Author Topic: Cyberpunk 2077  (Read 97746 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline slicker

Cyberpunk 2077
« Reply #675 on: 08 September 2022, 21:24 »
Nope nu te atinge de el. Ai rabdare pana la XP. Poate ala sa mai faca ceva in bine. 1.6 e absolut cringe.
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline oldshooterman

Cyberpunk 2077
« Reply #676 on: 08 September 2022, 22:06 »
Eu n-am instalat nici patch-ul 1.5. Merge fb si cu patch-urile mai vechi.
 

Offline Dexter

  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 4 (100%)
  • Full Member
  • Posts: 143
  • Location: Ploiesti
  • Liked | Thanked: 20 times
  • If it ain't broken, why fix it ?
    • View Profile
Cyberpunk 2077
« Reply #677 on: 09 September 2022, 09:43 »
Olds, nu vreau sa intram intr-o discutie care s-a tot perpetuat si s-a transformat in polemica.
S-a mai hotarat si stabilit pe aici ca fiecare avem standarde diferite.

Si eu de la 1.03 - 1.05 inca de la lansare v-am zis ca n-am avut probleme, singurele chestii care m-au enervat fiind imposibilitatea finalizarii misiunii cu Nancy si o singura masina vazuta in aer langa groapa de gunoi.
In rest nush dac-am avut 3 crash-uri.

In fine, deci mai citind pe storypath am descoperit ca Nomad e abordarea cea mai "muncita", dar nu exclude misiunile cu Panaram.
Nu stiu insa daca pot demola Arasaka cu ajutoru lor da vedem.

Gig-urile alea extra suna bine, resetul e perk-uri mid game e cool si sistemu monetar refacut iarasi e un motiv pt a-l reincepe; iar faptul c-au reusit sa repare blestemu ala de harta cand mergi cu masina pt mine e ace of base.

Eu chiar cred ca de la 1.52 incoace jocul e cam ceea ce trebuia sa cam fie inca de la inceput.
Nu se acorda GOTY retroactiv, asa-i ? :laughing:
I have to think hard in order to name an interesting man who doesn't drink !
Burt Reynolds
 

Offline oldshooterman

Cyberpunk 2077
« Reply #678 on: 09 September 2022, 15:11 »
Ce nu-i clar in faptul ca exceptand inceputul in functie de "Life Paths" si variantele pentru "dragoste" nu sunt diferente? Nu exista nici o diferenta de abordare mai mult sau mai putin "muncita".
 

Offline oldshooterman

Cyberpunk 2077
« Reply #679 on: 17 September 2022, 14:52 »
Cyberpunk 2077: Phantom Liberty — Official Teaser

Lansare prevazuta pentru 2023.
 

Offline oldshooterman

Cyberpunk 2077
« Reply #680 on: 09 December 2022, 11:17 »
 

Offline astateofmind

Cyberpunk 2077
« Reply #681 on: 10 December 2022, 22:16 »
whoa,nice. Dar cam tinerel :D
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline oldshooterman

Cyberpunk 2077
« Reply #682 on: 10 December 2022, 23:01 »
Tot cu V, poveste noua cu personaje noi intr-o alta zona din oras, mai multe optiuni pentru sfarsit, se speculeaza ca ar putea pregati sequel-ul care va intra in dezvoltare din 2023.
Un personaj important pare a fi "Songbird" (netrunner, in atasament). Songbird ar putea fi chiar personaj cheie din moment ce "are un total de 13 opțiuni de apariție (oferindu-i mai multe ținute unice decât oricarui alt personaj). Nud/nud umed/bikini/casual/date/kimono/netrunner/default (în imagine)/home/night out/panties/sport/bdsm." (spune cineva care a gasit niste fisiere explicite despre ea). ;D
 

Offline oldshooterman

Cyberpunk 2077
« Reply #683 on: 14 December 2022, 15:11 »
Dupa mai multe treceri prin joc, am intalnit-o din intamplare, intr-o misiune ascunsa,  pe fata misto din primul Teaser Trailer lansat in urma cu vreo 9 ani... Am avut si o scurta discutie. A fost cel mai renumit "fixer"/asasin din Night City cu cativa ani inainte de evenimentele prezente. Acum e inrolata intr-o unitate speciala a politiei. ;D
 

Offline Dexter

  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 4 (100%)
  • Full Member
  • Posts: 143
  • Location: Ploiesti
  • Liked | Thanked: 20 times
  • If it ain't broken, why fix it ?
    • View Profile
Cyberpunk 2077
« Reply #684 on: 27 December 2022, 19:15 »
In lipsa de posibilitati de-a sta la Playstation in perioada imediat urmatoare, m-am reapucat de CBP.
v 1.61 vad ca este acuma instalat.

Desi n-am avut probleme nici la prima iteratie, pot spune ca e semnificativ mai rafinat si mai polishat.

Cresterea in nivel pare mai greuta, inamicii sunt altfel ganditi ca si rezistenta, quickhack-urile devin indispensabile si voiceacting-ul se imbina total cu lipsync-ul.

Am zis sa caut niste exploit-uri ca sa incerc sa ajung si eu sa-mi fac arme d-alea cu damage ridicol, dar se pare ca nu e chiar asa usor pe cat mi-am inchipuit.

Anyways, chiar il joc cu o mai mare placere ca prima oara. N-as fi zis.
Merita pe de-a dreptul.
I have to think hard in order to name an interesting man who doesn't drink !
Burt Reynolds
 

Offline oldshooterman

Cyberpunk 2077
« Reply #685 on: 28 December 2022, 20:57 »
Am zis sa caut niste exploit-uri ca sa incerc sa ajung si eu sa-mi fac arme d-alea cu damage ridicol, dar se pare ca nu e chiar asa usor pe cat mi-am inchipuit.

Anyways, chiar il joc cu o mai mare placere ca prima oara. N-as fi zis.
Merita pe de-a dreptul.
Cu timpul ajungi oricum si la armele alea, dar jocul devine mai putin interesant daca oponentii nu mai au nici o sansa. De ex. am jucarii care fac pagube imense, cu care ii pot omori pe toti prin ziduri, chiar fara sa intru in zona de conflict, dar nu mai are farmec. Am ajuns la faza in care testez tot felul de arme, doar una singura/misiune, asa de distractie, ca sa fie mai interesant. ;D

Il joc a cincea oara si tot mai gasesc chestii noi din cand in cand. Unele decizii din joc au si consecinte imediate, nu doar la final. De ex. la faza cu cumparatul robotelului din prima parte, la prima tura am avut parte de o cafteala imensa, pentru ca m-am bagat acolo fara arme tari. La a doua tura m-am pregatit mai bine, dar nu i-am omorat pe aia si ca urmare ne-au ajutat ei sa evadam si ne-au condus ei spre iesire, participand de partea noastra la cafteala. La o alta trecere am incercat sa nu-i omor si sa refac faza cu ei aliati, dar nu a iesit, dar am avut arme tari si a fost usor de rezolvat evadarea. La ultima tura n-a murit nimeni, aia ne-au condus pasnic afara si nu s-a tras nici un foc de arma. ;D

O varianta in care sa poti interactiona mai mult cu orice bot din joc l-ar face bestial. Estimez ca evolutia AI-ului va rezolva problema in cativa ani (in orice joc in care s-ar intentiona asa ceva). 8)
 

bombardieru

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Cyberpunk 2077
« Reply #686 on: 03 January 2023, 02:40 »
Suntem in 2023.....si nu avem tehnologia cum era in joc in anul respectiv, cand Johnny Silverhand a inceput rebeliunea anti-Arasaka.
De fapt, aia aveau membre bionice la scara si tehnologii de copiat constiinta in computere din 2013.

Nu cred ca o sa ajungem prea curand ca-n Cyberpunk, nu cred ca in secolul asta. Ce vedem in Night City e infiorator de futurist, mai degraba de 2777 decat 2077.

Cat despre AI, noi abia acum ne minunam la cum poate genera niste imagini si picturi si visam sa depaseasca nivelul inteligentei umane....sa fim seriosi.
 

Offline AaronKnight

Cyberpunk 2077
« Reply #687 on: 07 January 2023, 07:48 »
Although it had a rough start, The game overall is amazing, I'm not finished yet, I try and complete as many side quests as possible and most side quests are the deep story-driven mission that feels like their own story by themselves (almost like the main mission). I'm currently on plus/minus 56 hours of gameplay and I have enjoyed every second of it.
 
The following users liked or thanked this post: oldshooterman, Merlin

Offline Cylix

Cyberpunk 2077
« Reply #688 on: 31 January 2023, 22:33 »
Patch-ul 1,61 e live. Aduce suport DLSS 3. ;D Cu el activat am in sfarsit peste 100 FPS  ::)
7950X3D | Zotac 4090 AMP Extreme Airo | MSI MPG B650 Edge Wifi | 32GB Kingston Renegade RGB Z 6000 |  SSD: Kingston KC3000 2TB+Fury Renegade 2TB+Samung Evo 1TB |Lian Li O11 Dynamic Evo | Lian Li Galahad 360 V2 | Corsair HX1500i | Samsung Odyssey G9 Neo + Zephyrus G15
 

Offline Cylix

Cyberpunk 2077
« Reply #689 on: 10 April 2023, 18:47 »
7950X3D | Zotac 4090 AMP Extreme Airo | MSI MPG B650 Edge Wifi | 32GB Kingston Renegade RGB Z 6000 |  SSD: Kingston KC3000 2TB+Fury Renegade 2TB+Samung Evo 1TB |Lian Li O11 Dynamic Evo | Lian Li Galahad 360 V2 | Corsair HX1500i | Samsung Odyssey G9 Neo + Zephyrus G15