Author Topic: Situatiunea  (Read 45486 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

peacemaker

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Situatiunea
« Reply #105 on: 27 January 2024, 14:42 »
Hai sa mai radem desi e de rasul plansului. Ati vazut asta ?
https://www.edupedu.ro/inspectoratul-scolar-cluj-anunta-un-proiect-prin-care-palmele-a-100-de-elevi-vor-fi-scanate-cu-un-dispozitiv-ca-sa-le-fie-determinat-profilul-de-orientare-in-cariera-marinela-marc/amp/
Dupa ce anul trecut s-a initiat un curs de numerologie acum avem ghicitori in palma. WTF ? Si vorbim de o institutie de stat si niste oameni care ar trebui sa aiba ceva neuroni la mansarda. Ce pretentie sa mai avem de la pulimea de rand ?


E același lucru cu determinarea celor 69 de genuri și 1000 de orientări sexuale și scanarea ADN-ului să se afle dacă ai un strămoș care a fost sclav pe vremea Războiului Civil, a Imperiilor Coloniale sau a Imperiului Roman  pentru a primi numai note de 10 și compensații niște burse, fiindca ai fost victima a opresiunii 

Recunoaște, învățământul e pe duca în toate tarile populate de rasa alba.


La vestici e nebunia cu identitatea de gen și rasa, la noi și în tarile musulmane e o întoarcere spre evul mediu si fanatism spiritual, în timp ce învățământul din Rusia, Polonia și Ucraina are tendința crescuta catre neofascism și militarism.
Pe zi ceea trece, învățământul devine tot mai retardat.

Învățământul asiatic e viitorul.
Dacă aveti copii, faceți efortul sa-i  învățați coreeana sau japoneza+ chineza pentru orice eventualitate, și sa-i convingeți sa se înscrie la un liceu/universitate din Asia.


Post Merge: 27 January 2024, 15:40
Nu e de ras, e de plâns.

Dacă nu apar robo-medicii, o sa ne trateze vracii , astrologii,  popii , ghicitorii în palme și numerologii
« Last Edit: 27 January 2024, 15:40 by peacemaker »
 

Online Ciocanul

Situatiunea
« Reply #106 on: 28 January 2024, 21:03 »
https://ziare.com/americani-ucisi-baza-militara/orientul-mijloc-unitate-sua-atacata-iordania-1849866
Incepe ceva "gros". 3 soldati americani morti o sa insemne baie de sange.
« Last Edit: 28 January 2024, 21:12 by Ciocanul »
 

peacemaker

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Situatiunea
« Reply #107 on: 28 January 2024, 22:47 »
https://ziare.com/americani-ucisi-baza-militara/orientul-mijloc-unitate-sua-atacata-iordania-1849866
Incepe ceva "gros". 3 soldati americani morti o sa insemne baie de sange.

Jihadiștii nu se lasă până când americani nu bombardează într-o noapte și Siria, și Libia, și Iranul.
 

Online Ciocanul

Situatiunea
« Reply #108 on: 11 February 2024, 18:42 »
https://economie.hotnews.ro/stiri-burse-26894048-bursele-din-china-prabusit-7-000-miliarde-dolari-dar-nu-asta-cea-mai-proasta-veste-situatia-atat-grava-fost-adus-macelarul-brokeri.htm
Incepe sa o ia China la vale. China a devenit foarte scumpa si mai nou si riscanta pt fondurile de investitii de afara. In centrele mari de dezvoltare salariile chinezilor si stilul de viata a crescut exponential. Multi o duc ca noi si unii mai bine ca noi. Cand am fost in Paris acum 6 ani am ramas masca. Am vazut un grup mare de chinezi pe Champs-Élysées intrand din magazin in magazin si golindu-le de parfumuri, haine scumpe si alte cacaturi de aruncat banii aiurea. Banui ca desi sunt comunisti camarila politica are bani cu lopata. Cu alte cuvinte devine tot mai scump de produs acolo si incep sa se caute alte destinatii ieftine.
--
Lasand asta la o parte. Ei in timp au obtinut o gramada de bani. O garla de bani de investit. Si au investit prost, cum dracu sa faci orase goale dampulea in preerie si autostrazi spre nicaieri ? Si cica au avut multe investitii guvernamentale proaste ca orice tara comunista care se respecta.
 

peacemaker

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Situatiunea
« Reply #109 on: 11 February 2024, 22:02 »
Cred că de aia e Xi presat să invadeze Taiwanul.
 

Online Ciocanul

Situatiunea
« Reply #110 on: 16 February 2024, 21:11 »
Am crezut ca e depp fake dar nu este. Este descoperirea apei calde si dovada ca prostia este nelimitata. Omul asta nu intreaba pe nimeni inmic inainte sa dea cu batul in balta ?
https://www.threads.net/@ronaldfilipkowski/post/C3YuB9buXJz
 

peacemaker

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Situatiunea
« Reply #111 on: 16 February 2024, 22:42 »
Asta cu Deep Fake  doar începutul.
Dacă nu începe WW3 sau vreo catastrofă naturală, aș zice că impactul AI și Deep Fake asupra alegerilor, combinat cu atacurile cibernetice, vor fi principalele probleme ale anului 2024. În condițile în care Open AI a anunțat SORA.   Și poate să iasă ceva rău din asta.

De exemplu, o combinație Facebook-Cambridge Analytica și sute de trolli rusofili au reușit să falimenteze UK prin Brexit.

În altă ordine de idei, protestele fermierilor s-au fâsâit. 


 

Online ericmario

Situatiunea
« Reply #112 on: 17 February 2024, 10:11 »

În altă ordine de idei, protestele fermierilor s-au fâsâit. 

Și-au atins scopul,
"When seagulls follow the trawler it is because they think sardines will be thrown into the sea" - Eric Cantona.
 

Online Ciocanul

 

Online ericmario

Situatiunea
« Reply #114 on: 25 April 2024, 23:16 »
Eu îmi doresc, dar e greu de crezut.
"When seagulls follow the trawler it is because they think sardines will be thrown into the sea" - Eric Cantona.
 

Online axxel4you

Situatiunea
« Reply #115 on: 26 April 2024, 13:11 »
E chiar omul potrivit, prezentabil, poate sa citeasca corect de pe prompter si-l ajuta si numele.

   Nu prea il ajuta faptul ca nu e familist, ZERO copii.
Ryzen 7 1700 3.8Ghz, 16Gb(4x4Gb) DDR4 3000Mhz Corsair Vengence LPX, Radeon PRO DUO HBM, Silverstone Raven 2, Corsair TX850 V2, Scythe Ashura Shadow,
 

Online ericmario

Situatiunea
« Reply #116 on: 26 April 2024, 22:14 »
Faptul că nu are copii nu înseamnă automat că nu e familist.
E mult mai potrivit decât unul ca Borcea!

"When seagulls follow the trawler it is because they think sardines will be thrown into the sea" - Eric Cantona.
 

Online axxel4you

Situatiunea
« Reply #117 on: 26 April 2024, 23:27 »
Eu am o parere buna despre Borcea, e om serios, le-a luat pe toate de neveste, pe rand ca altfel nu e legal.
Ryzen 7 1700 3.8Ghz, 16Gb(4x4Gb) DDR4 3000Mhz Corsair Vengence LPX, Radeon PRO DUO HBM, Silverstone Raven 2, Corsair TX850 V2, Scythe Ashura Shadow,
 

Online ericmario

Situatiunea
« Reply #118 on: Today at 07:05 »
Mda, tu ai o părere foarte bună față de un pușcăriaș, dar nu-ți place de Iohannis că nu are copii.
Ce să mai și zic?
"When seagulls follow the trawler it is because they think sardines will be thrown into the sea" - Eric Cantona.
 

Offline Asth

Situatiunea
« Reply #119 on: Today at 10:05 »
Într-un final pușcariaș va fi și nentu Klaus, pentru că-i mult prea imbecil ca-n viața asta să mai aibă vreo altă funcție importantă!