Author Topic: OZN-uri confirmate de Marina SUA - oficial, extraterestrii exista!  (Read 1180 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ggtop

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Acum ca Marina americana a recunoscut ca cele trei clipuri in care apar OZN-urile sunt reale,  ce se va intampla?  

Obiectele zburatoare par a fi clar obiecte artificiale,  aeronave ce pot atinge viteza luminii. 





Cum vor trai oamenii de acum inainte cu ideea ca exista extraterestrii calatori ce ne viziteaza Pamantul? 

Vom putea vreodata sa comunicam cu acestia?  

Par sa nu aiba intentii razboinice, ci strict vin pentru explorare si recunoastere.

Dar intrebarea e : cum o fac? Cum au reusit sa construiasca nave ce pot atinge viteza luminii si cum au ajuns tocmai aici?  

De pe ce planeta vin , de la ce distanta si de cand ne tin sub observatie?  







 

Offline Ciocanul

OZN-uri confirmate de Marina SUA - oficial, extraterestrii exista!
« Reply #1 on: 19 September 2019, 14:38 »
It's just Rick and Morty getting ready for season 4 to drop :D Comentariile sunt beton. Nu e clar ce este. Niciodata nu e un film clar. Un tic tac de ~10 m zburator.
« Last Edit: 19 September 2019, 14:42 by Ciocanul »
 

ggtop

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
OZN-uri confirmate de Marina SUA - oficial, extraterestrii exista!
« Reply #2 on: 19 September 2019, 16:14 »
Maine e asaltul zonei 51! 
 

Offline astateofmind

OZN-uri confirmate de Marina SUA - oficial, extraterestrii exista!
« Reply #3 on: 19 September 2019, 19:38 »
Probabil o musca pe ecran.
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline Ciocanul

OZN-uri confirmate de Marina SUA - oficial, extraterestrii exista!
« Reply #4 on: 19 September 2019, 19:52 »
S-a anulat asaltul pt ca idee tampita, criza umanitara(e desert totusi) si multe altele. Sa ne gandim putin. Area 51 are suprafata de ~120 km2. Timisoara are 130km2. Hai sa o asaltam ? De unde ? Unde mergem prima data ? Unde sunt extraterestrii ? Unde e un Mega Image ca mie sete ?
 

Offline oldshooterman

OZN-uri confirmate de Marina SUA - oficial, extraterestrii exista!
« Reply #5 on: 19 September 2019, 22:01 »
Parca era vorba ca nu exista OZN-uri si ca cei care vorbesc despre ele delireaza. ;D
 

Offline Ciocanul

OZN-uri confirmate de Marina SUA - oficial, extraterestrii exista!
« Reply #6 on: 20 September 2019, 18:45 »
Obiect zburator neidentificat. Sunt consemnate din antichitate, in biblie, intr-o gramada de scrieri. Nu se stie ce sunt, pot fi si de origine nepamanteana dar nu se stie. Trebuie sa demonstrezi ca ceva este nu ca ... nu este... 
Am dezinformat, a inceput asaltul in area 51:

Au montat si o scena pt concerte. Se vand tricouri cu ET si bere de la doaga. E pt moral inainte de atacul final ce va elibera extraterestul captiv. :D
 

ggtop

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
OZN-uri confirmate de Marina SUA - oficial, extraterestrii exista!
« Reply #7 on: 20 September 2019, 19:22 »
Chiar credea cineva ca va fi un asalt din ala cu furci, torte, topoare si mitraliere?
Calm, nu vrea niciun american dispus sa moara pentru asa ceva. Fortele militare americane, daca e nevoie, pot sa puna mitralierele, gazele lacrimogene, tunurile cu apa, arme cu electrosocuri, sonice  si si avioanele pe ei si sa omoare si 5 milioane de americani atacatori    fiindca au dreptul sa-si apere proprietatea conform CONSTITUTIEI!

E doar campanie de MARKETING ca organizatiile ufologice sa faca vanzari.

Si chiar daca s-ar strecura 2 milioane de americani acolo, tot n-ar reusi sa gaseasca ceva.
In Zona 51 nu se mai dezvolta demult  aeronave importante, ci cel mult drone si echipamente.
Sunt alte baze secrete nestiute de nimeni unde se dezvolta  aeronavele de noua generatie.
Mai exista zona 52, zona 53, zona 55, zona 56 si tot asa.  Doar nu credeati ca fortele militare sunt conduse de idioti. 


Ca ar ascunde extraterestri sau informatii despre ei.......nimeni nu stie, eu sunt chiar sceptic ca ar exista in universul asta o civilizatie de tip II-III capabila de calatorii interstelare.  Cred ca si un astronom amator ar fi descoperit cu telescopul ....CEVA, o dovada care sa indice ca galaxia asta e plina de civilizatii interstelare avansate, dar iata ca nu s-a descoperit nimic . Trimitem semnale de 50 ani si nu am descoperit nimic serios.

Dar si daca autoritatile   ar ascunde informatii despre extraterestri , e in  interesul securitatii internationale  sa le tina ascunse.

Nu poti sa stii ce pericole  pot provoca doua miliarde de  fanatici religiosi (musulmani, crestini, iudaici) care ar afla instant ca Dumnezeul lor   nu exista, ca bisericile sunt doar institutii ce le iau banii si toata credinta lor e irelevanta.   Poate sa rezulte un razboi, poate ca oricum fanaticii religiosi ar refuza sa creada in existenta extraterestrilor si ar putea aduce argumente ca totul e un fals orchestrat, ca BLUE BEAM.
Dar majoritatii le-ar fi greu sa accepte ca nu suntem singuri in univers si mai ales, nu suntem deloc SPECIALI asa cum credeam pana acum.
Multi ar refuza apoi sa mai munceasca, sa mai plateasca taxe, avand in cap ideea ca n-ar trebui sa mai respecte autoritatile pamantene.
Pentru politicieni si  afaceristi ar insemna pierderi totale. 
Ar rezulta un HAOS total daca majoritatea oamenilor ar afla ca existenta extraterestrilor e atestata.

Dovedirea existentei extraterestrilor  ar schimba total societatea si tot ceea ce stim nu va mai avea importanta.
Orizonturile stiintifice s-ar largi, mai ales daca am putea interactiona cu ei (desi cred ca extraterestrii nu vor dori niciodata sa comunice cu primitivi ca noi).
Am ajunge insa sa dezvoltam superarme si roboti in asa fel incat ne-am putea autodistruge. 
Mai bine sa nu se  dezvaluiasca  nimic si sa mai treaca timpul pana cand ne vom mai destepta ca specie, sa mai dispara din oameni religiosi.


Daca chiar exista o civilizatie extraterestra super avansata ce ne poate spiona fara sa-i depistam, asta e, sa-i lasam in pace, ca oricum nu pare sa ne influenteze cu ceva. 
« Last Edit: 20 September 2019, 19:26 by ggtop »
 

Offline Ciocanul

OZN-uri confirmate de Marina SUA - oficial, extraterestrii exista!
« Reply #8 on: 20 September 2019, 20:16 »
Nu s-ar intampla asa ceva. Gandeste-te ca lumea era si mai religioasa in trecut. Nu s-a schimbat nimic cand au descoperit alte civilizatii decat cele indo europene. Brutarul a copt paine, tiganul a facut linguri, taranul a muncit pamantul, popa a dat cu vrajeala si +20% moral. Si nu te gandi ca nu a fost un soc cand pamantul a fost rotund si nu plat, cand baloane au ajuns la cer si nu au descoperit raiul, cand s-au disecat cadavre si nu s-a gasit suflet.
--
Bine, depinde de ce am descoperi ca inteligenta sau non-inteligenta afara, ce ne-ar descoperi. Eu sincer nu as mai lasa si nu as mai finanta trimiterea de semnale in spatiu. Macar pana nu suntem in stare sa parasim planeta si sa traim oriunde. Cine stie peste ce tiganie dam si dintr-un bobarnac ne termina. Tot vad comentarii ca precis, ce ne-ar descoperi ar fi inteligenti si cuminti si ne-ar mangaia pe spate.
Acum cateva zile s-a gasit o stea imensa, atat de mare ca aproape nu ar trebui sa existe conform legilor fizicii.
--
Tot ne gandim la niste extraterestrii cam ca noi sau ceva caracatite sau 4 maini. Daca sunt compusi 100% din energie, traiesc intr-o stea ca asta de mare si te prajesc in 2 secunde pt ca ne considera niste buruieni sau virusi ? Nu mai bine ne oprim in a da din fofelnita pana nu putem trai macar in spatiu ?
 

Offline astateofmind

OZN-uri confirmate de Marina SUA - oficial, extraterestrii exista!
« Reply #9 on: 20 September 2019, 23:48 »
Sau cam asa ceva (intr-o lumina mai pozitiva):

https://en.wikipedia.org/wiki/Childhood%27s_End
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

ggtop

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
OZN-uri confirmate de Marina SUA - oficial, extraterestrii exista!
« Reply #10 on: 26 September 2019, 02:00 »

 
Bine, depinde de ce am descoperi ca inteligenta sau non-inteligenta afara, ce ne-ar descoperi. Eu sincer nu as mai lasa si nu as mai finanta trimiterea de semnale in spatiu. Macar pana nu suntem in stare sa parasim planeta si sa traim oriunde. Cine stie peste ce tiganie dam si dintr-un bobarnac ne termina. Tot vad comentarii ca precis, ce ne-ar descoperi ar fi inteligenti si cuminti si ne-ar mangaia pe spate.
Acum cateva zile s-a gasit o stea imensa, atat de mare ca aproape nu ar trebui sa existe conform legilor fizicii.
--
Tot ne gandim la niste extraterestrii cam ca noi sau ceva caracatite sau 4 maini. Daca sunt compusi 100% din energie, traiesc intr-o stea ca asta de mare si te prajesc in 2 secunde pt ca ne considera niste buruieni sau virusi ? Nu mai bine ne oprim in a da din fofelnita pana nu putem trai macar in spatiu ?



Nu cred ca o sa descoperim vreodata ceva si nu cred ca vom interactiona vreodata cu o alta specie tocmai din cauza distantelor. Si chiar daca vom capta ceva semnale, pana vom reusi sa le transmitem un raspuns, o sa disparem demult ca specie.....asta daca nu cumva au disparut ei pana sa ajunga semnalele la noi.   

Nu prea mai cred ca ar putea exista civilizatii de tip II si III in acest univers.  Ar putea fi exact ca noi, la nivelul nostru de dezvoltare. Sau chiar mai subdezvoltati.

Odata ce o civilizatie atinge stadiul I, cam aici se opreste progresul  din cauza epuizarii resurselor, suprapopularii,  ceea ce duce automat la  razboi , foamete , epidemie si schimbari climatice.
Iar tehnologia tot nu ar putea face fata catastrofelor naturale.Un supervulcan , daca erupe azi, suntem rasi de pe fata planetei.
 

Offline oldshooterman

OZN-uri confirmate de Marina SUA - oficial, extraterestrii exista!
« Reply #11 on: 26 September 2019, 21:20 »
Suntem abia la inceput cu High-Tech, in cateva zeci de ani (eventual chiar mai repede) se pot schimba multe la modul in care evolueaza tehnologia. Cel mai probabil Inteligenta Artificiala va descoperi solutii practice care vor face posibila calatoria interstelara. Softurile deja gasesc singure, fara instructiuni, solutii care la oameni nici nu le trec prin cap. ;D
 

ggtop

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
OZN-uri confirmate de Marina SUA - oficial, extraterestrii exista!
« Reply #12 on: 28 September 2019, 22:20 »
Suntem abia la inceput cu High-Tech, in cateva zeci de ani (eventual chiar mai repede) se pot schimba multe la modul in care evolueaza tehnologia. Cel mai probabil Inteligenta Artificiala va descoperi solutii practice care vor face posibila calatoria interstelara. Softurile deja gasesc singure, fara instructiuni, solutii care la oameni nici nu le trec prin cap. ;D

Eu am impresia ca suntem la final.

Consumerismul, lejeritatea excesiva  si confortul de azi au  dus la  un grad mare de prostie si imbecilizare   in asa hal incat ca am impresia ca pana la finalul secolului astuia o sa ne intoarcem in epoca de piatra.
E suficient ca un  simplu tantalau de tip  Homer Simpsons  sau un haker  sa apese pe un buton si civilizatia extrem de vulnerabila  sa dispara.
Tehnologia care ne-a avantajat ne-ar putea distruge intr-o clipita.

Inteligenta artificiala , din momentul in care va capata autonomie si capacitatea de a evolua si a se imbunatati in cateva minute cat a evoluat specia umana in cateva sute de mii de ani, ne-ar putea eradica imediat.


 
« Last Edit: 28 September 2019, 22:23 by ggtop »