Author Topic: Cyberpunk 2077  (Read 99460 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline astateofmind

Cyberpunk 2077
« Reply #735 on: 30 September 2023, 19:54 »
Seria 40 e o teapa, toata lumea  o spune.

Astept 50.

Wrong, seria 40 este f buna. Problema e ca e si f scumpa, daca nu ar fi fost pretul ar fi fost  o serie f reusita.

Dar sa revenim la Cyberpunk: tot ma vaitam de Starfield ca are linii de dialog care sunt degeaba, observ din nou ca si in CP sunt astfel de momente, mi se ofera 5 linii de dialog dar rezultatul practic este acelasi. Lame.

Combat-ul este (mult) mai bun decat starshit. Asta e sigur. Dar nu e nimic spectaculos, doar mai bun decat Starshit.

AI-ul este si el (mult) mai bun decat starshit. Dar are si aici momente cand e varza. Am atacat politia si din mai toate masinile de politie care au oprit au iesit politisti care ... au reactionat destul de ... mediocru.
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline KodiaK

Cyberpunk 2077
« Reply #736 on: 30 September 2023, 22:05 »
In alta ordine de idei, cred ca mi s-a busit iluminarea in Cyberpunk :(. Arata bine, dar nu se mai schimba, am dat skip time de 2x si nici o schimbare...

Solved! Se pare ca trebuie sa treaca timpul natural, skip time nu e defapt skip time real :)

De acord cu asom, nu este in nici un caz un joc perfect, dar se vad clar imbunatatirile aduse de la lansare incoace.
Din pacate mai are inca buguri si scapari. De exemplu intr-un cutscene la o masa intr-un bar, in background a venit o chelnarita sa ia comanda unuia care deja manca un burger, de vreo 5 ori. Parca ma uitam la Groundhog Day :)))
Sau traficul inca foarte rudimentar si mult sub GTA V sau IV (poate chiar III). Semafoarele stau pe verde/rosu 1-2 secunde. Nu de putine ori AI-ul s-a incurcat si masinile treceau pe rosu si stateau pe verde. Probabil ca avand un mic delay de cand se facea verde pana plecau efectiv, coroborat cu durata infima cat statea semaforul pe o culoare, ajungeau sa treaca efectiv pe culoarea gresita.

Asus TUF Z590-PLUS | 10700KF | be quiet! Dark Rock Pro 4 | 32GB HyperX Fury 3600Mhz | Asus TUF RTX 3080 | Samsung 870 EVO 250GB + XPG Gammix S11 PRO 512GB+2TB + 2xSeagate 2TB | Audigy RX | Sennheiser HD559 | Corsair RM850x | be quiet! Silent Base 802 | ASUS ROG PG27AQDM
Reducere 1% PcG: G6TPRZ4K
 

Offline astateofmind

Cyberpunk 2077
« Reply #737 on: 04 October 2023, 04:00 »
Hahaha, ok, this is a good (read fun) review ...

ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

peacemaker

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Cyberpunk 2077
« Reply #738 on: 05 October 2023, 14:47 »


Wrong, seria 40 este f buna. Problema e ca e si f scumpa, daca nu ar fi fost pretul ar fi fost  o serie f reusita.
 

Da-l naibii de pret, ca e doar 1800 lei un RTX 4060!
https://www.emag.ro/placa-video-gigabyte-geforce-rtx-4060-windforce-oc-8gb-gddr6-128-bit-gv-n4060wf2oc-8gd/pd/D297QBYBM/?cmpid=86935&gclid=EAIaIQobChMIiMDOw-regQMVroKDBx036ArfEAQYASABEgLmwPD_BwE

Eu am PLATIT MAI MULT LA RTX 3060 IN 2022,cand inca era criza semiconductorilor - 2700 lei m-a costat!


Sunt alte chestii tehnice pe care le-am citit si le-as enumera, dar in principiu, nu sunt mari imbunatatiri in comparatie, dar ar insemna sa stric bunatate de topic Cyberpunk la modul cum l-ai stricat tu pe cel de Starfield.

 
The following users liked or thanked this post: Dexter

Offline Dexter

  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 4 (100%)
  • Full Member
  • Posts: 143
  • Location: Ploiesti
  • Liked | Thanked: 20 times
  • If it ain't broken, why fix it ?
    • View Profile
Cyberpunk 2077
« Reply #739 on: 27 December 2023, 18:13 »
Ba deci azi am scos 1080Ti-ul din PC si l-am inlocuit cu un 3060 12G OC.
Am cumparat-o ieri din Bucalesburg , placa e noua, pretu a fost bun, toate bune si frumoase.

Am dat cu FurMark, am dat cu 3D Mark, am constatat ca e stabila zic hai sa-ncerc sa vad si eu cum arata CBP cu Ray Charles Tracing.

Drivere updatate, intru-n joc, umblu pa la setari, totu pa HIGH ULTRA exceptie PATH TRACING (dracu stie ce-i aia, dar scrie clar acolo ca daca n-ai minim 3090 sau 4070Ti sa nu activezi), presetez pa QUALITY, cu umbre cu tot pachetu.

Ba.... spre marea mea surprindere, inafara de niste reflexii unu la unu al oricarei firme luminoase in orice baltoaca m-as fi uitat, nu mi s-a parut sa vad alte lucruri frapant diferite fatza de ce vedeam eu maxxed out pe Pascal.

Oare doar la atata lucru se rezuma "minunea" ?

Ori chiar merita investitia in ceva SMECHER cu PATH TRACING ? O face ala vreo mare scula de diferenta ?


Just asking....


In fine, ma bucur c-am reinceput CBP overall, pare mult mai inchegat acum la patch 2.1.
Politia in primu rand.

N-am prea inteles eu faza cu armura vs wardrobe, dar inca lucrez la aspectu asta.



Pace tuturor.
I have to think hard in order to name an interesting man who doesn't drink !
Burt Reynolds
 
The following users liked or thanked this post: taxon

peacemaker

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Cyberpunk 2077
« Reply #740 on: 27 December 2023, 20:21 »
Mi se pare oricum mai arătos decât Far Cry: Frontiers of Pandora....pardon, Avatar.
 

Offline Trustme

Cyberpunk 2077
« Reply #741 on: 28 December 2023, 00:59 »
Ba deci azi am scos 1080Ti-ul din PC si l-am inlocuit cu un 3060 12G OC.
...
Felicitari, eu cred ca merita trecerea. GTX 1080 TI incepuse sa dea rateuri in jocuri mai noi care necesita mesh shaers gen Alan Wake 2.
Daca te gandesti doar la Cyberpunk nu stiu daca merita, dar The Witcher 3 Wild Hunt spre exemplu arata absolut superb cu totul la maxim si ray tracing. Sunt multe jocuri (peste 50) pe care ar trebui sa le incerci inainte sa te pronunti daca a meritat trecerea sau nu.

Patch-ul 2.10 schimba multe lucruri dar nu neaparat in bine. Acum poti sa te plimbi cu metroul spre exemplu. Hainele au mai mult rol estetic iar armura se obtine din cyberware. O porcaie dupa mine.