Author Topic: The Crew 2  (Read 2626 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sir Dracu

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
The Crew 2
« on: 22 June 2018, 11:09 »
Open Beta Available June 21 1am PST - June 25 1am PST.

https://free.ubisoft.com/promotions/tc2_openbeta/27/pc/login
 

alex khan

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
The Crew 2
« Reply #1 on: 24 June 2018, 03:30 »
L-am testat o ora.E bunicel fata de primul care era un gunoi.
 


Pro:
-open-world si explorare :chiar si dupa ce ai terminat cursele, poti explora in voie orasele importante gen New York, Los Angeles, San Francisco, Las Vegas, Miami, si imprejurimile din Midwest, sudul si ambele coaste, fiind redata o harta a Americii la scara mai mica
-dispui de o varietate de vehicule: automobile de tot felul- Audi, Mazda, Ford, Pagani, Lamborghini, Porsche, Chevrolet,  Mercedes Benz, Jeep-uri,  barci , motociclete si avioane. 
-familiile/clanurile rivale care iti mai da senzatia de competitie
-bine optimizat

Cam aici se opresc lucrurile bune.


Con:
-grafica jegoasa si texturile oribile - asta dupa ce am jucat Forza Horizon, Dirt, Project Cars .   Copacii, apa si cladirile arata mizerabil, caracterele foarte anoste si lipsite de viata, mult sub si GTA 5 aparut acum 5 ani pe console old-gen!    In trailerele de la E3 de anul trecut arata mai bine!  Downgrade tipic Ubishit!   
-vehiculele se comporta la fel, ca-i barca sau orice model de masina sau avion sau moticicleta.  Asa cum a spus-o si altul pe Steam, Automobilele se poarta ca niste barci, barcile ca niste avioane, avioanele ca niste caramizi.
-probleme de control
-buguri ca in orice joc de la  Ubisoft
-lipsa crasa de atentie la detalii: poti sa plonjezi cu masina si de la 50 metri inaltime, se alege maxim cu ceva zgarieturi si tot poti sa o conduci voios la viteza mare ca si cum n-ar avea motor, ceva componente vitale, de parca ai zice ca-i nu stiu ce masina fantomatica indestructibila.  Poti sa tamponezi oameni la greu, niciunul nu moare , dimpotriva, se ridica la loc si fug ca si cum nu s-a intamplat nimic.  In 2002 mai ziceam, dar in 2018 dupa ce am avut nu stiu cate jocuri GTA nu prea mai e tolerabil . 
-dificultate cam scazuta
-fizica la pamant
-poveste generica tipica unui joc racing
-loot-boxes
-harta e mare, dar e "goala" , pustie!
-se instaleaza rapid plictiseala, nu-mi provoaca dependenta 
-povestea inutila si actori vocali teribili cu replici patetice

Nu ma astept sa gasesc diferente si imbunatatiri  in varianta finala avand in vedere ca jocul se lanseaza intr-o saptamana, iar beta-ul a venit fix in preajma lansarii si asta o sa-i cam faca publicitate negativa


In mare, pare un Google Maps  cu masini, barci si avioane pe harta Americii.




E un joc ok....pentru copii si pentru cei care se plictisesc prea tare.  Cu siguranta e mai bun ca ultimul Need for Speed Payback. 
Dar pe piata actuala sunt alte jocuri Racing care merita cumparate si jucate! 
 

Offline AlexandruD

The Crew 2
« Reply #2 on: 24 June 2018, 21:15 »
Daca l-ar fi pus la vreo 10 Euro, poate era de luat in seamna. Dar la aceeasi bani ca Forza Horizon 4 nu merita, decat poate pentru impatimitii seriei.
 

alex khan

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
The Crew 2
« Reply #3 on: 25 June 2018, 01:08 »
E bun atunci cand vrei sa calatoresti in America, dar nu ai bani sau ai picat testul de obtinere al vizei.

Avand in vedere ca se anunta un mega-esec calitativ,  cu siguranta o sa-l mai ofere gratuit si intr-un an, cand vor lansa un expansion, il vor da gratis, asa cum au procedat si la For Honor.
 
« Last Edit: 25 June 2018, 01:09 by alex khan »
 

Offline deltamind

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 17
    • View Profile
The Crew 2
« Reply #4 on: 10 July 2018, 09:16 »
Am fost într-adevăr hyped pentru joc și acest lucru se întâmplă: (Un dezastru complet să fiu sincer, aș putea juca GTA V cu mods sau fără mods și ar arăta mai bine decât echipajul 2. În așteptare așa că merge gratuit, nu am cumpărați-o pentru că vroiam să văd dacă a existat ceva ce suflau despre el, dar la acest preț, care este un nu.
 

Sir Dracu

  • Guest
  • Feedback Score: (0)