Author Topic: Războaiele din Orientul Mijlociu. SUA vs IRAN  (Read 678 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

peacemaker

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Războaiele din Orientul Mijlociu. SUA vs IRAN
« Reply #15 on: 01 February 2024, 04:41 »
Momentan nimic.Au trecut totuși trei-patru zile.

Milițienii pro-Iran  au zis că se jură că nu mai dau în americani!
Biden așteaptă să vină trupurile soldaților uciși, să facă o ceremonie.
Nu cred că e momentul potrivit să rostogolească bălegarul și mai tare în regiunea aia cu atacuri, cel puțin nu acum.

Blinken zice că vor fi niște atacuri pe mai multe nivele, pe o durată de timp mai mare.
 

Online ericmario

Războaiele din Orientul Mijlociu. SUA vs IRAN
« Reply #16 on: 02 February 2024, 20:41 »
Nu eu îl am pe Joe la avatar...
Ba da, e  Joe Biden  când era mic, pe la 1776, când explora Pacificul cu căpitanul James Cook. 

Seamănă, nu observi?
Ai ajuns să faci flame pe topicul tău.
Felicitări!  ;D

ps. Închide și topicul ăsta, oricum era o prostie, ca și celelalte deschise de tine.
« Last Edit: 02 February 2024, 20:43 by ericmario »
"When seagulls follow the trawler it is because they think sardines will be thrown into the sea" - Eric Cantona.
 

peacemaker

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Războaiele din Orientul Mijlociu. SUA vs IRAN
« Reply #17 on: 03 February 2024, 02:58 »
Nu eu îl am pe Joe la avatar...
Ba da, e  Joe Biden  când era mic, pe la 1776, când explora Pacificul cu căpitanul James Cook. 

Seamănă, nu observi?
Ai ajuns să faci flame pe topicul tău.
Felicitări!  ;D

ps. Închide și topicul ăsta, oricum era o prostie, ca și celelalte deschise de tine.

Captain Flapjack, topicul ăsta nu se închide pentru că America desfășoară niște operațiuni militare în regiune, deci e de actualitate.
Tocmai a bombardat milițiile pro-iraniene din Siria și Irak.
Dar dacă mă mai divaghezi, chiar îți dau report.
 

Online ericmario

Războaiele din Orientul Mijlociu. SUA vs IRAN
« Reply #18 on: 03 February 2024, 08:07 »
Nu eu îl am pe Joe la avatar...
Ba da, e  Joe Biden  când era mic, pe la 1776, când explora Pacificul cu căpitanul James Cook. 

Seamănă, nu observi?
Ai ajuns să faci flame pe topicul tău.
Felicitări!  ;D

ps. Închide și topicul ăsta, oricum era o prostie, ca și celelalte deschise de tine.

Captain Flapjack, topicul ăsta nu se închide pentru că America desfășoară niște operațiuni militare în regiune, deci e de actualitate.
Tocmai a bombardat milițiile pro-iraniene din Siria și Irak.
Dar dacă mă mai divaghezi, chiar îți dau report.

Răspunsul tău e o divagare, n-ai văzut-o pe asta?

ps. Flapjack era pe acolo, lângă Captain K'nuckles
Dar eu trebuia să mă uit la desene animate cu fiu-miu, că altfel plângea.

Țin să te felicit totuși pentru efortul depus. Acum știi ce naiv era Flapjack!

"When seagulls follow the trawler it is because they think sardines will be thrown into the sea" - Eric Cantona.
 

peacemaker

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Războaiele din Orientul Mijlociu. SUA vs IRAN
« Reply #19 on: 03 February 2024, 10:20 »


ps. Flapjack era pe acolo, lângă Captain K'nuckles
Dar eu trebuia să mă uit la desene animate cu fiu-miu, că altfel plângea.

Țin să te felicit totuși pentru efortul depus. Acum știi ce naiv era Flapjack!




Nu știu nene, eu am urmărit Cartoon Network de când m-am născut, din 1993......până în 2003,  chiar și după ce au început să dubleze.
Apoi, am mai urmărit ocazional până în 2007, până când am văzut că erau numai retardisme, cu  Chowder, Lazlo, Colegul meu de clasă e o maimuță, Joynny Test, Ben 10,  Flapjack included, Gumball și Foster.
Și am încetat să mai urmăresc de prin 2008, că nah, era mai cool să mă joc jocuri video  sau să învăț pentru școală decât să mă mai uit la TV. Nu știu ce se dă acum pe Cartoon Network, dar sigur nu chestii prea frumoase.

Pentru mine, adevăratul Cartoon Network a însemnat epoca lui Tom și Jerry, Flinstones, Jetson, Scooby Doo, Dexter, Johnny Bravo, hai și Powerpuff Girls, Vaca și Puiul. Aia a fost epoca de aur a desenelor animate care nu o să se mai întoarcă. 



Anii 90-2000, chiar și în ciuda războiului din Iugoslavia și crimelor din America, cu toată sărăcia care era în România, au fost frumoși pentru că erau pașnici, erau inocenți, lumea era mai educată și cu mai mult bun simț,  chiar dacă nu exista internet.  Muzica și filmele erau mai bune.  Mi-e dor de femeile care erau cândva.
Mâncarea era mai bună și mai sănătoasă.

S-a ales prafu de tot după 2001, cu tot confortul pe care îl avem acum, vremurile au devenit mai agitate și avem din ce în ce mai multe războaie pe planetă. Iar din 2008,  crize economice tot mai dese,  joburile care devin tot mai stresante cu șefi din ce în ce mai cretini, internetul care era cândva mai smart și mai liber,  s-a ales prafu de când au acces țărănoii, maneliștii și pitzi-selfie-urile   bârfă, egoism, trădare  și lăcomie din ce în ce mai multe, planurile care nu mai sunt respectate că mereu apare CEVA sau EXPLODEAZĂ ceva, cu toată automatizarea lulii.  În mod normal, automatizarea ar trebui să ne facă viețile mai ușoare. Nu ne face. 
« Last Edit: 03 February 2024, 10:28 by peacemaker »
 

Online ericmario

Războaiele din Orientul Mijlociu. SUA vs IRAN
« Reply #20 on: 03 February 2024, 12:35 »

Nu știu nene, eu am urmărit Cartoon Network de când m-am născut, din 1993......

Păcat sau ghinion, pentru tine.
"When seagulls follow the trawler it is because they think sardines will be thrown into the sea" - Eric Cantona.