Author Topic: Razboiul Ucraina-Rusia  (Read 106451 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline slicker

Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline taxon

Razboiul Ucraina-Rusia
« Reply #256 on: 19 October 2022, 19:17 »
Quote
"Between October 7 and 18, Russia carried out about 190 massive strikes with missiles, kamikaze drones, and artillery. The strikes targeted critical infrastructure facilities, in particular energy facilities and civilian objects," noted the spokesman for the State Emergency Service of Ukraine, Oleksandr Khorunzhyi.

Pai, bine, mă Gigi doi-ș-un-sfert, nu-mi ziceai tu mai acu o lună, două, că rusnacii au rămas fără rachete?
Ce tot borș mănînci de pe prompter, taman cum făceai în pandemie cu propaganda lui Arafat?
Si, culmea, e multă lume care încă te crede, orbește.
Pe tine și pe frate-tău de stele albastre, hoitu.
« Last Edit: 19 October 2022, 19:19 by taxon »
Art. 30 – Libertatea de exprimare
(2) Cenzura de orice fel este interzisa.
 

Offline astateofmind

Razboiul Ucraina-Rusia
« Reply #257 on: 19 October 2022, 19:20 »
Dar pe dementul asta...

"Oriunde conduc un tanc, peste tot e pământul meu drag!" - GENIALA!!!!
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline slicker

Razboiul Ucraina-Rusia
« Reply #258 on: 19 October 2022, 19:29 »
Quote
"Between October 7 and 18, Russia carried out about 190 massive strikes with missiles, kamikaze drones, and artillery. The strikes targeted critical infrastructure facilities, in particular energy facilities and civilian objects," noted the spokesman for the State Emergency Service of Ukraine, Oleksandr Khorunzhyi.

Pai, bine, mă Gigi doi-ș-un-sfert, nu-mi ziceai tu mai acu o lună, două, că rusnacii au rămas fără rachete?
Ce tot borș mănînci de pe prompter, taman cum făceai în pandemie cu propaganda lui Arafat?
Si, culmea, e multă lume care încă te crede, orbește.
Pe tine și pe frate-tău de stele albastre, hoitu.

Dude what? Cu cine te certi acolo? ha?
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline taxon

Razboiul Ucraina-Rusia
« Reply #259 on: 19 October 2022, 19:53 »
Inca o stire de la vecinii nostri, pusa pe mute de Gigi si Hoitu:

Quote
Zelensky dismissed the Ambassador of Ukraine to Kazakhstan — decree of the President

On August 21, in an interview with a Kazakh blogger, the Ukrainian Ambassador said: "We are trying to kill them more. The more we kill Russians now, the less our children will have to kill," Petro Vrublevskyi said.

After such a statement, the Ministry of Foreign Affairs of Kazakhstan summoned the Ambassador of Ukraine and issued a protest to him. Vrublevskyi apologized for his words

Bravo, Zele, te-ai miscat rapid! Nu ca presedintele nostru, care -ardelean fiind- are circumstante atenuante.
« Last Edit: 19 October 2022, 19:56 by taxon »
Art. 30 – Libertatea de exprimare
(2) Cenzura de orice fel este interzisa.
 

bombardieru

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Razboiul Ucraina-Rusia
« Reply #260 on: 20 October 2022, 05:52 »
Quote
"Between October 7 and 18, Russia carried out about 190 massive strikes with missiles, kamikaze drones, and artillery. The strikes targeted critical infrastructure facilities, in particular energy facilities and civilian objects," noted the spokesman for the State Emergency Service of Ukraine, Oleksandr Khorunzhyi.

Pai, bine, mă Gigi doi-ș-un-sfert, nu-mi ziceai tu mai acu o lună, două, că rusnacii au rămas fără rachete?
Ce tot borș mănînci de pe prompter, taman cum făceai în pandemie cu propaganda lui Arafat?
Si, culmea, e multă lume care încă te crede, orbește.
Pe tine și pe frate-tău de stele albastre, hoitu.

N-a spus nimeni ca rusnaticii au ramas fara rachete, doar ca nu prea mai au combustibil cu care sa le decoleze. Si numarul bombardamentelor s-a cam redus.  Da, stiu ca digi24 e un post de kkt care baga stiri fake la greu si ca exagereaza cu propaganda, dar in mare, Rusia chiar pierde razboiul.
Faptul ca mai apeleaza doar la drone iraniene denota ca nu mai au forta.
Trupele de infanterie rusesti isi iau bataie si omor de la ucraineni, si multi chiar se predau si ajung sa se lupte de bunavoie de partea ucrainenilor.

Ai vazut clipul ala cu tancul rusesc care se rotea de nebun de frica dronei ucrainene?

Post Merge: 20 October 2022, 05:54

Dude what? Cu cine te certi acolo? ha?
Nu se cearta, critica digi24!

Gigi doi-s-un-sfert = digi24

Nu stiu insa la cine se referea la fratisu de stele albastre...:)
« Last Edit: 20 October 2022, 05:54 by bombardieru »
 

Offline slicker

Razboiul Ucraina-Rusia
« Reply #261 on: 20 October 2022, 10:07 »
oooooh am inteles cu gigi 2:15, danke, ce nu inteleg eu de unde atata ura fata de postul asta. E un alt post din zecile disponibile, e inca o parere intre multe altele. Partea buna e ca nu sunt pro-rusi si asta e cel mai important.
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline taxon

Razboiul Ucraina-Rusia
« Reply #262 on: 20 October 2022, 10:26 »
Si, pentru ca suntem pe ComputerGamers, inca o telegrama din UKR:

Quote
The computer game Ukraine War Stories, where you have to survive the Russian occupation, will be completely free

The PC release will take place in October 2022, and the demo version can be downloaded now.

The game contains three visual novels, the action of which takes place in Hostomel, Bucha, and Mariupol. The player's task will be to save his life and evacuate from the occupation.

Post Merge: 21 October 2022, 09:41
P.Lancaster dixit:
Quote
A bit of American logic

Iran supplies weapons to Russia, which uses them in hostilities - Iran is a participant in hostilities.

The United States supplies weapons to Ukraine, which uses them in hostilities - the United States is not a participant in hostilities.
« Last Edit: 21 October 2022, 09:41 by taxon »
Art. 30 – Libertatea de exprimare
(2) Cenzura de orice fel este interzisa.
 
The following users liked or thanked this post: oldshooterman

Offline axxel4you

« Last Edit: 22 October 2022, 09:39 by axxel4you »
Ryzen 7 1700 3.8Ghz, 16Gb(4x4Gb) DDR4 3000Mhz Corsair Vengence LPX, Radeon PRO DUO HBM, Silverstone Raven 2, Corsair TX850 V2, Scythe Ashura Shadow,
 

Offline slicker

Razboiul Ucraina-Rusia
« Reply #264 on: 22 October 2022, 12:47 »
A bit of American logic

Iran supplies weapons to Russia, which uses them in hostilities - Iran is a participant in hostilities.

The United States supplies weapons to Ukraine, which uses them in hostilities - the United States is not a participant in hostilities.


Cred ca tu si gibonu' care a vomat citatul nu intelegeti diferenta dintre un atacator si cel care se apara si cand si cine determina cand se incheie ostilitatile: "ma scuzi banditule ca imi apar tara si familia- hop sare si al 2lea bandit, vadit ostil care il ajuta pe primul sa ma violeze(ca sa nu zic de fapt al3lea, Belarus fiind cu mult cacat pe gura)

Imagineaza-ti abjecta si ticaloasa gimnastica mentala prin care cineva are tupeul sa acuze Ukraina de ostilitati prin faptul ca isi apara tara de orci. sau pe oricine ii ajuta, fiind ei Nato, murica sau Japonia. Absolut ireal.

...lasand la o parte tratatul prin care US, UK si Mordor sunt garantii statului independent Ukrainian, deja e prea mult brainstorming.

Post Merge: 23 October 2022, 11:25
https://twitter.com/JuliaDavisNews/status/1584054018145685504?s=20

Aici delir neamule: Sa ardem copii, Carpatii plin de rahat cu cocioabe si alde de astea. Prime time orc TV, imaginati-va asa ceva la TVR1 cu Haurica and Soso.
« Last Edit: 23 October 2022, 11:25 by slicker »
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline astateofmind

Razboiul Ucraina-Rusia
« Reply #265 on: 25 October 2022, 01:46 »
Pentru idiotii care tot NU inteleg de ce Rusia a invadat Ucraina:

ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 
The following users liked or thanked this post: slicker

Offline oldshooterman

Razboiul Ucraina-Rusia
« Reply #266 on: 25 October 2022, 22:51 »
Ha-Ha. Tocmai au dat la TV un interviu serios cu principalul consilier al Ministerului Apararii din SUA despre situatia la zi din Ucraina, cauzele razboiului si previziuni. Daca dati de el (de interviul televizat si tradus in limba romana), ar fi recomandat sa va aprovizionati cu ceva pastile... Adica nu e vorba despre fantezii scornite de youtuberi si la majoritatea clar n-o sa va placa.
 

Offline slicker

Razboiul Ucraina-Rusia
« Reply #267 on: 26 October 2022, 12:57 »
Nope, nimic relevant si atata timp cat nu iese Austin cu declaratie oficiala, it's all radio Sant edition.
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline oldshooterman

Razboiul Ucraina-Rusia
« Reply #268 on: 26 October 2022, 15:02 »
Doar ca e Radio Sant din Washington. ;D
 

Offline taxon

Razboiul Ucraina-Rusia
« Reply #269 on: 26 October 2022, 16:16 »
TV? Cumva la retevei (desi astia nu prea se pupa cu ideea de interviu serios)? Un clip facut de fapt de CNN?
As fi curios sa il vaz si eu, daca exista undeva pe net, ca prea mi s-au infierbintat azi colegii din cauza lui.


Post Merge: 26 October 2022, 17:02
Asta e cumva? Ca se pare ca a facut ceva vilva ieri pe net:
https://m.youtube.com/watch?v=Co-xsyYccZQ&feature=youtu.be
« Last Edit: 26 October 2022, 17:02 by taxon »
Art. 30 – Libertatea de exprimare
(2) Cenzura de orice fel este interzisa.