Author Topic: Cyberpunk 2077  (Read 98604 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Dexter

  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 4 (100%)
  • Full Member
  • Posts: 143
  • Location: Ploiesti
  • Liked | Thanked: 20 times
  • If it ain't broken, why fix it ?
    • View Profile
Cyberpunk 2077
« Reply #315 on: 18 December 2020, 15:56 »
Nope...
Eu nu am reflexiile alea. Ultimele doua poze la mine pe sistem nu prea par sa pushte.
Si parul lui Judy mi se pare o gluma proasta la mine. De altfel parul tuturor, pana si-al protagonistei. Nu mi se pare sa recunosc nici un HairFx.

Mi-ai dat de gandit, eu n-am batut subiectul pe asta pt ca m-am gandit ca pe undeva a imprumutat si CDPR din naravul prost al celor care-au facut Watchdogs si ca socoteala din joc nu se potriveste cu cea din trailer.
Akward...
Revin cu screenshots / video captura mai pe seara.
I have to think hard in order to name an interesting man who doesn't drink !
Burt Reynolds
 

Offline ClaudianReyn

Cyberpunk 2077
« Reply #316 on: 18 December 2020, 16:37 »
Parul este ok, in general, parul lui Johny este cam slab facut insa. Dar in general grafica este top la toate capitolele, mai ales animatiile faciale, texturile si modelele.
Nu prea exista chestii low poly, totul este modelat la maximum, texturat la maximum, nu exista spatii goale in orasul asta, totul pare ca spune o poveste.

Oriunde te uiti poti face un screenshot foarte bun. Nu numai reflexiile fac diferenta pe RT, ci mai ales umbrele, apoi este si o mica diferenta de iluminare si mai ales lumina din umbre.

Jocul nu arata rau pe PS4! Arata ca un joc de PS4!!! Adica ma refer raportat la ce poate PS4! Mi se pare o cretinitate sa te astepti ca varianta de PS4 si PS5, care este aceeasi, sa arate ca pe PC. Si marmota invelea ciocolata in staniol!

Cei care critica jocul pentru grafica de pe PS4 sunt idioti. Este absurd sa te astepti la mai mult de atat, iar compromisurile pentru grafica asta se vad in lipsa de interactiune cu orasul si AI-ul foarte simplist sau aproape inexistent.

Trebuie sa iei in calcul si complexitatea si dimensiunea orasului, care este mult peste cea a GTA5!!
Strazile sunt pline cu oameni in unele zone, si sunt mult mai detaliati decat in GTA5.
 

Offline KodiaK

Cyberpunk 2077
« Reply #317 on: 18 December 2020, 17:39 »
Grafic vorbind jocul arata foarte bine, insa iti trebuie hardware pe masura sa te bucuri de toate detaliile.
Este printre putinele jocuri unde diferenta intre low si ultra este substantiala.
Iar diferenta fata de GTAV vanilla (adica fara mods/reshade/etc) este foarte mare. Dar nici comparatie nu este fair. Pai ala a aparut acu peste 5 ani, deci nu are nici o sansa in fata astuia.
ClaudianReyn, cum poti sa joci cu film grain si chromatic aberrations...
Asus TUF Z590-PLUS | 10700KF | be quiet! Dark Rock Pro 4 | 32GB HyperX Fury 3600Mhz | Asus TUF RTX 3080 | Samsung 870 EVO 250GB + XPG Gammix S11 PRO 512GB+2TB + 2xSeagate 2TB | Audigy RX | Sennheiser HD559 | Corsair RM850x | be quiet! Silent Base 802 | ASUS ROG PG27AQDM
Reducere 1% PcG: G6TPRZ4K
 

Offline ClaudianReyn

Cyberpunk 2077
« Reply #318 on: 18 December 2020, 18:32 »
Fur o masina, ma dau jos din ea, merg 10 metrii, ma intorc, dispare din fata mea!
Ma plimb pe langa pietoni, se sperie toti si dispar!

Interactiunea in orasul asta este ZERO.

ClaudianReyn, cum poti sa joci cu film grain si chromatic aberrations...

Le-am oprit :D

Post Merge: 18 December 2020, 21:51
L-am ascultat pe tipul asta pana la capat. Are dreptate. Never get hyped ever again.

Eu am avut banuieli, dar ala mic din creier nu s-a lasat :D

« Last Edit: 18 December 2020, 21:51 by ClaudianReyn »
 

Offline Dexter

  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 4 (100%)
  • Full Member
  • Posts: 143
  • Location: Ploiesti
  • Liked | Thanked: 20 times
  • If it ain't broken, why fix it ?
    • View Profile
Cyberpunk 2077
« Reply #319 on: 18 December 2020, 22:26 »
Am revenit cu footage-ul dupa cum am promis.
Intre timp am asistat la discutiile voastre cu film grain si chrome abberation si am zis si eu sa le scot, desi habar n-am ce fac, iar efectul e unul pozitiv (in video nu e scos).

Am rejucat oleaca de GTAV si da, la nivel de detaliu absolut clar se vede extra poligonizarea la Cyberpunk.
Totusi imaginea de ansamblu, ca si cadru de amploare, se tine bine oldie.

Am analizat in detaliu masinile, inscrisurile decals-urile... asa e , desi creierul meu a refuzat in prima instanta sa ia act de nivelul de detalii, la privirea amanuntita parca ies mai detaliate la CBP.

Bai dar un lucru este sigur: apa.. water quality sau cum i-o zice. Dati scroll pana la final, eu zic ca in alte jocuri, chiar mai vechi, apa arata infinit mai bine. Plus valuri, mecanica, etc.
Apoi parul pietonilor de pe strada. Foarte ciudat. In rest, body aspect detail este bun.

Inafara de apa nu prea ma (mai) pot vaita.
E ciudat cum am ramas cu o oarecare impresie dupa GTAV desi nu l-am mai jucat de 4 luni...  ???

Chiar am servit vreo 3h de joc in seara asta si m-a amuzat teribil (si foarte pus la incercare, de ce nu) misiunea cu taxiurile ratacite. Abia azi am aflat ca are quest diversity, lucru dupa care tanjeam de la Witcher.



Video e unlisted, il voi scoate la un momentdat de pe canal.
« Last Edit: 18 December 2020, 22:31 by Dexter »
I have to think hard in order to name an interesting man who doesn't drink !
Burt Reynolds
 

Offline blackbone

Cyberpunk 2077
« Reply #320 on: 18 December 2020, 22:35 »
Ieri seara, am ajuns la vreo 30 de ore de gameplay.FPS mediu putin peste 30 fps, setari ultra. Azi intru..surpriza...10 fps maxim, 15 pe low. De ieri nu am schimbat absoult nimic(drivere,update la win..etc) Si chiar m-a prins jocul.
 

Offline ClaudianReyn

Cyberpunk 2077
« Reply #321 on: 18 December 2020, 22:47 »


Post Merge: 18 December 2020, 22:52
Ieri seara, am ajuns la vreo 30 de ore de gameplay.FPS mediu putin peste 30 fps, setari ultra. Azi intru..surpriza...10 fps maxim, 15 pe low. De ieri nu am schimbat absoult nimic(drivere,update la win..etc) Si chiar m-a prins jocul.

Exista si probleme de optimizare, dar s-ar putea sa fie rezolvate cat de curand. Cica vor lansa un patch luni, care ar trebui sa rezolve o groaza de buguri si probleme de genul asta.
« Last Edit: 18 December 2020, 22:52 by ClaudianReyn »
 

Offline oldshooterman

Cyberpunk 2077
« Reply #322 on: 19 December 2020, 01:46 »
Este printre putinele jocuri unde diferenta intre low si ultra este substantiala.
Povesti. Diferenta e substantiala doar intre low si restul, iar ultra arata chiar mai rau decat medium si high, presupunand ca sunt activate toate prostiile, respectiv si DOF care strica efectiv imaginea.

)
 

Scorilo

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Cyberpunk 2077
« Reply #323 on: 19 December 2020, 13:38 »
Voua chiar vi se pare grafica de 10 ?
Mai e de lucru, dar sta foarte bine la grafica pentru un joc nou lansat.
 

Offline slicker

Cyberpunk 2077
« Reply #324 on: 19 December 2020, 18:00 »
Am tot testat zilele astea, credeam ca rdr2 e tata lor, dar sincer, cum poate sa arate CP2077 cu RT pe ultra nu cred sa mai fie vreun echivalent. Am testat de la Crysis 1-2-3, gta, rdr2, KC-Deliv, Metro. cam totul. Ce au realizat astia la capitolul grafica o sa fie greu de depasit.
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline Raziel01

Cyberpunk 2077
« Reply #325 on: 19 December 2020, 19:48 »
Macar atat le-a iesit si lor. :D
 

Offline slicker

Cyberpunk 2077
« Reply #326 on: 19 December 2020, 19:52 »
Bai eu mi-am luat 3 zile de concediu pentru jocul asta... Am cumparat 3080 lmao, degeaba. Imagineaza-ti ce idiot ma simt acum haha.
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline Raziel01

Cyberpunk 2077
« Reply #327 on: 19 December 2020, 19:58 »
Eu am luat 3080, Collector's Edition si mi-am luat 7 zile de concediu. I win I guesss... :D
 

Offline Trustme

Cyberpunk 2077
« Reply #328 on: 19 December 2020, 20:00 »
Parca prea multa fofoloanca in jocul asta...
 

Offline Raziel01

Cyberpunk 2077
« Reply #329 on: 19 December 2020, 20:03 »
Ai combinat pozele in photosop? Daca nu, e cam buggy ce vedem acolo. :D

Jocul se vrea matur, dar are o abordare adolescentina a maturitatii. Nu prea s-au obosit sa exploreze de ce orasul e asa si care este impactul asupra cetatenilor.
« Last Edit: 19 December 2020, 20:05 by Raziel01 »