Author Topic: Nicusor- primarul Bucurestiului  (Read 3627 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline astateofmind

Nicusor- primarul Bucurestiului
« Reply #15 on: 04 May 2021, 22:26 »
@mache: si ce reguli am incalcat la postarea care mi-a fost stearsa?

Regula cu clonele o incalci non stop. De cateva ori pe zi ...
« Last Edit: 04 May 2021, 22:46 by astateofmind »
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline mache

Nicusor- primarul Bucurestiului
« Reply #16 on: 04 May 2021, 22:37 »
@mache: si ce reguli am incalcat la postarea care mi-a fost stearsa?
Off topic și flame

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk

 

Offline taribo

Nicusor- primarul Bucurestiului
« Reply #17 on: 08 May 2021, 22:11 »
cred ca totusi bucuresti a fost salvat, se poate inchide topicul.
 

Offline mache

Nicusor- primarul Bucurestiului
« Reply #18 on: 09 May 2021, 00:06 »
cred ca totusi bucuresti a fost salvat, se poate inchide topicul.
Iar încerci trolling de 2 bani?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

 

Offline taribo

Nicusor- primarul Bucurestiului
« Reply #19 on: 09 May 2021, 10:56 »
A fost ironie nu troleala.

E cool sa n`ai apa calda/caldura in capitala dupa 30 de ani in care nu au fost probleme de genul asta indiferent cine s`a perindat pe la putere.
 

Offline mobydick

Nicusor- primarul Bucurestiului
« Reply #20 on: 29 July 2021, 21:03 »
A fost ironie nu troleala.

E cool sa n`ai apa calda/caldura in capitala dupa 30 de ani in care nu au fost probleme de genul asta indiferent cine s`a perindat pe la putere.
Pai nu prea e vina lui Nicusor,  ci  din cauza Firei care a cheltuit toti banii primariei pe festivitati, vouchere de vacanta in Grecia pentru pensionari,  fantani arteziene, gazon pe linii de tramvai,  catedrala neamului, angajat paznici inutili   si organizat concerte gratuite de revelion  in loc sa-i cheltuiasca cu folos pe rezolvarea unor probleme esentiale.
Precum repararea conductelor ce se putea face in 4 ani si rezolva si problemele cu RADET si firmele de salubritate si deratizare.
Partea proasta e ca nici el nu e capabil sa faca ceva, sa atraga investitii, sa repare macar drumurile sau cladirile vechi carora le cade tencuiala.  N-am vazut nimic promis de el care sa fie realizat. Asta si pentru ca majoritatea l-au votat numai ca sa nu mai fie toapa primar.   
Dar stai linistit ca oricum nu o sa mai fie primar mult  timp si  il vor demite jegurile peneliste si pesediste din consiliu, si pe el si pe Clotilde. Cine are IQ mai mult de 2 cifre isi da seama ca USR-isti au fost ajutati de PNL-isti sa ajunga primari "de sacrificiu" si scosi la inaintare ca tapi ispasitori  in momentele dificile.  Si o sa-si puna primarii lor pe urma.   
Bucurestiul e si asa  o cauza pierduta. Numai un naiv mai crede ca Bucurestiul mai poate fi salvat.
 Cine are respect pentru el si vrea  traiasca in civilizatie cu siguranta  s-a mutat demult din Bucuresti , mai ales IT-istii care pot sa se mute in Timisoara sau Cluj si pot lucra in telemunca.   

Capitala asta e acum raiul perfect  pentru bugetari,  interlopi, evazionisti, buticari,  bisnitari,  curve si jucatorii la pacanele, un oras ideal pentru toate scursurile societatii.   
« Last Edit: 29 July 2021, 21:16 by mobydick »
 

bombardieru

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Nicusor- primarul Bucurestiului
« Reply #21 on: 02 December 2022, 15:17 »
La cum arata situatia, la cat de greu va fi pentru bucuresteni din ianuarie incolo cand vor veni facturile mari si la cati PNL-isti isi retrag sprijinul pentru Nicusor, s-ar parea ca o sa avem alt primar anul viitor. Cat de promitator a fost si .....ce hal de primar a fost!   Nici Oprescu, Lis sau Basescu n-au fost atat de jalnici, iar Videanu cu toate proiectele lui pare un primar campion. Atata s-a putut.

Firea zice ca vrea sa revina la primarie.
Nu stiu ce o fi in mintea ei, dar cred ca a uitat cand era injurata pe stadion si  boscorodita in presa si pe internet aproape zilnic. Nu zic ca n-are sanse sa fie realeasa, ca va fi clar realeasa si fix bucurestenii care o injurasera se vor ruga in genunchi sa revina la primarie. Ca vorba aia, Firea le oferea targuri de Craciun, concerte moca,  calatorii si caldura la  tarife mici, mai punea fantani arteziene, statii moderne de tramvai, gazon pe linii de tramvai, excursii moca pentru pensionari si alte pomeni, mai cumpara si autobuze de la turci.

Dar Firei ii sta mai bine ca ministru al Familiei cu toate facilitatile si pensia de ministru  si sigur o duce mai bine decat sa se intoarca la "haznaua" din capitala.
Daca i se face iar "raut" lui Ciolacu si il apuca lesinul cum i s-a intamplat de altfel in trecut si cand nu exista competitori , Firea are toate sansele sa devina noul lider al PSD-ului si prim-ministru, probabil in sfarsit unul care isi va duce mandatul la capat dupa mai bine de 15 ani.

Atata vreme cat nu face greseala de a candida la presedintie, va spun, s-ar putea sa stea mult si bine la Palatul Victoria.
« Last Edit: 02 December 2022, 15:23 by bombardieru »
 

Offline Ciocanul

Nicusor- primarul Bucurestiului
« Reply #22 on: 25 December 2022, 11:35 »
Firea e bolnava de putere, o sa candideze la tot ce se poate.
 

bombardieru

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Nicusor- primarul Bucurestiului
« Reply #23 on: 03 January 2023, 03:14 »
Cred ca o sa avem  un primar de la PNL impus cel mai probabil si alegeri anticipate in vara asta.  Nicusor a esuat rau de tot.
Daca nu cumva bucurestenii o iau razna si voteaza cu vreun AUR-ist, as zice ca o sa castige alegerile vreun PSD-ist tanar si mai imaculat, scos de la naftalina.

Firea da, e bolnava dupa putere, probabil zice la deruta ca vrea inapoi la primarie, desi castiga mult mai bine si are mai multa putere de decizie ca ministresa si ca potential premier. Cam greu sa cred ca o sa fie realeasa ca bucurestenii au inca memoria proaspata cu "sarma", "companiile municipale fondate fraudulos", "inchisul scolilor din cauza unui vant micut de a aglomerat soselele intr-o zi" si "iepuasii de plus de Paste" , dar Nicusor cu siguranta nu mai primeste al doilea mandat.  A dezamagit crunt.   
 
 

peacemaker

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Nicusor- primarul Bucurestiului
« Reply #24 on: 04 February 2024, 01:03 »
Nicușor Dan nu mai are suportul PNL, care acum e în coaliție cu PSD.  Îl va susține Alianța Dreapta Unită a lui Orban-Tomac-Drulă.

https://www.hotnews.ro/stiri-politic-26858515-alianta-dreapta-unita-sustine-nicusor-dan-pentru-nou-mandat-primaria-capitalei.htm
https://www.hotnews.ro/stiri-politic-26871154-pnl-bucuresti-decis-retragerea-sprijinului-politic-acordat-primarului-general-nicusor-dan.htm
 
 
Firea e bolnava de putere, o sa candideze la tot ce se poate.
Nu e clar dacă o va lăsa Ciolacu pe Sârma  să candideze.
După scandalul cu azilele groazei, trebuie să fie   tembeli ăia de la PSD să o mai lase să candideze undeva, că idioți care s-o voteze, Slavă Domnului, sunt destui.   De la tineri și oameni de vârstă mijlocie care au joburi și discernământ clar nu pupă voturi. 
https://www.hotnews.ro/stiri-politic-26866756-gabriela-firea-consider-candidat-candidatura-primaria-capitalei-ciolacu-asumat-candidatura-nu-putem-aprobam-cuiva-inainte.htm

Post Merge: 04 February 2024, 01:19
Dacă nu propune George Simion un candidat AUR serios penntru Primăria Capitalei,  cred că tot Nicușor Dan o să câștige.
Sârma avea șanse sporite în 2021 când Nicușor nu a mai organizat paranghelii, târguri cu iepurași și puișori giganți, și a taxat intrarea la Târgul de Crăciun.
Și cred că era încă în preferințele votanților în sondajele din 2022.  Dar în 2023, după scandalul azilelor, e o mână moartă pentru PSD.   

Vorba aia, Piedone a ieșit mai bine,  deși a făcut pușcărie, acum e primar în Sectorul 5, fiindcă a știut  cum să-și apere imaginea de primar populist. 

Mă, numai de la Firea n-am văzut asta. Doar negare, și lipsire de empatie. Nu se pricepe deloc să fie populistă că se comportă ca o regină, la fel cum e și Clotilde în S1.   Nu știu cum poate PSD să o mai scoată la înaintare. PSD-ului oricum îi stă mai bine fără Firea la Primăria Capitalei, ori a fi primarul unui întreg oraș presupune să încasezi toată ura bucureștenilor, și ți-o iei și tu ca partid.
PSD nu trebuie să mai facă nimic la nivel municipal, stau comozi cu niște funcții de consilieri cumpărate, îl au pe Toni Greblă, PSD-ist, care e prefectul Bucureștiului, au trei primare cu primari PSD cu Negoiță, Băluță și Piedone, în curând o să recupereze și Sectorul 1 cu Tudorache.
Și pot să arunce vina pe Nicușor.
« Last Edit: 04 February 2024, 01:26 by peacemaker »
 

Offline Ciocanul

Nicusor- primarul Bucurestiului
« Reply #25 on: 04 February 2024, 11:17 »
PNL va sustine pe Firea ?
 


peacemaker

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Nicusor- primarul Bucurestiului
« Reply #27 on: 06 February 2024, 14:40 »
 

peacemaker

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Nicusor- primarul Bucurestiului
« Reply #28 on: 07 February 2024, 17:54 »
Firea se vrea candidat comun de la PSD și PNL.
A întrebat-o cineva dacă o vor PNL-iștii?

Cred că o să avem surpriză mare din partea PSD, nu știu de ce apar știri că Firea pare cam se îndoiește de încrederea lui Ciolacu.
Dar oricum, Nicușor Dan pare să aibă bătută în cuie realegerea, cum cei de la AUR nu vin cu o ofertă care să atragă sau care să vină cu niște realizări în spate.
 

Offline mache

Nicusor- primarul Bucurestiului
« Reply #29 on: 07 February 2024, 18:06 »
Nicușor și Gabriela  nu sunt doriți de bucureșteni.
https://adevarul.ro/politica/bucurestenii-nu-i-vor-la-primaria-capitalei-nici-2337549.html
Da da, sondaj la comanda penele... I loled

 
The following users liked or thanked this post: taxon