Author Topic: Predicții 2024  (Read 2236 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Asth

Predicții 2024
« Reply #15 on: 24 July 2024, 22:30 »
Și logic ar fi să înceapă cu România, fiind cea mai coruptă țară din UE și mai slab pregătită militar din NATO.

Deși un moderator, extrem de inteligent, face abstracție de absolut toate clonele pe care ți le-ai tot făcut pe acest forum: care anume ar fi beneficiul practic al lui puTIN de-a ataca România? Cu ce se va alege el în mod concret?

Evident, făcând abstracție de convigerile tuturor puțoplamiștilor că Rusia este praf, în toate domeniile!
 

Offline daveWalter

Predicții 2024
« Reply #16 on: 24 July 2024, 22:32 »
Ce este mai grav  e că România cheltuie 2 miliarde de dolari pe tancuri M1 Abrams, tocmai cele pe care le-a retras Ucraina de pe front din cauza vulnerabilității la dronele rusești.

Tancurile vin în 2026.

Avioanele F-35 - abia prin 2032, cel târziu.

We are fucked dacă ne atacă Rusia până atunci.


Post Merge: 24 July 2024, 22:33
Și logic ar fi să înceapă cu România, fiind cea mai coruptă țară din UE și mai slab pregătită militar din NATO.

Deși un moderator, extrem de inteligent, face abstracție de absolut toate clonele pe care ți le-ai tot făcut pe acest forum: care anume ar fi beneficiul practic al lui puTIN de-a ataca România? Cu ce se va alege el în mod concret?

Evident, făcând abstracție de convigerile tuturor puțoplamiștilor că Rusia este praf, în toate domeniile!
Eu n-am scris nicăieri că Rusia e praf pe plan militar.
Dar nici Ucraina nu e, din monent ce de doi ani, luptele terestre se duc doar pe Nipru.
 

Offline Asth

Predicții 2024
« Reply #17 on: 24 July 2024, 22:35 »
De ce-i grav, dacă suntem o colonie care trăiește-n genunchi, după 1989?

Datoria noastră este una extrem de simplă: să dăm zeci de miliarde de $ pe armamentul învechi al altora, chiar dacă trei sferturi din populație vor muri de foame!
 

Offline ericmario

Predicții 2024
« Reply #18 on: 24 July 2024, 22:38 »
De ce-i grav, dacă suntem o colonie care trăiește-n genunchi, după 1989?

Datoria noastră este una extrem de simplă: să dăm zeci de miliarde de $ pe armamentul învechi al altora, chiar dacă trei sferturi din populație vor muri de foame!
...cand puteam sa platim mamei Rusia pentru rahaturile lor.
"When seagulls follow the trawler it is because they think sardines will be thrown into the sea" - Eric Cantona.

“bleach blonde, bad built, butch body.”
 

Offline daveWalter

Predicții 2024
« Reply #19 on: 24 July 2024, 22:40 »
De ce-i grav, dacă suntem o colonie care trăiește-n genunchi, după 1989?

Datoria noastră este una extrem de simplă: să dăm zeci de miliarde de $ pe armamentul învechi al altora, chiar dacă trei sferturi din populație vor muri de foame!

Armamentul ăla te salvează să nu ajungi sub ocupație rusească.
Sau să nu fii bombardat.
Armamentul ăla îți salvează viața.

Mie îmi este ciudă că n-am cumpărat mai mult armament american.

Mi-e ciudă că nu avem avioane F-35.
 

Offline Asth

Predicții 2024
« Reply #20 on: 24 July 2024, 22:43 »
Eu n-am scris nicăieri că Rusia e praf pe plan militar.

Ba ai scris, doar că acum nu mai recunoști, dintr-un singur motiv: ai mai multe personalități, cu care uneori îți este rușine!...

Post Merge: 24 July 2024, 22:53
Eu n-am scris nicăieri că Rusia e praf pe plan militar.

Doar adminul acestui forum ar putea spune dacă ai un mod de gândire perfect normal:

Am mai mult frică față de Turcia care are echipamente americane moderne.........decât de Rusia, cu ale sale MiG-uri, Suhoaie care cad ca muștele și rachetele nucleare pe care probabil nu le va folosi niciodată.

« Last Edit: 24 July 2024, 22:53 by Asth »
 

Offline daveWalter

Predicții 2024
« Reply #21 on: 24 July 2024, 22:59 »
Da, avioanele rusești sunt praf, asta e adevărat.

Rusia excelează la rachete, la BTR, la mine și numărul de trupe terestre și lunetiști Spesnatz.
 

Offline Asth

Predicții 2024
« Reply #22 on: 24 July 2024, 23:09 »
Excelează la cele pe care le produce sau le cele pe care le tot cerșește de la aliații săi?
 

Offline ericmario

Predicții 2024
« Reply #23 on: 25 July 2024, 08:31 »
Exceleaza la dracu sa-i omoare de invadatori scarbosi.
Exceleaza la denazificat si demilitarizat Ucraina si la cucerit Kievul in 3 zile.

Auziti ce poate sa debiteze Peskov:
„Cu certitudine, vom lucra la posibila acţionare în justiţie a acelor persoane care sunt implicate în luarea deciziilor şi implementarea lor, pentru că aceasta este o încălcare directă a dreptului internaţional, este o încălcare a drepturilor de proprietate”,

Dar cu drepturile de proprietate din Ucraina cum ramane?
Poate ne raspunde trimisul special al ambasadei Rusiei, Asth.
"When seagulls follow the trawler it is because they think sardines will be thrown into the sea" - Eric Cantona.

“bleach blonde, bad built, butch body.”
 

Offline daveWalter

Predicții 2024
« Reply #24 on: 25 July 2024, 12:03 »
Nord-coreenii fac parade militare de noapte unde generalii striga BANZAII, iar chinezii fac manevre în Pacific. Rusii fac exerciții cu arme nucleare tactice. Nu stiu ce face Iranul, dar sigur pregătește ceva terifiant. Turcia își mobilizează flota sa atace insulele grecești....s-ar părea ca sultanul trădează NATO și încearcă sa declanșeze un război în interiorul Alianței la comanda tarului.

Politicienii noștri din Europa și America, în loc sa vorbească  de inarmare și sa declare stare de urgenta , se gândesc la alegeri...în timp ce Ziua Z se apropie.


Acum ar fi cazul sa se facă mobilizare generala de intimidarea Axei Estice. Dar nope. Continuam cu alegerile și vacantele pana ne ia AXA Estica prin surprindere prin atacuri multiple de tip Pearl Harbour pe toată planeta în aceeași zi, probabil la aceeași ora.

Este exact intro-ul cinematic perfect pentru RED ALERT 4, doar ca în real life.

Red Alert 4 Clown World Edition.
« Last Edit: 25 July 2024, 12:29 by daveWalter »
 

Offline axxel4you

Predicții 2024
« Reply #25 on: 26 July 2024, 07:14 »
De ce-i grav, dacă suntem o colonie care trăiește-n genunchi, după 1989?

Datoria noastră este una extrem de simplă: să dăm zeci de miliarde de $ pe armamentul învechi al altora, chiar dacă trei sferturi din populație vor muri de foame!

Armamentul ăla te salvează să nu ajungi sub ocupație rusească.
Sau să nu fii bombardat.
Armamentul ăla îți salvează viața.

Mie îmi este ciudă că n-am cumpărat mai mult armament american.

Mi-e ciudă că nu avem avioane F-35.
   Mai bine ti-e ciuda ca nu ai facut cel putin 10 copii sa aiba Nato pe cine sa trimita pe front patriotule.
Ryzen 7 1700 3.8Ghz, 16Gb(4x4Gb) DDR4 3000Mhz Corsair Vengence LPX, Radeon PRO DUO HBM, Silverstone Raven 2, Corsair TX850 V2, Scythe Ashura Shadow,
 

Offline Ciocanul

Predicții 2024
« Reply #26 on: 26 July 2024, 10:12 »
O colonie dar o colonie in care traiesti mult mai bine decat traiai inainte de 90 si o colonie in care nivelul de trai este peste tarile de sub cupola orceasca.
De unde scoateti asta cu "trei sferturi nu au ce manca" ?
A, daca ai facut 3 facultati degeaba si sperai ca iti pune cineva covorul rosu in fata da, ai o problema. Daca o arzi aiurea poti sa mori de foame sau sa fii paduche pe ma-ta/tac-tau.
Chiar am vorbit ieri cu cineva si ma intreba de inchiriat un apartament. Aduce lacatusi din Turnu Severin in Timisoara ca in Timisoara nu mai gaseste lacatus la 8000 de lei in mana. Va trebui sa le dea si casa si transport ca in weekend se intorc acasa.
Numai daca esti puturos sau prost gramada mori de foame.
 

Offline daveWalter

Predicții 2024
« Reply #27 on: 27 July 2024, 13:03 »
De ce-i grav, dacă suntem o colonie care trăiește-n genunchi, după 1989?

Datoria noastră este una extrem de simplă: să dăm zeci de miliarde de $ pe armamentul învechi al altora, chiar dacă trei sferturi din populație vor muri de foame!

Armamentul ăla te salvează să nu ajungi sub ocupație rusească.
Sau să nu fii bombardat.
Armamentul ăla îți salvează viața.

Mie îmi este ciudă că n-am cumpărat mai mult armament american.

Mi-e ciudă că nu avem avioane F-35.
   Mai bine ti-e ciuda ca nu ai facut cel putin 10 copii sa aiba Nato pe cine sa trimita pe front patriotule.

Zii ce vrei.
Dar dacă aveam armament avansat pentru apărare, mai mulți piloți și mai mulți militari profesioniști la artilerie, securitate cibernetică și mai ales, dacă aveam rachete balistice, acum nu mai vorbeam de reintrodus armata obligatorie și cred că nici Rusia nu ar mai fi îndrăznit să-și aproprie dronele de granița noastră.
Pentru că ce face Rusia în monentul ăsta e clar INTIMIDARE și AGRESIUNE.


Încă avem MARE NOROC că avem măcar avioane F-16 și Putin încă se mai teme de ele.
Că dacă nu le aveam, eram demult bombardați.
 

Offline ericmario

Predicții 2024
« Reply #28 on: 27 July 2024, 15:00 »
Noroc avem cu NATO, nu cu F-16.
"When seagulls follow the trawler it is because they think sardines will be thrown into the sea" - Eric Cantona.

“bleach blonde, bad built, butch body.”
 

Offline Asth

Predicții 2024
« Reply #29 on: 27 July 2024, 16:46 »
Vestea bună este aceea că RO încă se mai poate împrumuta-n draci, pentru a plăti taxa de protecție către SUA, chiar dacă suntem efectiv cea mai săracă țară din Europa!...

Încă avem MARE NOROC că avem măcar avioane F-16 și Putin încă se mai teme de ele.
Că dacă nu le aveam, eram demult bombardați.

Mai exact, de unde știi tu de ce anume se teme puTIN nonstop?...