Author Topic: Viitorul presedinte PSD  (Read 1056 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

noobmaster69

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Viitorul presedinte PSD
« on: 20 November 2019, 23:19 »
Indiferent ca Dancila  va castiga sau nu  alegerile ,  cu certitudine,  conducerea PSD va fi schimbata.

Cine va fi succesorul Vioricai? 
Codrin Stefanescu , Florin Iordache, Olguta Vasilescu sau Gabriela Firea?  Sau  deputatul Mitraliera ?
 


Apoi, nu stiu ce credeti voi, dar astia ramasi in PSD mi se par mai sinistri ca Dragnea.
« Last Edit: 20 November 2019, 23:28 by noobmaster69 »
 

noobmaster69

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Viitorul presedinte PSD
« Reply #1 on: 24 November 2019, 20:45 »
Subiect de actualitate....
 

Offline joobsekker

Marcel Ciolacu
« Reply #2 on: 17 December 2019, 15:27 »
Zic ca ar trebui sa va pregatiti  placutele suedeze pentru  individul asta cat de curand daca revine PSD la guvernare si veti merge la protest. 
Nici pe Dragnea nu l-am putut detesta...ca macar ala era un corupt hot sincer, un  infractor autodeclarat.

Dar asta.....bai, ma enerveaza astia ca el  care se cred imaculate, se cred eroi , se cred victime cand au averi, terenuri si case.Se declara revolutionar, ajuns recent lider al unui partid de corupti, hoti si mafioti. 
Zice ca nu a primit indemnizatie de revolutionar, aia de 200 lei pe luna. 

https://recorder.ro/eroul-ciolacu-liderul-psd-are-certificat-de-revolutionar-si-a-cerut-preschimbarea-pentru-a-avea-dreptul-la-indemnizatie/

In conditile cand  el a urmat studii la ecologie, SNSPA si Aparare (deci si-a permis sa suporte costurile), este jurist de profesie.
Este  deputat PSD din 2012 cu salariu de 10 000 lei, plus beneficii de  alte mii de lei, plus pensie speciala.
A fost vicepremier in 2017 si ministru al apararii pentru  cateva zile.
E ditamai seful al camerei deputatilor si seful PSD din 2019.
Are   doua terenuri si avere de 20000-30000 euro!   
http://www.cdep.ro/pls/parlam/structura2015.mp?idm=71&cam=2&leg=2016&idl=1&pag=5

Pai la banii astia pe care ii ai , cum poti sa  mai ceri indemnizatie cand sunt alti revolutionari saraci  care au venituri de 1000-2000 lei si  abia traiesc de pe urma indemnizatiei aleia, salariului sau pensiei?
Cat de  ...... poti sa fii ca om?

Ah, vrei recunoastere?
Du-te la Iohannis sa te decoreze!
Ah, stai, esti cam  suspectat de coruptie din moment ce nu oricine poate sa ajunga presedintele PSD si mai ales in functii  fara sa fure un pic.
Mai ales ca circula poze cu el si cu Omar Hayssam la vanatoare de mistreti, dar asta e o alta poveste. 

Cati dintre revolutionarii adevarati si  recunoscuti au ajuns parlamentari?  Cati dintre revolutionarii care au iesit pe strada sa indure focurile de arma trase de trupele comuniste au avere ,  masini de lux,   terenuri si vile? 


Bai, deci din cauza unora ca el tara asta se afla unde se afla.  LACOMI NENE, NU GLUMA! 

Nu stim  ce naiba a facut la el in Buzau cat a fost revolutia, dar are carnet de membru FSN. Si e membru PSD din 1990.
Daca cautati pe net, nu gasiti  nimic care sa fi facut remarcabil la revolutie. Nici nu scrie ca a participat la vreo revolutie. Sau cu ce a contribuit. 



 

Offline Strumfii loveste din ou

Marcel Ciolacu
« Reply #3 on: 27 December 2019, 15:25 »
Barosane, te ambalezi aiurea. Pai asta presupune politica la noi, ai un terminat anonim impins in fata gen o cretina ca Dancila luata de la coada vacii sau vreun anonim ca asta, iar in spate este coloana vertebrala a partidului ,,combinatorii,, ce taie spanzura si isi iau judete la cheie mai ceva ca un popa parorhia. Avand in vedere ca o groaza de lume este cu geana pe ei au facut si ei este o miscare ok, sa puna unu fara dosare pe rol. Normal ca nu a auzit nimeni de el. Marea problema nu a fost niciodata sa faci un fel de curatenie, problema principala a fost cum plm sa scapi de oamenii lu ala sa iti pui in posturi cheie oamenii tai. De aia am zis mereu : Ba nu mai votati nimic din ce a fost la guvernare in ultimii 30 de ani pentru ca sunt manjiti de rahat toti.
I’m not wise at all…I’m just a joker!