pe Basescu care era trollu' suprem. Ala, si cand era beat, ii dibuia pe toti. 
Revenind,  Iohannis  a respins-o pe Olguta, pe Adina,  dar a acceptat-o pe Androneasca ca ministru educatiei pentru a patra oara fix in plina criza a manualelor , terminatoarea care tocmai a ruinat invatamantul romanesc.
La fel cum nu inteleg de ce Dragnea a nominalizat-o pe ea ca ministru, desi cu ceva vreme in urma ea il acuza ca duce PSD-ul in prapastie si i-a sugerat sa faca un pas inapoi, ca pe urma sa spuna ca nu mai vrea sa fie ministru.
Eu nu stiu ce naiba se intampla aici: fie Iohannis se crede  un mic troll  ca ii dibuieste pe pesedisti lasandu-i sa-si sparga capetele , dar cam esuat , fie Dragnea e mastermindtroll ce-i joaca pe toti si Iohannis insusi e sluga pesedistilor care o arde pe opozantul? 
Oricum, imi place! 

Imi pare rau ca Dragnea a marginalizat-o pe Firea, trebuia s-o lase sa candideze la prezidentiale si sa castige.
Ce circ spectaculos  aveam urmatorii 5 ani cand incepeau  javrele  rosii  sa se muste intre ele, Dragnea premier, Tariceanu seful parlamentului, Firea presedinte,  era un threesome  de toata frumusetea.




In fine, sa ne multumim si cu ce avem acuma ca pentru asta s-a facut Revolutia in 1989, ca sa ruleze  emisiunea  Cascadorii Rasului   in fiecare zi, nu saptamanal.


 
« Last Edit: 21 November 2018, 19:02 by skyfallout »
 

Offline fataalbastra

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 15
    • View Profile
Nemerniciile lui Iohannis
« Reply #4 on: 21 November 2018, 19:03 »
Hai sa ne limitam la nemerniciile lui Iohannis te rog, editorialele posteaza-le in alta parte. Mersi.
 

skyfallout

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Nemerniciile lui Iohannis
« Reply #5 on: 21 November 2018, 19:15 »
Hai sa ne limitam la nemerniciile lui Iohannis te rog, editorialele posteaza-le in alta parte. Mersi.
Pai uite ca am enuntat o nemernicie- Iohannis a acceptat numirea Ecaterinei Andronescu in functia de ministru al educatiei dupa ce a fost de trei ori ministru si a ruinat invatamantul.
 

Offline fataalbastra

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 15
    • View Profile
Nemerniciile lui Iohannis
« Reply #6 on: 22 November 2018, 13:40 »
Iohannis Nemernicul blocheaza deci numirea a doi ministri. Motivul e ca "asa nu se poate guverna", cu remanieri dese. Va sa zica merge totusi sa remaniezi 15 ministri, dar 17 nu merge, fix la Olguta s-a consumat remanierea. Si va sa mai zica e mai eficient sa pastrezi ministri care nu mai au sustinerea partidului de guvernamant, decat sa ii inlocuiesti cu ministri care au sustinerea restului guvernului.

O noua nemernicie a acestui anti-roman.
« Last Edit: 22 November 2018, 13:47 by fataalbastra »
 

skyfallout

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Nemerniciile lui Iohannis
« Reply #7 on: 22 November 2018, 17:36 »
Eu cred ca asa bleg si strain cum e, Iohannis e mult mai patriot decat pesedistii tai.

Anti-roman inseamna sa-ti vinzi resursele tarii, sa manipulezi si sa mentii in saracie masele, sa minti, sa furi de la buget, sa faci abuz de putere, sa promovezi incompetenta, coruptia, sa iei /sa da mita etc.


Iliescu,Roman,  Nastase, Ponta, Dragnea , Tariceanu, Voiculescu-cei mai anti-romani demonstrati !

« Last Edit: 22 November 2018, 17:38 by skyfallout »
 

Offline mache

Nemerniciile lui Iohannis
« Reply #8 on: 22 November 2018, 18:26 »
hai luati o pauza cu mizeriile astea
 
The following users liked or thanked this post: AlexU, AxA