Author Topic: Cyberpunk 2077  (Read 97723 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline oldshooterman

Cyberpunk 2077
« Reply #660 on: 25 April 2022, 21:10 »
Unele sunt chiar deosebit de frumoase. Am vazut una mortala intr-o benzinarie. Daca o mai gasesc ii fac o "poza". ;D
 

Offline slicker

Cyberpunk 2077
« Reply #661 on: 26 April 2022, 23:18 »
Asta trece repede. Ramane gameplay-ul de cacat. E greu de trecut peste dupa W3, f:NV and such.
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline oldshooterman

Cyberpunk 2077
« Reply #662 on: 27 April 2022, 03:48 »
Gameplay-ul e chiar super, nimic de reprosat.
 

Offline slicker

Cyberpunk 2077
« Reply #663 on: 27 April 2022, 13:17 »
Da clar, cel mai memed joc din ultimii 10 ani, nimic de reprosat :)))
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

bombardieru

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Cyberpunk 2077
« Reply #664 on: 29 April 2022, 18:06 »
Sistemul foto din joc e intr-adevar misto. Faci niste thumbailuri numai bune pentru You Tube sau wallpapers pentru desktop 
Pacat ca nu sunt niste cutscene-uri sa-ti vezi personajul.

Prima poza de mai jos - aia cu V fumand si imbracata la palton de ploaie si codite chiar aduce a atmosfera de BLADE RUNNER.














 
« Last Edit: 29 April 2022, 18:17 by bombardieru »
 

Offline oldshooterman

Cyberpunk 2077
« Reply #665 on: 30 April 2022, 02:57 »
Se pare ca incepe sa-ti placa. ;D
 

bombardieru

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Cyberpunk 2077
« Reply #666 on: 02 May 2022, 02:26 »
Se pare ca incepe sa-ti placa. ;D
Imi plac doar femeile din joc
Si arhitectura cladirilor.
Poate si vreo 2 personaje din povestea principala, cu toate ca unul e tare enervant cu replicile sale.
Daca nu avea macar astea, nu mai cumparam jocul.

In rest, combatul, driving-ul, animatiile si gameplay-ul sunt chiar si sub GTA Vice City.
 

Offline slicker

Cyberpunk 2077
« Reply #667 on: 03 May 2022, 22:42 »
Bai am rezistat 28 de ore in el, am ales sa ma sinucid ca nu mai puteam continua :) Asta in primele 30 de zile de la release. Am tot incercat la fiecare 2-3 luni sa il iau de la zero, bugs bugs bugs bugs, nope. O sa il reiau cand apare primul Xpac serios daca va veni vreodata. Poate, cine stie, o sa il repare. Are asa de multe parti absolut senzationale dar prea putine comparativ cu shit-ul de AI si bugurile inerente. Nu mai zic de rahatul ala de "talent tree" +1% in some shit /voma si lumea artificiala la extrem.
« Last Edit: 03 May 2022, 22:45 by slicker »
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

bombardieru

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Cyberpunk 2077
« Reply #668 on: 07 May 2022, 13:51 »
Bai am rezistat 28 de ore in el, am ales sa ma sinucid ca nu mai puteam continua :) Asta in primele 30 de zile de la release. Am tot incercat la fiecare 2-3 luni sa il iau de la zero, bugs bugs bugs bugs, nope. O sa il reiau cand apare primul Xpac serios daca va veni vreodata. Poate, cine stie, o sa il repare. Are asa de multe parti absolut senzationale dar prea putine comparativ cu shit-ul de AI si bugurile inerente. Nu mai zic de rahatul ala de "talent tree" +1% in some shit /voma si lumea artificiala la extrem.


Eu am ales BEST-ENDING, ala in care V se duce nomazii sa asedieze turnul Arasaka si apoi sa se mute din oras, cu Panam ca prietena, si cu  Judy ca iubita.  Partea proasta e ca mai are de trait doar 6 luni.

Cred ca e cel mai FEMINIST FINAL  posibil pe care l-am vazut vreodata in istoria gamingului.

Nu alegeam sa joc cu V cu sex feminin daca Judy n-ar fi fost lesbianca.  Am preferat-o mereu pe Judy ca e draguta.  Panam mi se pare nesuferita si mereu in toane proaste chiar daca le are cu masinile si cu motocicletele.  Panam e genul de femeie dominatoare care pune barbatii cu botul pe labe si nu cred ca vrei sa te combini cu ea.

Deci da, jocul e facut sa fie progresisto-feminist, adica ori alegi sa fii femeie lesbianca, ori alegi sa fii barbatul beta dominat de femeie. N-ai cum sa inchei jocul cu un final CONSERVATOR in care barbatul pleaca acasa cu femeia, in pozitie de forta, ca-n WITCHER 3.
 
Mai sunt patru  optiuni, dar toate sinucigase:
1. operatie si  sinucidere asistata prin care iti vinzi sufletul corporatiei Arasaka    pe statia spatiala dupa ce alegi sa fii omorat si personalitatea si amintirile tale sa fie salvate sub forma de engrama in serverele Arasaka
2. sa faci operatia, dar sa refuzi sa-ti vinzi sufletul,  te duci sa mori pe Pamant dupa 6 luni
3. sinucidere cu pistolul
4. Ar mai fi una, si poate optiunea cea mai BARBATEASCA pentru V de sex masculin  - sa te lasi controlat de Johnny Silverhand , iar tu sa-ti incarci personalitatea si amintirile  in Mikoshi si sa devii o engrama ca Alt care bantuie pe net.
Intr-un fel, e tot SINUCIDERE pentru V, dar Johnny Silverhand are o viata lunga inainte.


Pana la urma, tot mori, imediat sau in 6 luni.
 


Pentru BEST ENDING cam asta am facut. 

Doar o alegere simplista intre  optiunea A (o ajuti pe Hanako), B (o chemi pe Panam), C (o chemi pe Rogue), si D (te sinucizi imediat cu pistolul), urmand sa rezulte finalurile A1  (faci operatia, dar accepti sa-ti vinzi sufletul, mori imediat) sau A2 (faci operatia, dar refuzi sa-ti vinzi sufletul, mori dupa 6 luni) , B1 (THE BEST ENDING - pleci cu Panam si cu Judy in pustiu, dar mori dupa 6 luni) si B2 (te transformi in Johnny Silverhand) , C1 (Rogue moare, alegi sa devii Johnny Silverhand, mori imediat) ,  C2 (Rogue moare, devii o legenda, dar mori dupa 6 luni) si C3 (o salvezi pe Rogue) , si rezulta C1 (mori imediat in asalt, neavand ajutorul lui Rogue ), C2 (devii o legenda pentru Night City, dar mori dupa 6 luni) sau C3 (devii Johnny Silverhand, dar mori imediat), iar D e unic (te sinucizi imediat).
 
Oricum ar fi, mori in toate finalurile.   ;D Naspa. 

 

Witcher 3 macar oferea patru finaluri complet diferite - ala fericit in care Ciri ti  se alatura, ala dulce-acrisor in care Ciri pleca la tacsu,  iar in primele doua finaluri, plecai oricum cu Triss sau cu Yennefer acasa,  sau finalul naspa in care mureai. 







« Last Edit: 07 May 2022, 14:16 by bombardieru »
 

Offline oldshooterman

Cyberpunk 2077
« Reply #669 on: 09 May 2022, 00:26 »
Eu am ales BEST-ENDING, ala in care V se duce nomazii sa asedieze turnul Arasaka si apoi sa se mute din oras, cu Panam ca prietena, si cu  Judy ca iubita.  Partea proasta e ca mai are de trait doar 6 luni.
 Oricum ar fi, mori in toate finalurile. ;D Naspa.
Nu-i chiar asa. Eu am obtinut un BEST-ENDING alaturi de Panam in care se sugereaza de mai multe ori ca se va gasi o solutie pentru supravietuire in timp util, inclusiv o cutscenă la sfarsit care sugereaza direct ca V va trai mult si bine alaturi de Panam... ;D

O sa mai bag o tura si cu varianta lesbiana alaturi de Judy ca sa vad daca se mai poate repeta. ;D
...........................
Si la sfarsitul trilogiei Mass Effect este un final foarte greu de obtinut in care Shepard trage aer in piept intr-o cutscena foarte scurta (deci nu moare si Liara nu monteaza placa cu numele lui pe monumentul comemorativ). L-am obtinut si pe ala. ;D
 

Offline axxel4you

Cyberpunk 2077
« Reply #670 on: 09 May 2022, 14:06 »
Ai grija olds sa nu profite de tine River Ward.
 
Ryzen 7 1700 3.8Ghz, 16Gb(4x4Gb) DDR4 3000Mhz Corsair Vengence LPX, Radeon PRO DUO HBM, Silverstone Raven 2, Corsair TX850 V2, Scythe Ashura Shadow,
 

Offline oldshooterman

Cyberpunk 2077
« Reply #671 on: 20 May 2022, 17:53 »
Judy e "The Best" dintre toate, inclusiv in scena cinematica.
 

Offline axxel4you

Cyberpunk 2077
« Reply #672 on: 26 May 2022, 13:01 »
Cu ultimul update e mult mai placut de jucat, miscarile personajului principal cand se deplaseaza par foarte bine corelate la mediul inconjurator.
Ryzen 7 1700 3.8Ghz, 16Gb(4x4Gb) DDR4 3000Mhz Corsair Vengence LPX, Radeon PRO DUO HBM, Silverstone Raven 2, Corsair TX850 V2, Scythe Ashura Shadow,
 

Offline Dexter

  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 4 (100%)
  • Full Member
  • Posts: 143
  • Location: Ploiesti
  • Liked | Thanked: 20 times
  • If it ain't broken, why fix it ?
    • View Profile
Cyberpunk 2077
« Reply #673 on: 08 September 2022, 14:32 »
Mi-am adus aminte ca am si un calculator contemporan printre toate joaglele cu Win 98 prin care am umblat in ultima vreme.
Asadar acum o saptamana am vazut c-a facut CBP update la 1.52, eu imi pierdusem driverele placii video (cred ca in urma unui update failed la Win 10) si dupa ce-am rezolvat zic sa give it another go.

M-am bagat ca StreetKid de data asta, am jucat vreo ora, nu am apucat sa conduc & sh!t ca tocmai ce jucasem pana dupa Sandra Dorsett si overall o experienta oleaca mai fluenta zic.

Ca astazi cand eram pe buda sa aflu ca tocmai s-a lansat patch 1.6 care vezidoamne e ULTIMUL din serie , urmand ca la anul ceea ce urmeaza sa fie va intruchipa exclusiv DLC-ul Phantom nu stiu cum.

Va rog frumos daca ma puteti lamuri cu urmatoarele:

1) Diferente majore intre 1.52 si 1.6 ?
- inteleg ca la politie nu s-a facut nimic sa fie mai ok;
- au aparut 3 gig-uri noi, o arma si ceva haine, care purtate nu-ti afecteaza statusul de armura;

2) Daca doresc sa reincep si vreau experienta COMPLETA, trebe sa incep tot pe NOMAD ?
Citeam in trecut ca teoretic inceputul NOMAD e cel asupra caruia s-a lucrat cel mai mult si restul ar fi underdevelopped. Ceea ce-am si constatat la streetkid, adica mult prea devreme am ajuns la misiunea cu Sandra, stiu ca pe nomad era de mers cu masina, de trecut vama, de urmarit cu impuscaturi, etc.
None of these here.

I-as mai da o sansa, l-am terminat acum mai bine de 1 an.

Thx.
I have to think hard in order to name an interesting man who doesn't drink !
Burt Reynolds
 

Offline oldshooterman

Cyberpunk 2077
« Reply #674 on: 08 September 2022, 21:22 »
L-am jucat in toate variantele, +inca o data ca personaj feminin pentru Judy (scena intima cu ea e cea mai misto 8) ) Nu exista diferente semnificative decat in cateva situatii, mai mult la inceput. Gasesti pe net diferentele intre patch-uri, dar nu e nimic esential nici intre ele.