Author Topic: Vladimir Putin:The Rise of Mother Russia  (Read 12981 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Vladimir Putin:The Rise of Mother Russia
« Reply #15 on: 17 August 2018, 22:11 »
..ce trebuia aflat de la inceput despre russia vs usa, here you go

 

Offline alexneo

Vladimir Putin:The Rise of Mother Russia
« Reply #16 on: 14 September 2018, 06:59 »
E ireal ce trolleala pot sa bage rusii in cazul Novichok  ;D ;D ;D
https://edition-m.cnn.com/2018/09/13/opinions/russia-is-better-than-us-at-propaganda-opinion-intl/index.html?r=https%3A%2F%2Fedition.cnn.com%2F

Si cand te gandesti ca au peste tot acesti useful idiots care le sutin cacaturile  ::)
Mi-a placut termenul. M-am gandit instant la oldshooterman.
 

Offline oldshooterman

Vladimir Putin:The Rise of Mother Russia
« Reply #17 on: 14 September 2018, 12:48 »
Si mie imi place termenul. Daca te uiti in oglinda, exista ceva sanse (e adevarat ca foarte mici) sa te prinzi pentru cine se potriveste mai bine.
 

Offline eugenius

Vladimir Putin:The Rise of Mother Russia
« Reply #18 on: 03 October 2018, 00:37 »
Există o tendință printre naționaliștii din dreapta occidentală să creadă că Rusia e un aliat natural.

E mai mult disperarea omului care își vede proprii lideri prezidând cu nonșalanță peste propria sinucidere națională, apoi îl vede pe Putin enunțând niște propoziții de bun simț la modul general. Ca urmare se agață de orice pai.

Din păcate Rusia e un imperiu multicultural vechi (dinainte de comunism) și ca urmare dispune de o formă mai avansată de ipocrizie decât cea pe care o practică multiculturalii occidentali. În final însă scopul lor e același cu scopul Uniunii post-Europene: să absoarbă și să distrugă națiuni europene.

Auto-negarea etnică/rasială/culturală aberantă pe care o practică acum occidentalii își are rădăcina în subminarea evreilor ...
http://www.unz.com/article/modify-the-standards-of-the-in-group/
... dar elementele ei bioleniniste au o co-rădăcină în propaganda KGB-ului. Dixit tovarășul Bezmenov.

Rusia n-are nici o greață să folosească vocabularul standard al stângoizilor multiculturali din Vest pentru a descrie dreapta naționalistă din fostele țări sovietice, care-ar vrea niscaiva auto-determinare: naziști, fasciști etc. Refren cunoscut din presa regimului de la Bruxelles.

Islamizarea e o problemă și în Rusia, dar spre deosebire de anti-rasiștii catastrofici din Vest, elementele ei mai extreme sunt ținute sub control. Demografic însă ... același curs. Există informații că rușii sunt minoritari în Moscova, precum britanicii în Londra etc. Naționaliștii ruși evident au o problemă cu propria epurare etnică. Vezi meciurile lor cu Putin.

Interesele imperiale ale Rusiei au contribuit la crearea crizei refugiaților în Siria - e drept mai puțin decât interesele imperiale ale elitei evreiești din SUA. Criza a fost evident doar un pretext pentru Bruxelles de a accelera distrugerea demografica a națiunilor vestice cu imigranți din Africa și Orient - dar nu trebuie ignorată contribuția Rusiei.

Cât despre valorile creștine și respectul pentru libertate, nu mai trebuie să subliniez diferența între practică și teorie în Rusia. E drept că bioleniniștii au transformat Vestul din cea mai bună societate de pe planetă într-o societate decadentă unde femeile muncesc și bărbații freacă menta, copiii orăcăie și părinții ascultă, străinii dispun și europenii se supun, comportamentul deviant e lăudat și cel normal e ironizat - și cenzura / represiunea multiculturală cresc rapid în Vest dar asta nu înseamnă că ierarhia s-a inversat. Rusia e la ani lumină de rămășițele Vestului. Cam singurul lor "merit" este că au fost feriți de degradarea progresistă din cauza izolării de focarul de infecție, la fel ca Europa de Est, Orientul Mijlociu și o parte din Asia.
 
Nu, regimul din Rusia nu e un aliat natural pentru nici un naționalist, cu-atât mai mult un naționalist de dreapta. Dar un naționalist inteligent cum românii au avut în istoria lor o poate folosi pentru a contrabalansa celelalte imperii multiculturale.
 

Offline Zo_Bar

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 41
    • View Profile
Vladimir Putin:The Rise of Mother Russia
« Reply #19 on: 30 October 2018, 05:47 »
Muhahaha, văd că pe forumul nou s-au transferat doar postacii sinceri.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

skyfallout

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Vladimir Putin:The Rise of Mother Russia
« Reply #20 on: 30 October 2018, 16:22 »
Muhahaha, văd că pe forumul nou s-au transferat doar postacii sinceri.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk


oldshootermane, eu cred ca ar trebui sa-ti faci treaba de moderator
nesimititul asta face calomnie si acuza pe oricine care nu-i  impartaseste opiniile politice ca fiind postac rusofil
si cred ca-l iau la injurat daca mai continua atacurile la persoana

nu de alta, dar pe softpedia, userii care fac acuzatii aiurea si  utilizeaza expresii precum  p0stac, pedelac, pesedac, postator plătit ... etc, adresate userilor cu alte opțiuni politice  isi iau imediat suspendare.
 

Offline oldshooterman

Vladimir Putin:The Rise of Mother Russia
« Reply #21 on: 30 October 2018, 21:57 »
In general userii isi dau seama ca atunci cand se apeleaza la afirmatii de genul asta ("postac rusofil", "comunist", etc...), cel care le face e lipsit de argumente in discutia respectiva si nu poate mai mult.
Sunt destui moderatori cu experienta care iau masuri atunci cand se depasesc anumite limite.
 

Offline Benvolio

Vladimir Putin:The Rise of Mother Russia
« Reply #22 on: 31 October 2018, 19:13 »
@ skyfallout:

Aici e CG, nu Softpedia. Nici pe pe vechiul CG nu se pedepseau userii care suspectau un alt user ca ar fi "postac" sau clona (chiar si daca greseau). N-a luat nimeni ban ca a zis ca ablium ar fi postac(i) platit(i) in slujba Chinei - desi eu cred ca se inselau si ablium era, cum ar zice Zo_Bar, "postac sincer".

In schimb, insultele clasice (ex. "nesimtitul asta") se sanctioneaza - considera-te avertizat.

@Zo_Bar: discuta ideile, nu persoanele!
 

Offline taribo

Vladimir Putin:The Rise of Mother Russia
« Reply #23 on: 01 November 2018, 11:36 »
sigur te asculta zobar, 90% din posturile lui sunt pareri inutile despre cine posteaza aici. 
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Vladimir Putin:The Rise of Mother Russia
« Reply #24 on: 01 November 2018, 17:46 »
^nu stau sa judec omul, urmarind regula de aur.
dar apelativele trebuie semnalate incepand cu avertizare: postac, stangist, basist etc. nu ne duce nicaieri, nu are rost, sa nu ne pierdem timpul cu astfel de copilarii.
my 2cents

meanwhile in russia, i mean brussels
https://www.news24.com/World/News/nato-urges-russia-to-comply-by-nuclear-treaty-20181101
 

skyfallout

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Vladimir Putin:The Rise of Mother Russia
« Reply #25 on: 03 November 2018, 17:25 »
@Benvolio : ai observat sau nu, dar omu' folosește termenul cu scop insultător si pentru a face băscălie.
Una e când faci acuzații pe baza unor dovezi serioase si alta e când fac doar pentru amuzament si inflamarea discuțiilor fara sa aduci argumente....doar folosești apelative gen propagandist sau postac


Multi ma stiu de pe vechiul forum ca as fi ultima persoana care sa facă propaganda Rusiei, oricât m-ar supăra  absurditățile occidentului din ultima vreme fiindcă stiu cat de îngrădită e libertatea in aceea tara si cat de nemernic e regimul in sine.


In discutiile despre geopolitica si istorie trebuie sa fii obiectiv, precum Steve Irwin când se duce intr-o mlastina sau jungla si observa crocodilii sau leii.
« Last Edit: 03 November 2018, 17:29 by skyfallout »
 

Offline Zo_Bar

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 41
    • View Profile
Vladimir Putin:The Rise of Mother Russia
« Reply #26 on: 12 November 2018, 02:53 »
Care-i problema, nu sunt PC enough?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

Offline Zo_Bar

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 41
    • View Profile
Vladimir Putin:The Rise of Mother Russia
« Reply #27 on: 12 November 2018, 03:07 »
sigur te asculta zobar, 90% din posturile lui sunt pareri inutile despre cine posteaza aici.
Păi trebuie să v-o spună cineva de la obraz din când în când, altfel aveți impresia că sunt numai cretini în țara asta. Când ești trădător de țară și faci propagandă neo-kaghebistă, în paralel pupi în cur pe Dragnea și mai ai și impresia că ești mare analist politic te mai aduce cineva din când în când cu picioarele pe pământ. Încetul cu încetul se va reveni la normal, de politically correct abuzează în primul rând neo-rasiștii ( neo-naziștii ar borî să-i confuzi cu ei,  neo-rasiștii sunt neo-naziști uănăbi care se smiorcăie când le trag liberalii chiloții în cur), neo-kaghebiștii și pupătorii de moaște, dar au început să-și ia scatoalce peste bot tocmai datorită faptului că au călcat  PC- ul în picioare. Karma is a bitch: unul nu a mai fost lăsat să-și împrăștie lăturile anti-naționale neo-kaghebiste, altul a fost expulzat, etc.  Și e mișto, chiar ei au indus ideea că PC-ul e caca.

PS: sper să săriți toți neo-rasiștii și neo-kaghebiștii de cur în sus când o să-mi iau ban că mi-e îngrădită libertatea de expresie.  Că ăsta e laitmotivul vostru când cineva vă dă peste bot când mâncați căcat.
« Last Edit: 12 November 2018, 03:12 by Zo_Bar »
 

Offline oldshooterman

Vladimir Putin:The Rise of Mother Russia
« Reply #28 on: 12 November 2018, 23:28 »
Confunzi libertetea de expresie in limbaj decent cu libertatea de a folosi pe forumuri publice un limbaj necorespunztor, agresiv, vulgar si murdar, fapt care impune cel putin un avertisment.
 
The following users liked or thanked this post: taribo

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Vladimir Putin:The Rise of Mother Russia
« Reply #29 on: 13 November 2018, 09:05 »
sigur te asculta zobar, 90% din posturile lui sunt pareri inutile despre cine posteaza aici.
Păi trebuie să v-o spună cineva de la obraz din când în când, altfel aveți impresia că sunt numai cretini în țara asta. Când ești trădător de țară și faci propagandă neo-kaghebistă, în paralel pupi în cur pe Dragnea și mai ai și impresia că ești mare analist politic te mai aduce cineva din când în când cu picioarele pe pământ. Încetul cu încetul se va reveni la normal, de politically correct abuzează în primul rând neo-rasiștii ( neo-naziștii ar borî să-i confuzi cu ei,  neo-rasiștii sunt neo-naziști uănăbi care se smiorcăie când le trag liberalii chiloții în cur), neo-kaghebiștii și pupătorii de moaște, dar au început să-și ia scatoalce peste bot tocmai datorită faptului că au călcat  PC- ul în picioare. Karma is a bitch: unul nu a mai fost lăsat să-și împrăștie lăturile anti-naționale neo-kaghebiste, altul a fost expulzat, etc.  Și e mișto, chiar ei au indus ideea că PC-ul e caca.

PS: sper să săriți toți neo-rasiștii și neo-kaghebiștii de cur în sus când o să-mi iau ban că mi-e îngrădită libertatea de expresie.  Că ăsta e laitmotivul vostru când cineva vă dă peste bot când mâncați căcat.
eu cred ca ne confunzi cu cineva care ar vorbi asa. pentru ca in persoana limbajul meu este mult mai catifelat - din respect fata de urechile mele, nu ale altora.
dar vezi, pe nets imi permit cate un fuck, cate un shit..

stii, eu inteleg prin ce treci, toti am trecut prin frustrarea din dispute politice. iti pierzi neuronii si viata certandu-te pe internet. te rog sa inveti din lectia mea, asom vs monier, unde monier avea impresia ca logica si gramatica nu sunt complet uzate ca hartie igienica. si se astepta la bun simt de la rest, daca el nu avea suficient..
nu obtinem absolut nimic daca tinem cu vreun partid sau pozitie politica a lor. nu va iesi nimic pozitiv din disputele FUTILE intre tabere. uita-te la vechiul cg, unde atatia incet incet au alunecat in zona critica si au inceput sa posteze cam ca tine acum. apoi ne-au parasit in mod trist si patetic. crezi ca ei erau mai rai decat mine? nu, au devenit asa. nu deveni unul din ei.
lasa-te de sporturi fara castig. sfat valabil intai pentru mine, apoi pentru cei care "ma urasc" ori "nu ma sufera" -pentru ca nu imi pasa de asa ceva, si nici tie nu ar trebui sa iti pese daca altii te privesc cu dispret pe aici. nu e important! abia cand ajungi la acel nivel deasupra meschinariilor din spatiul virtual, abia atunci poti participa cu ceva bun, poti surpinde placut - si poate cine stie, poti obtine respect; dar nu avea astfel de asteptari pentru ca aici toti tindem sa fim mai rai decat in realitate.

TLDR; esti pe taram arid / you're in bat country!
« Last Edit: 13 November 2018, 09:08 by Monier »