Author Topic: Razboiul Ucraina-Rusia  (Read 98991 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Offline taxon

Razboiul Ucraina-Rusia
« Reply #150 on: 11 September 2022, 15:22 »
Nope, ala e un GAZ-51, s-au produs dupa razboi.
Alea din WW2 aratau cam asa: https://ro.wikipedia.org/wiki/ZIS-5

PS: Altfel, din partea mea, sa ii ia dracu pe toti, daca din cauza asta am ajuns sa vina ghenăralul nostru sa imi taie din debitul la gaz. Si sa mai si manince rahat pe la tembelizor cum ca ar fi bine sa mai pun la iarna o haina pe mine.
Mă, boule de ghenăral (și ălora care îti țin hangul, cu multăăăăăă... stimă), in '89 printre altele și pentru asta am stat zi și noapte pe străzi: ca sa nu mai tăiați voi gazele și curentul. Si sa nu ne mai ascultati telefoanele (brrr, ce copil puteam sa fiu, nu-i așa?)

Post Merge: 11 September 2022, 15:49
3000km in 3 zile de contra-ofensiva.. not bad pt Ukraina.

Măăăăă ... tu faci copy-paste dupa handicapații de la UM_gigi24, așa-i?
« Last Edit: 11 September 2022, 15:50 by taxon »
erasing darkzone
 

Offline KodiaK

Razboiul Ucraina-Rusia
« Reply #151 on: 11 September 2022, 23:02 »
PS: Altfel, din partea mea, sa ii ia dracu pe toti, daca din cauza asta am ajuns sa vina ghenăralul nostru sa imi taie din debitul la gaz. Si sa mai si manince rahat pe la tembelizor cum ca ar fi bine sa mai pun la iarna o haina pe mine.

Sunt dispus sa imi pun si 2 haine pe mine la iarna daca asta inseaman ca dementul nu mai poate control Europa cu rahatul lui de gaz.
De alimentat nu mai alimentez de la Lukoil, la furnizorul electric am trecut pe Hidroelectrica, dar din pacate la caldura depind de reteaua de termoficare.

Daca Europa reuseste sa treaca peste iarna asta fara masuri populiste, atunci Putin o sa si-o ia urat de tot. Ultima lui carte este cartea gazului, fara de care ela are impresia ca UE nu poate trai.
Asus TUF Z590-PLUS | 10700KF | be quiet! Dark Rock Pro 4 | 32GB HyperX Fury 3600Mhz | Asus TUF RTX 3080 | Samsung 870 EVO 250GB + XPG Gammix S11 PRO 512GB+2TB + 2xSeagate 2TB | Audigy RX | Sennheiser HD559 | Corsair RM850x | be quiet! Silent Base 802 | ASUS ROG PG27AQDM
Reducere 1% PcG: G6TPRZ4K
 

Offline oldshooterman

Razboiul Ucraina-Rusia
« Reply #152 on: 12 September 2022, 12:47 »
De fapt UE are impresia ca rusii nu pot trai daca nu vand gaz europenilor, ca sa fim mai precisi.
 

Offline taxon

erasing darkzone
 
The following users liked or thanked this post: Korn

Offline slicker

Razboiul Ucraina-Rusia
« Reply #154 on: 12 September 2022, 21:35 »

Sunt dispus sa imi pun si 2 haine pe mine la iarna daca asta inseaman ca dementul nu mai poate control Europa cu rahatul lui de gaz.
De alimentat nu mai alimentez de la Lukoil, la furnizorul electric am trecut pe Hidroelectrica, dar din pacate la caldura depind de reteaua de termoficare.

Daca Europa reuseste sa treaca peste iarna asta fara masuri populiste, atunci Putin o sa si-o ia urat de tot. Ultima lui carte este cartea gazului, fara de care ela are impresia ca UE nu poate trai.

Man de trecut trece lejer, rezervele de gaz sunt aproape pline, Mordor vinde la 50% din pret Chinezilor si Indienilor, o suge pe sub scari si Bliztkriegul din Kharkiv o sa fie in toate manualele de razboi ca cea mai reusita contra-ofensiva din ultimii 80 de ani, doar Desert Storm sa fie peste. Daca e pe bue si orcii din Kherson negociaza predare, Putler s-a retras la resedinta personala din nusht unde plm zice Moscow Times si din ce in mai multi cer condmnarea lui pentru tradare (lmao sic!), we are good to go.

Cel mai misto, asta e si push-ul final catre regenerabile, pentru a nspea oara, e nevoie de un razboi pentru a forta progresul.

PS: ca tot vin vestile bune la gramada, a sosit si Steam Deck-ul cu 2 luni mai devreme. (hint: it's awesome).

"I can only get so erect".
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 
The following users liked or thanked this post: Cylix

Offline Cylix

Razboiul Ucraina-Rusia
« Reply #155 on: 12 September 2022, 22:55 »
Apar ceva zvonuri ca oierul sef Kadirov a trimis trupe in Moscova sa previna o rascoala impotriva lui PedoPutin. Lucrurile devin disperate la conducerea partidului :D Un pic de panica si apar cutitele, scapa cine poate. Aceeasi mentalitate ca pe front.
« Last Edit: 12 September 2022, 22:57 by Cylix »
7950X3D | Zotac 4090 AMP Extreme Airo | MSI MPG B650 Edge Wifi | 32GB Kingston Renegade RGB Z 6000 |  SSD: Kingston KC3000 2TB+Fury Renegade 2TB+Samung Evo 1TB |Lian Li O11 Dynamic Evo | Lian Li Galahad 360 V2 | Corsair HX1500i | Samsung Odyssey G9 Neo + Zephyrus G15
 

Offline slicker

Razboiul Ucraina-Rusia
« Reply #156 on: 13 September 2022, 22:01 »
Cand ma gandesc ce au reusit sa faca Spartanii cu 16 Himars si ceva 270-uri. Absolut fenomenal. Vad ca noi avem deja 45 Himars + ATACMS pt ele. Parca Moldova si Romania erau next pe lista lui Pukin ahahahaha. Ma jur ca urmatorul concediu il voi face la Kyiv. Vreau sa vad tot, pas cu pas, nu e voie sa ratam asa ocazie si o sa lasam bacsis 50% :)
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline Cylix

Razboiul Ucraina-Rusia
« Reply #157 on: 13 September 2022, 22:10 »
Nu uita de PHz2000 si de Crabii Polonezi mai ales ca trag cu Munitie Excalibur. Dar da, incredibil ce ravagii fac Himars printre rusi, mai ales cas incapabli sa le intercepteze cu S300, S400. Cine a cumparat S400 de la rusi crezand ca au aparare beton, cred ca plang acum si isi cer banii inapoi
7950X3D | Zotac 4090 AMP Extreme Airo | MSI MPG B650 Edge Wifi | 32GB Kingston Renegade RGB Z 6000 |  SSD: Kingston KC3000 2TB+Fury Renegade 2TB+Samung Evo 1TB |Lian Li O11 Dynamic Evo | Lian Li Galahad 360 V2 | Corsair HX1500i | Samsung Odyssey G9 Neo + Zephyrus G15
 
The following users liked or thanked this post: slicker

Offline axxel4you

Razboiul Ucraina-Rusia
« Reply #158 on: 14 September 2022, 19:39 »
Razboiul nu s-a incheiat ! Aveti grija sa nu sarbatoriti prea devreme
Ryzen 7 1700 3.8Ghz, 16Gb(4x4Gb) DDR4 3000Mhz Corsair Vengence LPX, Radeon PRO DUO HBM, Silverstone Raven 2, Corsair TX850 V2, Scythe Ashura Shadow,
 

Cyberseller

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Razboiul Ucraina-Rusia
« Reply #159 on: 14 September 2022, 23:10 »
Sa nu uitati ca Putin tine sub papuc un popor care il considera erou pe cel care a reusit sa ucida mai multi rusi decat a reusit intreaga armata germana in WW2. Vorbesc de Stalin. Daca nu clacheaza Ucraina, razboiul se va prelungi la nesfarsit daca Putin se ingrijeste sa nu fie afectata productia de spirtoase in Rusia. Mironositii sunt europenii si democratia are marele dezavantaj ca votul unui boschetar poate anula votul unui academician.
 

Offline taxon

Razboiul Ucraina-Rusia
« Reply #160 on: 15 September 2022, 20:47 »
”Miracolul de la Harkov”: un punct de cotitură în război?
https://opozitia.net/2022/09/15/miracolul-de-la-harkov-un-punct-de-cotitura-in-razboi/
erasing darkzone
 

Offline taxon

Razboiul Ucraina-Rusia
« Reply #161 on: 22 September 2022, 15:06 »
Medicii ortopezi sunt primele victime ale mobilizării anunţate de Vladimir Putin! Din ce în ce mai mulţi ruşi care au supravieţuit căderii pe geam în prima parte a războiului se prezintă acum la Urgenţe cu misterioase împuşcături în picior.
Personalul medical se plânge că e complet depăşit de situaţie, iar analiştii economici spun că e foarte posibil ca Rusia să fie nevoită să importe ghips şi cârje din ţări prietene precum Coreea de Nord.
„Cel mai probabil, forţele NATO şi agenţii CIA i-au împuşcat în picior pe compatrioţii noştri, dar vă garantez că aceste gesturi nu vor rămâne nepedepsite – imediat ce mi se vindecă nenorocitul ăsta de picior”, a declarat ministrul Şoigu, el însuşi victima unui misterios glonţ care i-a străpuns laba în urmă cu câteva ore.

https://www.timesnewroman.ro/politic/24-de-ore-de-la-mobilizare-zeci-de-mii-de-rusi-internati-cu-impuscaturi-in-picior/
erasing darkzone
 

Offline axxel4you

Razboiul Ucraina-Rusia
« Reply #162 on: 22 September 2022, 22:09 »
Ryzen 7 1700 3.8Ghz, 16Gb(4x4Gb) DDR4 3000Mhz Corsair Vengence LPX, Radeon PRO DUO HBM, Silverstone Raven 2, Corsair TX850 V2, Scythe Ashura Shadow,
 

Offline astateofmind

Razboiul Ucraina-Rusia
« Reply #163 on: 23 September 2022, 20:09 »
Deci ...

ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline axxel4you

Razboiul Ucraina-Rusia
« Reply #164 on: 25 September 2022, 09:03 »
Ryzen 7 1700 3.8Ghz, 16Gb(4x4Gb) DDR4 3000Mhz Corsair Vengence LPX, Radeon PRO DUO HBM, Silverstone Raven 2, Corsair TX850 V2, Scythe Ashura Shadow,