Author Topic: Cyberpunk 2077  (Read 99111 times)

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Offline Dexter

  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 4 (100%)
  • Full Member
  • Posts: 143
  • Location: Ploiesti
  • Liked | Thanked: 20 times
  • If it ain't broken, why fix it ?
    • View Profile
Cyberpunk 2077
« Reply #555 on: 11 February 2021, 09:19 »
Ok, call me stupid dar sa zicem ca si de le-ar cumpara careva... ce poate face cu ele ?
Stiu ca orice engine este patentat si protejat prin lege impotriva la distributii / furt intelectual plm. Vezi doar notificarea de acum cateva luni prin care s-a dovedit lucrul la GTA VI, cand Rockstar a mers sa patenteze nu stiu ce AI revolutionar cu self awareness si cutare. Asta e procedura.

Deci ?
Cine cumpara datele doar se inspira, va face mod-uri neoficiale, va scoate joc nou de la zero ?
Si daca da, cum si-l vor "inregistra" la acest OSIM?

...saau... poate e goanga pana la capat si a galopat in halul asta strict pentru a-i distruge de tot la bursa ? (de parc-ar mai fi ramas ceva de ei oricum)
I have to think hard in order to name an interesting man who doesn't drink !
Burt Reynolds
 

Offline KodiaK

Cyberpunk 2077
« Reply #556 on: 11 February 2021, 10:23 »
Exact asta ma intrebam si eu.
Cine draq ar fi interesat de codul sursa de la niste jocuri deja lansate, cod cu care nici nu poti face nimic, pt ca e furat. Deci daca lansezi ceva bazat pe el, este pasibil de inchisoare.

Asus TUF Z590-PLUS | 10700KF | be quiet! Dark Rock Pro 4 | 32GB HyperX Fury 3600Mhz | Asus TUF RTX 3080 | Samsung 870 EVO 250GB + XPG Gammix S11 PRO 512GB+2TB + 2xSeagate 2TB | Audigy RX | Sennheiser HD559 | Corsair RM850x | be quiet! Silent Base 802 | ASUS ROG PG27AQDM
Reducere 1% PcG: G6TPRZ4K
 

Offline Trustme

Cyberpunk 2077
« Reply #557 on: 11 February 2021, 19:30 »
Ba mai isi ia careva bataie la greu la quest-urile "Beat on the brat" ?
...
Tehnica pe care am aplicat-o eu a fost sa-i las pe ei sa loveasca, am parat si apoi am lovit si eu, dar nu ca nebunul, de cateva ori apoi i-am asteptat sa loveasca am parat...
 

Sir Dracu

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
 

Sir Dracu

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
 

Offline oldshooterman

Cyberpunk 2077
« Reply #560 on: 04 March 2021, 02:53 »
Mi-am facut timp si am terminat jocul. E super jocul - nota 9/10! 163 de ore jucate. Merita toti banii, mai ales ca poate fi rejucat oarecum diferit, dupa o vreme. Abia astept DLC-urile.
 

Offline KodiaK

Cyberpunk 2077
« Reply #561 on: 04 March 2021, 09:30 »
Cred ca ai cele mai joase standarde din lume, daca asta ti se pare joc de nota 9/10...
Sunt curios ce joc ti se pare de nota 5 sau 6, sau daca ai dat vreodata mai putin de 9 vreunui joc.
Eu ma chinui de cateva zile sa-l termin dar asa mi-e o sila. Si pe langa asta se pare ca am ales cel mai buggy ending. Am avut vreo 3 npc-uri care ne se activau sa pot sa vbesc cu ele; de 2 ori mi-a zis ca mai am un inamic de omorat cand nu mai era nimic, practic jocul nu inregistrase ca il omorasem si incam mai rula audio track-ul pt el, dar eu ma uitam la cadavrul lui :) Toate s-au rezolvat cu restart de joc/load prev save, dar a fost al naibii de frustrant.
Mai mult de 7/10 nu merita si asta cu multa indulgenta. Fara indulgenta un 5/10, pt ca e jucabil (la limita) si arata bine :)
Asus TUF Z590-PLUS | 10700KF | be quiet! Dark Rock Pro 4 | 32GB HyperX Fury 3600Mhz | Asus TUF RTX 3080 | Samsung 870 EVO 250GB + XPG Gammix S11 PRO 512GB+2TB + 2xSeagate 2TB | Audigy RX | Sennheiser HD559 | Corsair RM850x | be quiet! Silent Base 802 | ASUS ROG PG27AQDM
Reducere 1% PcG: G6TPRZ4K
 

Offline oldshooterman

Cyberpunk 2077
« Reply #562 on: 04 March 2021, 12:19 »
Ultimele zeci de ore n-am mai intalnit nici un bug care sa-mi atraga atentia in mod deosebit si n-am instalat ultimul patch + fix. Dar cred ca pot povesti despre ceva interesant in misiunea finala. Un inamic a ramas blocat sub ceva vehicul si nu se vedea decat putin din picioare si cum se zbatea acolo. Normal ca nu se putea termina misiunea cu el asa acolo. Dar am bagat in el (prin vehiculul blindat) un glont exploziv cu damage de peste 20.000 si s-a rezolvat problema. A fost chiar distractiv.🤣

Cred ca 7 a fost cea mai mica nota la ce m-am jucat in timp, pentru ca joc doar ceea ce anticipez din start ca o sa-mi placa. Nu ma bag la jocuri care nu-mi plac, doar ca sa am ceva de comentat ulterior. In pus sunt constient ca pot sa apara probleme si mai si inteleg de ce.
Mie imi place sa ma joc, imi place imersiunea in jocuri si ma integrez "psihic" in ceea ce se intampla acolo cu respect pentru ceea ce vor sa transmita producatorii. Faptul ca as prefera ca unele aspecte sa fie diferite nu-mi afecteaza semnificativ aprecierile. Lucrurile trebuie intelese asa cum au fost gandite. Mi-am creat conditii pentru imersiune in atmosfera si peisaj (ecran mare, sunet spatial), nu ma grabesc sa termin jocurile, admir ceea ce au construit producatorii ca sa impresioneze (iar in CP 2077 chiar sunt destule de admirat).

Pentru mine jocul s-a terminat foarte frumos, pozitiv, cu speranta de viata lunga alaturi de Panam, situatie care in mod aproape sigur se va transmite spre a fi continuata in DLC-uri. Deci nota 9 pentru ca nu m-au deranjat prea tare bugurile, in special in a doua jumatate a timpului petrecut in joc. ;D
 

Offline Dexter

  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 4 (100%)
  • Full Member
  • Posts: 143
  • Location: Ploiesti
  • Liked | Thanked: 20 times
  • If it ain't broken, why fix it ?
    • View Profile
Cyberpunk 2077
« Reply #563 on: 04 March 2021, 14:08 »
Jesus... sunt singurul caruia Arasaka Allied Ending i s-a parut the natural choice ?  ??? :o :'(
I have to think hard in order to name an interesting man who doesn't drink !
Burt Reynolds
 

Offline Raziel01

Cyberpunk 2077
« Reply #564 on: 04 March 2021, 20:11 »
@KodiaK Nu te obosi, are shooting e joc de 9+. ::)
 

Offline slicker

Cyberpunk 2077
« Reply #565 on: 05 March 2021, 10:06 »
Cred ca ai cele mai joase standarde din lume, daca asta ti se pare joc de nota 9/10...
Sunt curios ce joc ti se pare de nota 5 sau 6, sau daca ai dat vreodata mai putin de 9 vreunui joc.
Eu ma chinui de cateva zile sa-l termin dar asa mi-e o sila. Si pe langa asta se pare ca am ales cel mai buggy ending. Am avut vreo 3 npc-uri care ne se activau sa pot sa vbesc cu ele; de 2 ori mi-a zis ca mai am un inamic de omorat cand nu mai era nimic, practic jocul nu inregistrase ca il omorasem si incam mai rula audio track-ul pt el, dar eu ma uitam la cadavrul lui :) Toate s-au rezolvat cu restart de joc/load prev save, dar a fost al naibii de frustrant.
Mai mult de 7/10 nu merita si asta cu multa indulgenta. Fara indulgenta un 5/10, pt ca e jucabil (la limita) si arata bine :)

Pe langa asta, nu inteleg ce a facut el in 160 de ore cand eu am terminat cam 85% din misiuni - cu tot cu main q, in 30 si ceva de ore. Daca te apuci sa compari ce ai in jocul asta cu ce scoate Obsidian, bagi capul in pamant si fugi :)
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline Trustme

Cyberpunk 2077
« Reply #566 on: 05 March 2021, 21:37 »
...
Pe langa asta, nu inteleg ce a facut el in 160 de ore cand eu am terminat cam 85% din misiuni - cu tot cu main q, in 30 si ceva de ore...
Probabil ca n-ai inteles ce a spus. El a terminat jocul, adica cele 5 + 1 finaluri plus misiunile secundare. Pentru asa ceva, 160 de ore este relativ putin.
Tu ai prins un final in 30 de ore, iar asta inseamna 30x6 = 180 de ore ca sa poti spune ca ai terminat jocul.
 

Offline KodiaK

Cyberpunk 2077
« Reply #567 on: 05 March 2021, 22:32 »
Crezi ca esti singurul care intelege asta cand cineva zice ca a terminat un joc...
Dupa metrica asta, eu n-am terminat nici un joc, niciodata :D
Asus TUF Z590-PLUS | 10700KF | be quiet! Dark Rock Pro 4 | 32GB HyperX Fury 3600Mhz | Asus TUF RTX 3080 | Samsung 870 EVO 250GB + XPG Gammix S11 PRO 512GB+2TB + 2xSeagate 2TB | Audigy RX | Sennheiser HD559 | Corsair RM850x | be quiet! Silent Base 802 | ASUS ROG PG27AQDM
Reducere 1% PcG: G6TPRZ4K
 

Offline Raziel01

Cyberpunk 2077
« Reply #568 on: 06 March 2021, 01:27 »
Tu ai prins un final in 30 de ore, iar asta inseamna 30x6 = 180 de ore ca sa poti spune ca ai terminat jocul.

Esti "tare" pe matematica.
 

Offline slicker

Cyberpunk 2077
« Reply #569 on: 06 March 2021, 14:47 »
Pe mine ma ingrijora mai mult "dedicatia" de a sta lipit de monitor ...160 de ore jucand CP2077...
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon