Author Topic: Cyberpunk 2077  (Read 98509 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline astateofmind

Cyberpunk 2077
« Reply #645 on: 16 January 2022, 20:51 »
Din ce am vazut au dezmintit categoric "enhanced edition" :) no way Hose.

Din ce am vazut au anuntat ca va fi in Q1 un update pe care multi il numesc enhanced edition.

https://www.wepc.com/news/cyberpunk-enhanced-edition-cyberpunk-next-gen-release-date-ps5-xbox-series/
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

bombardieru

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Cyberpunk 2077
« Reply #646 on: 16 January 2022, 21:48 »
Hai mane serios, chiar vrei MP la rahatu` asta ?
Sa fie macar la nivelul de caterinca din GTA Online.    Cu servere private in care bagi moduri si filmez faze comice.   La un moment dat te plictisesti sa tot joci singur.
 

Offline Dexter

  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 4 (100%)
  • Full Member
  • Posts: 143
  • Location: Ploiesti
  • Liked | Thanked: 20 times
  • If it ain't broken, why fix it ?
    • View Profile
Cyberpunk 2077
« Reply #647 on: 24 February 2022, 18:02 »
So... Patch 1.5

Loading times la fel, tot gen 10-12 secunde.
Despre Ray Tracing nu ma pot pronunta.
Driving Handling este mai bun.
S-a remediat mizeria de harta sinistra enervanta, acuma vezi pe unde tre s-o iei.
Lumea reactioneaza oleaca altfel, dar nu splendid.
Masinile altora daca le bruschezi fix ca-n GTA o iau de nebune la goana.
Multiple facial / body enhancements.
Rewards din partea tuturor fixerilor pentru finalizarea povestii cu fiecare.
Poti inchide hologratelefonu acum, doar daca nu e main quest related call.

Iti da reset la toate perk-urile, nici nu mai stiu in ce-am investit, le-am pus alandala.
Dar trebuie reinceput ca sa ma pot bucura de imaginea de ansamblu.

Politia nu pare sa fie un better improvement, doar ceva asa, sa nu zici ca n-are in continuare.

Atata doar, nu-s lamurit despre:

- BD-uri. Crucificarea lu Franaru' ala o fi aparut pe BD pana la urma ?
- or mai fi completat cu BD-uri acolo unde erau lipsuri ?

Nu cred ca-mi voi gasi eu timp sa-l reincep in anii urmatori, nici Death Stranding nu l-am terminat inca, Valhalla, Zero Dawn.... munca multa timp putin :(
I have to think hard in order to name an interesting man who doesn't drink !
Burt Reynolds
 

Offline slicker

Cyberpunk 2077
« Reply #648 on: 25 February 2022, 02:45 »
Bai i-am dat eu ceva cu 1.5 dupa ce am ales sa ma impusc la lansarea intiala. Asa si asa, tot simt izul de Early access, am cazut iar prin podea si mi-am futut to save-ul exact inainte de sa ma intalnesc cu Meredith, deci fuck it's retarded.
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline oldshooterman

Cyberpunk 2077
« Reply #649 on: 28 February 2022, 00:24 »
O singura data am cazut prin podea, dupa primul patch. Si l-am jucat de 3x, adica peste 400 de ore de joc. Este o misiune secundara unde da crash-uri daca ma bag in ea, dar nu e nici o paguba daca nu e facuta. In rest toate problemele sunt minore si nici nu le mai bag in seama de mult timp. Imi plac atmosfera, armele si batutele, jocul e excelent pentru divertisment. ;D
 

bombardieru

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Cyberpunk 2077
« Reply #650 on: 13 April 2022, 23:09 »
Am reinceput jocul dupa ce am instalat patch-ul 1.5.  Il joc pe GeForce Now cu abonament la RTX 3080 si arata bine.
Si vad ca in afara de eliminat buguri,   nu au imbunatatit jocul si nici nu au corectat anumite erori.

MINUTUL 3:00   -  de exmemplu, asta cu fitness-ul  din anul 2077, practicat de culturisti cu brate si picioare bionice, m-a dat pe spate. :))))

Nu inteleg - ai picioare si brate artificiale! La ce mai faci miscare daca alea nu mai ai muschi?   Unde e logica?  Scop recreativ?  Sau te duci doar ca sa impresionezi ca poti ridica haltere de 500 de kile pe fiecare mana  fiindca esti cyborg pe jumatate?   E evident ca cyborgii sunt mai performanti decat orice atlet, nu spun ca nu ar trebui sa participe la competitii sportive, dar care e rostul exersarii?

M-am uitat la fiecare NPC - mai toti erau Cyborgi. E bine ca se schimba la un interval de timp fiindca apar mereu alte NPC-uri, majoritatea Cyborgi. Mai sunt si  oameni biologici fara implanturi , dar sunt putini.

 
« Last Edit: 13 April 2022, 23:35 by bombardieru »
 

Offline AlexandruD

Cyberpunk 2077
« Reply #651 on: 14 April 2022, 11:18 »

Nu inteleg - ai picioare si brate artificiale! La ce mai faci miscare daca alea nu mai ai muschi?   Unde e logica?  Scop recreativ?  Sau te duci doar ca sa impresionezi ca poti ridica haltere de 500 de kile pe fiecare mana  fiindca esti cyborg pe jumatate?   E evident ca cyborgii sunt mai performanti decat orice atlet, nu spun ca nu ar trebui sa participe la competitii sportive, dar care e rostul exersarii?


Aici merge la fix sloganul Pirelli: Power is Nothing Without Control.
Rostul exersarii ar fi dezvoltarea legaturii intre creier si membru artificial.
 

Offline Trustme

Cyberpunk 2077
« Reply #652 on: 16 April 2022, 11:26 »
Am reinceput jocul dupa ce am instalat patch-ul 1.5.  Il joc pe GeForce Now cu abonament la RTX 3080 si arata bine.
...
Nu stiu, poate mi se pare mie, dar texturile arata cam spalacite la tine.

Priul lucru dupa ce am instalat 1.5 a fost ca dupa ce am coborat din masina am cazut de pe harta. :(
 

bombardieru

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Cyberpunk 2077
« Reply #653 on: 18 April 2022, 01:17 »

Nu inteleg - ai picioare si brate artificiale! La ce mai faci miscare daca alea nu mai ai muschi?   Unde e logica?  Scop recreativ?  Sau te duci doar ca sa impresionezi ca poti ridica haltere de 500 de kile pe fiecare mana  fiindca esti cyborg pe jumatate?   E evident ca cyborgii sunt mai performanti decat orice atlet, nu spun ca nu ar trebui sa participe la competitii sportive, dar care e rostul exersarii?


Aici merge la fix sloganul Pirelli: Power is Nothing Without Control.
Rostul exersarii ar fi dezvoltarea legaturii intre creier si membru artificial.

O fi o ipoteza, dar  depine in mare parte si de profesionalismul Ripperdoc-ului care se ocupa de atasarea membrelor bionice si de cat de buna e conexiunea dintre creier/nervi/membre bionice.

Nu sunt cunoscator de anatomie, dar din moment ce nu mai ai ambele brate cu muschii, nu prea mai are cum miscarea sa-ti intareasca muschii pieptului si umerilor, deci faci cam degeaba fitness. Bratele alea bionice le controlezi, dar nu le simti, si nu stiu ce impact pot avea asupra muschilor pieptului cand faci miscare.



Am reinceput jocul dupa ce am instalat patch-ul 1.5.  Il joc pe GeForce Now cu abonament la RTX 3080 si arata bine.
...
Nu stiu, poate mi se pare mie, dar texturile arata cam spalacite la tine.

Priul lucru dupa ce am instalat 1.5 a fost ca dupa ce am coborat din masina am cazut de pe harta. :(

Se vede spalacit pentru ca il joc in cloud, pe un server de RTX 3080,  in 1440p cu rezolutie 1920X1080. Detaliile maxime si  Ray-Tracing-ul se vad bine, inclusiv culorile sunt aproape de cum se vad cand il joci pe PC.

Probabil ca se mai vede asa spalacit pe YT si pentru ca filmez cu AMD Recording.




Si da, jocul cu ultimul patch instalat e inca plin de buguri.


« Last Edit: 18 April 2022, 01:23 by bombardieru »
 

bombardieru

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Cyberpunk 2077
« Reply #654 on: 19 April 2022, 14:26 »
Am inaintat in poveste si sunt in continuare dezamagit. Nu este nici acum "jocul ala" pe care l-am vazut la E3 2018.  Au eliminat o gramada de elemente faine.


Asta e versiunea E3.


Asta e versiunea finala a jocului, la aproape 2 ani dupa lansare, cu ultimul patch.

 
Au scos cutscene-urile cinematice in misiunea "Rescue"  in care iti vedeai personajul .  Au eliminat abilitati precum cea cu "slow-motion" in timp ce tragi cu pistolul.


Au eliminat facilitati din apartamentul tau, precum temperatura zilei de pe fereastra si optiunea de a te culca cu prostituate.   Au fost eliminate holo-reclame.
La partea cu ripperdoc-ul Viktor nu mai exista ecranele cu optiuni de membre si componente bionice, iar schimbarea ochiului bionic si "placarea" palmei sunt singurele operatii animate pe care le vei vedea in joc. Ca in rest, toate vor fi schimbate off-screen in meniu, fara nicio animatie de tranzitie.


Partea cu Dexter :



Si la partea cand cumperi robotul Militech de la Maelstrom:












« Last Edit: 19 April 2022, 14:56 by bombardieru »
 

Offline axxel4you

Cyberpunk 2077
« Reply #655 on: 23 April 2022, 18:10 »
Treaba cu slow motion este in functie de cum iti configurezi personajul.
  L-am jucat de mai multe ori, cel mai mult imi place sa fac level up fara sa joc misiunea principala, desi nu am implant pentru smart weapons ele functioneaza mai greu dupa un anumit level.
       


 Cyberpunk 2077 este foarte complex si interesant.
« Last Edit: 23 April 2022, 18:18 by axxel4you »
Ryzen 7 1700 3.8Ghz, 16Gb(4x4Gb) DDR4 3000Mhz Corsair Vengence LPX, Radeon PRO DUO HBM, Silverstone Raven 2, Corsair TX850 V2, Scythe Ashura Shadow,
 
The following users liked or thanked this post: oldshooterman

Offline oldshooterman

Cyberpunk 2077
« Reply #656 on: 23 April 2022, 18:51 »
Implanturile alea pentru smart weapons sunt de cumparat (sau primesti unul gratuit dupa o misiune specifica) si sunt pe niveluri precum restul armelor.
Misiunea aia cu cumparatul robotului poate fi abordata in mai multe feluri, e mai misto daca nu-i omori pe aia care iti dau robotul. Eu nu am pus ultimul patch si n-am probleme, chiar daca mai apar bug-uri neesentiale.
 

Offline axxel4you

Cyberpunk 2077
« Reply #657 on: 23 April 2022, 21:04 »
Nu gasesti de cumparat upgrade pentru ochi si palme sa folosesti smart weapon decat daca joci misiunea principala si le instalezi la Vick .
    Am iesit din zona ingradita si am fost sa primesc si Tyger Claws Dermal Imprint si din pacate daca nu joci misiunea principala nu-l primesti.
     Cel mai dificil este sa-ti cresti street cred fara sa joci misiunea principala.
Ryzen 7 1700 3.8Ghz, 16Gb(4x4Gb) DDR4 3000Mhz Corsair Vengence LPX, Radeon PRO DUO HBM, Silverstone Raven 2, Corsair TX850 V2, Scythe Ashura Shadow,
 

Offline oldshooterman

Cyberpunk 2077
« Reply #658 on: 24 April 2022, 02:40 »
Adica trebuie sa joci si cateva secvente din misiunea principala, dupa care gasesti de toate. Gasesti multe si prin tot felul de locuri in joc si le instalezi la oricare Ripperdoc. ;D
 

bombardieru

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Cyberpunk 2077
« Reply #659 on: 25 April 2022, 20:13 »
Macar femeile-cyborg sunt frumoase.  In privinta asta nu am ce reprosa.  ;D :D
Chiar are cele mai frumoase si cele mai realiste personaje feminine  la ora actuala, de la Judy, V pana la Panam, inclusiv NPC-urile de pe strada, prostituatele si paznicele de la bar.

Numai daca ma uit la chipul lui Judy, parca am senzatia ca e reala si nu un personaj dintr-un joc.




 

« Last Edit: 25 April 2022, 20:22 by bombardieru »