Author Topic: Romanii se comporta urat din cauza saraciei ?  (Read 5025 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Wagram

Romanii se comporta urat din cauza saraciei ?
« Reply #15 on: 12 September 2018, 09:51 »
Din plimbat m-a luat putin depresia umblând prin capitala, nu de la tv.

Culmea, in Tg-Jiu mi se pare lumea mai civilizata și orașul mai curat/aranjat ca capitala. In bucuresti parca s-au adunat toți țăranii și meltenii, in general populatia e mai nesimțita in capitala.

Am fost în destule oraşe şi capitale europene, nu mai vorbesc de oraşele de la noi. Nicăieri nu mi s-au părut oamenii atât de agresivi şi de nesimţiţi ca ăia din Bucureşti.
 

Offline Strumfii loveste din ou

Romanii se comporta urat din cauza saraciei ?
« Reply #16 on: 13 September 2018, 16:41 »
Ce usor e sa arati cu degetul, dar mult mai greu sa cauti o explicatie. Bucurestiul era relativ ok pana sa vina industrializarea fortata a comunistilor. Ia un om ce a muncit pamantul toata viata arunca l cu forta in o garsoniera si trimite l in uzina. Cam cate generatii crezi ca e nevoie ca dintr un oropsit din asta sa iasa unul cult frumos si destept? Acesti oameni au fost dezradacinati luati dintr o comunitate agricola si aruncati la strung. Speriati, loviti de bombe au descoperit cu uimire ca nici nu conta ce faceau, partidul nu te dadea afara. 90% si au gasit refugiul in alcool,singura chestie mai la indemana cand lipsea aproape totul. Au turnat copii, fortati, ce le au fost bagati pe gat, avortul fiind interzis.Si au revarsat furia asupra nevestei si copilului, altoindu i dupa ce veneau de la crasma. Cati bucuresteni ce i ati intalnit sunt la a 4 a generatie aici ?  Teoretic toti ce sunt in orasul asta sunt bucuresteni dar cati sunt nascuti aici? Daca vin in Bucuresti din Cluj  iau un apartament de 35.ooo euro si scuip pe jos sunt clujean sau bucurestean? Si unde este influxul de minti sclipitoare din provincie ce vin sa ne arate ca Banatul, Ardealu, Moldova , Oltenia ii fruncea ? Aaaa,aia stau la ei acasa, aici vin doar sa faca bani si sa se rupa in figuri. Acolo la voi va e rusine sa dansati pe mese, veniti lasati covrigul la usa altuia si postati pe forumuri ca pute. Da frate e frumos la Covasna, aer curat,vile , faci un gratarel si o tai acasa dupa ce ai strans gunoiul. La uzine, trafic, pisat , inghesuiala, transpirati etc ca trebuie sa produci. Nu are cum sa fie misto cand ai inghesuit milioane in niste betoane si ii pui sa circule pe drumuri romane.

Sent from my ASUS_P00I using Tapatalk
« Last Edit: 13 September 2018, 16:43 by Strumfii loveste din ou »
I’m not wise at all…I’m just a joker!
 

Offline Ciocanul

Romanii se comporta urat din cauza saraciei ?
« Reply #17 on: 13 September 2018, 23:02 »
Ultimele orase mari care le-am "vizitat" au fost Paris si Bucuresti sub forma unor delegatii. Si in Paris e meltenism la cote alarmante. Eu cred ca aglomeratiile si saracia fac casa proasta. Am mers cu Uber prin Paris. Niste sictiriti, plictisiti si certareti negroteii de pe uber, foarte asemanator cu albatrosii sau alte animale de Ilfov din Bucuresti. Aglomeratie, am vazut o bataie intre un sofer si un biciclist in plin centru Paris, ar fi mai multe de povestit.
 

Offline Wagram

Romanii se comporta urat din cauza saraciei ?
« Reply #18 on: 16 September 2018, 08:35 »
N-am arătat cu degetul, am exprimat o părere/stare de fapt. Pe care n-ai infirmat-o, ci ai confirmat-o cu argumente. Mersi.

Şi da, pute. Mi-e silă când trebuie să iau avionul de la Otopeni.
 

Offline Strumfii loveste din ou

Romanii se comporta urat din cauza saraciei ?
« Reply #19 on: 16 September 2018, 13:14 »
N-am arătat cu degetul, am exprimat o părere/stare de fapt. Pe care n-ai infirmat-o, ci ai confirmat-o cu argumente. Mersi.

Şi da, pute. Mi-e silă când trebuie să iau avionul de la Otopeni.
Nu te obliga nimeni sa il iei de pe Otp. Ia-l din Baia Mare, Cluj, Timi. :-) Pute frate, ca multi veniti din provincie nu stiu sa traga apa.

Sent from my ASUS_P00I using Tapatalk

I’m not wise at all…I’m just a joker!
 

Offline astateofmind

Romanii se comporta urat din cauza saraciei ?
« Reply #20 on: 17 September 2018, 09:21 »
Posibil sa fie de la țăranii aia cu wc in curte care sund disperați ca nu găsesc coceni ... dar problema reala nu sunt aia.

Iar realitatea e ca pute ...


Sent from my iPhone using Tapatalk
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline Wagram

Romanii se comporta urat din cauza saraciei ?
« Reply #21 on: 17 September 2018, 12:57 »
 
Quote
Pute frate, ca multi veniti din provincie nu stiu sa traga apa.

Sunt absolut convins că aşa e. Au nimerit la fix.
 

Offline Nosferat

Romanii se comporta urat din cauza saraciei ?
« Reply #22 on: 20 September 2018, 10:17 »
Din plimbat m-a luat putin depresia umblând prin capitala, nu de la tv.

Culmea, in Tg-Jiu mi se pare lumea mai civilizata și orașul mai curat/aranjat ca capitala. In bucuresti parca s-au adunat toți țăranii și meltenii, in general populatia e mai nesimțita in capitala.

Am fost în destule oraşe şi capitale europene, nu mai vorbesc de oraşele de la noi. Nicăieri nu mi s-au părut oamenii atât de agresivi şi de nesimţiţi ca ăia din Bucureşti.

Nu stiu daca e din cauza multor veniti din provincie, sau daca e din alte motive, habar nu am. Insa la acest capitol dau si eu dreptate, nu am dat in nici un alt oras de atat tupeu, atata putoare, mizerie ca si in Bucuresti. Nu inteleg cum si de ce s-a ajuns in situatia in care s-a ajuns. Insa eu sincer am incercat sa evit de cat mai multe ori acel oras. De multe ori preferam sa aleg rute ocolitoare, numa sa nu intru in Bucuresti.

Erau glume tampite despre ardeleni ca sunt mai lenti, mai prosti, asta e, poate chiar asa suntem, niste retarzi. Insa batai prin trafic, injuraturi constante si un fel de aer de aroganta d'aia de iti vine sa ii dai una, aia nu prea vezi in orasele din ardeal. Vazusem si eu destule orase la vremea mea, am detinut un depozit timp de 8 ani, deci a trebuit sa fac niste deplasari prin tara. Singurul oras care il evit cu orice pret, este draga capitala, si nu poti spune ca e un oras urat sau ceva, insa oamenii in general, in orice caz cei cu care am avut eu de a face, mi-au lasat o impresie mizerabila. In total am fost de cam 12-13 ori in capitala, am si stat acolo vreo 2 saptamani la o vreme, ba parca toti sunt frustrati, parca lumea e efectiv nervoasa, e parca un nor deasupra capitalei care ii face pe oameni tupeisti si nesimtiti. Jur daca inteleg de la ce, efectiv nu vezi asa ceva in nici un alt oras din tara, ca vorbim de Cluj, ca vorbim de Iasi, Timisoara sau chiar si Constanta.
« Last Edit: 20 September 2018, 10:22 by Nosferat »
Ignore list :astateofmind
 
The following users liked or thanked this post: Wagram

Offline taribo

Romanii se comporta urat din cauza saraciei ?
« Reply #23 on: 20 September 2018, 16:48 »
Constanta e mai rau ca Bucuresti din toate punctele de vedere. Iar cel putin jumatate din populatia Bucurestiului este venita din provincie fix din zonele alea linistite si calme unde lumea are bun simt si toate cele.
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Romanii se comporta urat din cauza saraciei ?
« Reply #24 on: 21 September 2018, 17:43 »
^ total de acord.

topicul era legat de saracie, misery index* si alte asemenea.
ori in bucuresti nivelul pare-mi-se ca trece de medie..


*exista un superb album omonim al unei formatii vocal instrumentale pe nume assuck.
grindcore! is love.
 

Offline Zo_Bar

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 41
    • View Profile
Romanii se comporta urat din cauza saraciei ?
« Reply #25 on: 23 September 2018, 09:07 »
Noi suntem un neam de tradatori si lingai din antichitate, iar aia care au scos vreodata capul au fost rapid eliminati de sistem. Cine a fost stapan pe zona asta a exploatat si intretinut starea de fapt. A zis la un moment dat un europarlamentar, suntem singura tara din UE care a fost "criticata" de oamenii ei.
"Oamenii" nu au criticat țara, ci lingăii și trădătorii care au acaparat puterea prin minciună și fraudă.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk