Author Topic: Cyberpunk 2077  (Read 98648 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

anonym

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Cyberpunk 2077
« Reply #120 on: 27 October 2020, 22:24 »
Eu banuiesc  ca amanarile au survenit mai mult din cauza ca jocul era nefinalizat si plin de BUGURI ca sa fie lansat in aprilie 2020.
Jocul, din 2012 pana in 2015, a fost dezvoltat de o echipa mai slaba de novici, in timp ce echipa de veterani era preocupata cu  productia lui Witcher 3.  Probabil ca au luat si decizii de schimbare a mecanicilor si au trebuia sa reia de la 0 cand au vazut ca nu e in regula.
Plus ca jocul fiind foarte "mare"....
 

Mi se pare un gest de respect fata de jucatori si fani pana la urma pentru ca CD Projekt are o reputatie de aparat spre deosebire de EA, Bethesda  si Ubisoft care lanseaza jocurile nefinalizate si pline de buguri, ba mai si taxeaza suplimentar jucatorii pentru  continut extra (dlc-uri, microtranzactii) ca sa fie experienta de joc completa. 
« Last Edit: 27 October 2020, 22:26 by anonym »
 

Offline KodiaK

Cyberpunk 2077
« Reply #121 on: 27 October 2020, 23:17 »
Eu sincer sa fiu ii cred. Pandemia asta ne-a cam dat planurile peste cap tuturor, deci nu e asa de neverosmil ca le-a dat si lor planurile peste cap.
Mai ales ca pana acum sunt cam singurul studio AAA care nu ne-a dat motive sa ii consideram neseriosi.
Asus TUF Z590-PLUS | 10700KF | be quiet! Dark Rock Pro 4 | 32GB HyperX Fury 3600Mhz | Asus TUF RTX 3080 | Samsung 870 EVO 250GB + XPG Gammix S11 PRO 512GB+2TB + 2xSeagate 2TB | Audigy RX | Sennheiser HD559 | Corsair RM850x | be quiet! Silent Base 802 | ASUS ROG PG27AQDM
Reducere 1% PcG: G6TPRZ4K
 

anonym

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Cyberpunk 2077
« Reply #122 on: 28 October 2020, 09:42 »
Da, am vazut si eu :(
Oh well, avem WD: Legion poimaine, avem AC: Valhalla pe 10nov, deci nu e panica mare, avem ce juca :D

Off-topic: 
Din ce am vazut din clipuri, nu stiu cum poti sa te distrezi facand grinding la greu.

Da, "e fun to explore"/sa admiri peisajele si orasele,  ca asta e singurul punct forte al seriei asteia Assassin Watch Dog's Creed of Far Cry (pentru mine toate sunt la fel). 
Dar cand intri in poveste si te apuci sa faci obiectivele repetitive si sa te lupti cu aceiasi inamici /sa asasinezi cu aceleasi animatii obosite, ti se ia.
Daca vrei sa te distrezi asasinand, joaca Dishonored sau Hitman.
Pentru hackuit, exista Deus Ex.
Si mai  bine m-am distrat in cele 10-12 ore de jucat DOOM sau Wolfenstein   decat in cele 30-40 de ore de oricare joc Far Cry.
GTA V si RDR2 au orase mult mai vii si populatii (de NPC-uri) mai dinamice.

Singurul lucru bun la jocurile Ubi e ca stiu sa modeleze si sa redea niste CLADIRI ca in realitate, sa modeleze personaje.....si atat.  Motoarele grafice, mecanicile si animatiile sunt infecte, de 2007 toamna.

 
S-ar parea ca amanarea asta ii prinde bine lui Ubisoft ca  daca Cyberpunk se lansa in noiembrie,  aveau vanzari catastrofale la lansarea celor doua jocuri.  Pana la amanarea lui Cyberpunk, mai nimeni nu le acorda atentie lui Valhalla si Legion.
« Last Edit: 28 October 2020, 09:46 by anonym »
 

Offline oldshooterman

Cyberpunk 2077
« Reply #123 on: 28 October 2020, 11:37 »
E o chestiune de gust si nu toate gusturile sunt la fel. De asta sunt optiuni si nu toate jocurile sunt la fel. Misiunile secundare nu sunt obligatorii decat intr-o formula minima pentru a acumula niste elemente necesare continuarii misiunii principale. Daca vrei doar cafteala te bagi online in multiplayere si te bati acolo toata ziua. Dar nici acolo nu sunt toti multumiti pentru ca unii vor harti mici simple si inghesuite iar altii vor harti mari si complexe.
 

Offline ClaudianReyn

Cyberpunk 2077
« Reply #124 on: 28 October 2020, 13:28 »
Eu inteleg frustrarea unora, dar n-as arunca cu pietre in ei, pentru ca stiu de ce sunt in stare.

Cred ca suntem norocosi ca n-au amanat un an jocul, adica din Aprilie in urmatorul Aprilie apoi din nou in Septembrie 2021. Cam asa a fost la The Witcher 3, amanarea de un an a a picat greu la stomac.



Post Merge: 28 October 2020, 13:35
E o chestiune de gust si nu toate gusturile sunt la fel. De asta sunt optiuni si nu toate jocurile sunt la fel. Misiunile secundare nu sunt obligatorii decat intr-o formula minima pentru a acumula niste elemente necesare continuarii misiunii principale. Daca vrei doar cafteala te bagi online in multiplayere si te bati acolo toata ziua. Dar nici acolo nu sunt toti multumiti pentru ca unii vor harti mici simple si inghesuite iar altii vor harti mari si complexe.

Este foarte ciudat sistemul de questuri, cred ca este pentru prima data in istoria jocurilor, cand mediul de joc se schimba in functie de orice quest, chair si cele secundare.

Se pare ca poti termina partial sau total questul principal facand questuri secundare, din cate am inteles, sper sa nu fiu prost, dar asta am inteles si mi se pare incredibil.
Lafel, poti sa nu dai load save game, daca ai dat fail, orice rezultat creand un alt sir de actiuni, care probabil se leaga cu alte questuri. Deci mergi mai departe indiferent de ceea ce se intampla  ???

Asta inseamna ca questurile, atat cele secundare cat si cele principale, au diferite inceputuri si in acelasi timp diferite sfarsituri!  :o
Daca questurile secundare pot schimba lucruri majore, la nivel politic sau fizic, ar intra in conflict cu questul principal!
Prin urmare, daca creezi acele schimbari, questul principal anuleaza 'entry-urile' care ar intra in conflict, creand un alt 'path', putand fi atat de extrem pana la finalizarea partiala sau totala a questului principal!

Eu n-am vazunt in niciun joc asa ceva, ever.

Post Merge: 28 October 2020, 22:01


Amenintari si explicatii cu privire la amanare :))

Se pare ca Amanarea s-a produs din cauza consolelor actuale (PS4, Xbox One).
« Last Edit: 28 October 2020, 22:01 by ClaudianReyn »
 

Offline astateofmind

Cyberpunk 2077
« Reply #125 on: 03 November 2020, 07:01 »
...
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Sir Dracu

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Cyberpunk 2077
« Reply #126 on: 03 November 2020, 08:12 »
cam slow asta, au mai fost vreo 5 milioane inainte cu gluma aceasta
 

Offline ClaudianReyn

Cyberpunk 2077
« Reply #127 on: 04 November 2020, 13:38 »
Gluma aia este pe fiecare film postat pe YouTube

Eu sper sa nu-l amane pentru ca de craciun si anul nou vom avea mai mult timp... In acelasi timp imi voi pierde interesul total, daca il vor amana. Si vor pierde foarte multi bani, inclusiv tot marketingul de milioane pe care l-au facut.

Toate Night Wire alea au fost facute degeaba. Nu le vor mai putea face fara sa bage ultra spoil, de care ma tem deja. Incerc sa evit foarta multa informatie, pentru ca toti parca vor sa stie tot desrpe joc inainte sa apara.
Genul asta de oameni se vor plictisi repede de el si vor incepe sa-i caute defectele, cum a fost si la The Witcher 3.

Prea mult hype strica.
 

Sir Dracu

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Cyberpunk 2077
« Reply #128 on: 19 November 2020, 20:08 »

are si ceva spoilere
 

Offline oldshooterman

Cyberpunk 2077
« Reply #129 on: 19 November 2020, 20:57 »
Misto! 👍
 

Offline astateofmind

Cyberpunk 2077
« Reply #130 on: 20 November 2020, 19:46 »
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Sir Dracu

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
« Last Edit: 20 November 2020, 20:11 by Sir Dracu »
 

Offline ClaudianReyn

Cyberpunk 2077
« Reply #132 on: 20 November 2020, 23:43 »



Pe Ray Tracing arata foarte bine comparativ cu consolele. Unele scene arata foarte nasol in trailerul cu Xbox One X, dar era de asteptat, insa pe PC va fi fantastic cu o placa video noua.

Intrebare... Sa mai astept pana pe 10 Dec? Sau sa cumpar o 3070 GigaByte GeForce RTX 3070 GAMING OC cu €687 acum?

ZOTAC GAMING GeForce RTX 3070 Twin Edge OC - €650 - Alta oferta


As fi cumparat chiar un RX 6800 XT, dar AMD nici nu le-au vandut, nu exista practic.

Post Merge: 20 November 2020, 23:50

are si ceva spoilere

M-au cam enervat spoilerele si nu ma asteptam chiar de la CDPR sa faca asta. Incerc sa evit.

Post Merge: 21 November 2020, 01:09
UPTADE am comandat o ZOTAC GAMING GeForce RTX 3070 OC Twin Ed  ::) Sunt mega hyped acum! LOL. Am gasit-o cu €639 pana la urma.

Upgrade de la 1060 6Gb


Cred ca este singura solutie viabila deocamdata. Sunt sceptic despre orice lansare in astea 2 saptamani pana la lansare! 3060Ti ar fi ideal pentru toata lumea, dar nu stiu cand vor aparea.

Am fost foarte hyped pentru AMD defapt, ma gandeam la un 6800, dar Raytracing-ul este intradevar slab si chiar daca as fi vrut, nu exista si nici nu vor exista prea curand.

Eu cred ca prin Aprilie se vor limpezi apele, iar pe Amazon tot prin Aprilie vor aparea!

« Last Edit: 21 November 2020, 01:09 by ClaudianReyn »
 

Offline RaijinRoh

Cyberpunk 2077
« Reply #133 on: 26 November 2020, 17:17 »
De unde as putea sa cumpar si eu Cyberpunk mai ieftin dar care sa mearga pe steam updates/achievements...
 

Offline KodiaK

Cyberpunk 2077
« Reply #134 on: 26 November 2020, 18:01 »
De exemplu de aici
 
Asus TUF Z590-PLUS | 10700KF | be quiet! Dark Rock Pro 4 | 32GB HyperX Fury 3600Mhz | Asus TUF RTX 3080 | Samsung 870 EVO 250GB + XPG Gammix S11 PRO 512GB+2TB + 2xSeagate 2TB | Audigy RX | Sennheiser HD559 | Corsair RM850x | be quiet! Silent Base 802 | ASUS ROG PG27AQDM
Reducere 1% PcG: G6TPRZ4K