Author Topic: #teleormanleaks  (Read 4665 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Fallen

#teleormanleaks
« Reply #15 on: 07 November 2018, 09:27 »
Poate era un taran angajat la DNA si fiind presati/amenintati de Dragnea and Co cu un viitor control in care pierdeau toate dovezile, s-a decis sa le dea in presa, dar nu la orice trust de kkt de la noi, care sunt toti controlati politic, ci la unii gen rise/recorder.
Asa ca, toate au devenit publice, si nu mai pot fi ascunse :D
Smart.

Pun pariu ca DNA sau DIICOT nu au voie sa faca asemenea chestii publice.
Chiar si Rise, nu se afla grav sub legea GDPR cu leak-urile astea?
O maşină cu volan pe dreapta ....
E ca o maşina cu volan pe stânga, dar pe dreapta.
 Gica Hagi
 

Offline AlexU

#teleormanleaks
« Reply #16 on: 07 November 2018, 23:38 »
E un articol care menționează că informațiile de interes public nu intră sub incidența GDPR.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 

Offline Fallen

#teleormanleaks
« Reply #17 on: 08 November 2018, 10:13 »
Atunci se explica :D
O maşină cu volan pe dreapta ....
E ca o maşina cu volan pe stânga, dar pe dreapta.
 Gica Hagi
 

Offline fataalbastra

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 15
    • View Profile
#teleormanleaks
« Reply #18 on: 08 November 2018, 13:02 »
N-a trecut nici macar o saptamana, si uite ca documentele din valiza au adus rezultatele de mult asteptate: guvernul Dancila a picat, PSD a fost scos in afara legii, Dragnea condamnat la moarte. Un adevarat cutremur produs de Rise Project, o institutie de presa respectabila.

Topicul asta trebuie pastrat activ, incat extaziatii care chiar au crezut ca e altceva decat o petarda sa vada si sa inteleaga ca la fel de fraieri sunt cu orice cand vine vorba de politica.
« Last Edit: 08 November 2018, 13:29 by fataalbastra »
 

Offline edlund

#teleormanleaks
« Reply #19 on: 09 November 2018, 01:16 »
Domnu' ofiter Taranu de la SRI?

Din pacate chiar si mie, din postura celui ce ar vrea sa il vada pe Dragnea spanzurat intr-o celula, mi s-a parut slabut primul episod, e despre niste smecheri de Teleorman, sper sa ajunga toti la puscarie sau sinucisi (deja parca unul a facut-o).
Dragnea apare intr-o amarata de poza in Brazilia si mai aflam ca fii-su cerea bani de la unii ca sa tuneze masini. Mai interesant cu aia de la CSM cu sotul platit de banditi.
Nici macar scriitura nu da pe spate, l-am cunoscut la un moment dat personal pe MM de la rise si e baiat istet, acum mi s-a parut cam hiperventilat, probabil mizeaza si ei pe o telenovela lunga si de maxima audienta.
« Last Edit: 09 November 2018, 01:26 by edlund »
 

Offline AlexU

#teleormanleaks
« Reply #20 on: 09 November 2018, 11:45 »
Cică a încercat să amâne tragerea la sorți. Cu ce l-ar fi ajutat?

Din cei 5 judecători, din ce am văzut, cam 3-2 e raportul și e cam împotriva lui balanța.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

Offline fataalbastra

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 15
    • View Profile
#teleormanleaks
« Reply #21 on: 09 November 2018, 17:55 »
Domnu' ofiter Taranu de la SRI?

Imi place ca n-a gustat nimeni gluma cu taranul. Pentru ca e o gluma de securist. Nu umor de securist, ci chiar gluma de securist, in sensul ca un securist a facut gluma asta. Cum s-a intamplat, probabil, e ca securistul care le-a furnizat gunoaielor alora datele, le-a zis "ba, dar am si eu o singura cerinta, fara asta nu va mai dau alta data. Vreau sa ziceti ca ati gasit-o in curte la un taran, ca avem noi o gluma intre noi si vreau sa rada si tovarasii mei". Iar gunoaiele au acceptat, ce sa faca si ei, ca fara securisti nu se poate. Iar neo-basistii nu au gustat gluma pentru ca desi stiu ca sunt de partea securistilor, nu le place sa li se aminteasca.
« Last Edit: 09 November 2018, 17:58 by fataalbastra »