Author Topic: Cyberpunk 2077  (Read 97701 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline oldshooterman

Cyberpunk 2077
« Reply #345 on: 20 December 2020, 18:03 »
CDPR:
"We'd like you to know that our intention is for every owner of a physical copy or a digital copy bought at retail, who has valid proof of purchase (and sends us an email at helpmerefund@cdprojektred.com within the time window) to receive a refund.

"We will do this out of our own pocket of necessary. If you are unable to obtain a refund for the game from the store where you bought it, please contact us via e-mail until December 21. As this is a one-time initiative, we will provide everyone with the next stops only after the refund request submissions window closes."

Deci toti nemultumitii pot primi banii inapoi.

 

Scorilo

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Cyberpunk 2077
« Reply #346 on: 20 December 2020, 19:50 »
In concluzie, il jucati in draci pentru ca nu va place.  :-* :-* :-* :-* :-*
Cei mai inteligenti oameni de pe planeta de si-ar uni fortele pentru jocul perfect, carcotasi tot vor avea. Si vor fi multi, cei mai multi, pentru ca numarul carcotasilor creste direct proportional cu reusita jocului.
Cred ca peste 90% dintre muritorii de rand carcotasi sunt carcotasi pentru ca jocul e pe val, keanu and other, se vinde in draci si niscai rating nu strica cu niste pipi contra vantului.

 
The following users liked or thanked this post: oldshooterman

Offline Raziel01

Cyberpunk 2077
« Reply #347 on: 20 December 2020, 20:42 »
Oh, the apologetics. Vorba aia, sunt oameni care gasesc scuze pentru teroristi, cum sa nu fie si pentru unul din cele mai mari fiascouri din lumea gaming-ului.
 

Offline ClaudianReyn

Cyberpunk 2077
« Reply #348 on: 20 December 2020, 23:32 »
In concluzie, il jucati in draci pentru ca nu va place.  :-* :-* :-* :-* :-*
Cei mai inteligenti oameni de pe planeta de si-ar uni fortele pentru jocul perfect, carcotasi tot vor avea. Si vor fi multi, cei mai multi, pentru ca numarul carcotasilor creste direct proportional cu reusita jocului.
Cred ca peste 90% dintre muritorii de rand carcotasi sunt carcotasi pentru ca jocul e pe val, keanu and other, se vinde in draci si niscai rating nu strica cu niste pipi contra vantului.



Serios, l-am jucat din inertie, be baza minciunilor pe care le-au propagat despre el. Pe masura ce l-am jucat, iar asta iti ia ceva timp, mi-am dat seama tot mai mult de lipsa de lucruri pe jocul nu le are, sau care sunt mediocre.

Nu este ca si cum ti-ai lua niste adidasi si cand ai ajuns acasa observi ca nu au talpi iar sireturile sunt de fatada.

E mai de graba ca si cum ai fi vazut un trailer de film si pe la jumate iti dai seama ca filmul este o porcarie si ca nimic din trailer nu era in film, iar continutul este submediocru.

Ce faci? Ai dat banii pe film, nu? Poti face scandal la intrare si cere banii inapoi pe bilet, poate iti iei banii sau nu, sau poate accepti ca ti-ai luat teapa.

Dupa logica ta, asta inseamna ca esti carcotas? Ca nu aperi filmul ca un fanboy si spui "nu ba, nu intelegeti voi cat de mult au tintit ei cu filmul asta, era normal sa fie asa, lasa ca apare versiunea Director's cut si baga scenele alea din trailer inapoi!

Ca sa iti demonstrez si tie si tuturor, dar nu numai, pentru ca pe firul asta logic merg oricum... priviti screen-urile.





Post Merge: 20 December 2020, 23:43
PS: Unele din features sunt adaugate de mine, restul sunt copy paste de pe Reddit. Mi s-a parut o lista foarte buna si la obiect. Nu am dat copy paste la link sau la toata lista, cred ca cei care verifica aceste cereri, inteleg si ei despre ce este vorba si poate chiar stiu exact despre aceasta lista.

Nu este un capat de pamant, am si alte lucruri de facut, nu-mi pare rau deloc, pentru orice lucru negativ in viata sunt alte 10 pozitive, trebuie doar sa le vezi si sa profiti de ele.
Defapt am fi facut un sacrificiu de timp, sa joc cel mai tare RPG ever! La asta ne-am asteptat cu totii nu? Sacrificiu, pentru ca am multe lucruri pe care le pot face, si le-as fi lasat mai tarziu, daca ar fi meritat!

Acum sa vedem ce se va intampla. Oricum Ar fi trebuit sa mentionez ca 100h sunt necesare pentru a vedea defapt realitatea. Defapt mai putin de 100, dar asta este... joci din inertie, te gandesti wtf, poate exista si ceva pozitiv la mijloc, poate poate. La urma iti dai seama ca ai pierdut defapt prea mult timp cu un cacat de joc.

Hai sa fim seriosi, imensitatea de buguri din jocul asta nu va disparea cu un patch. ALTA minciuna a celor de la CDPR. Day one patch, stati sa vedeti magia. NU! Totul este buguit. De la meniuri, interfata, pana la dialogurile din main quest la dracu. Defapt nici nu stiu daca exista ceva care nu are bugs in jocul asta!!!
E un fel de Aplha stage la un joc.. pre-release, tech-demo. In plus, au platit toti reviewerii sa minta! Tineti minte toti aia care au jucat si n-au spus nimic? Asta e industria de jocuri fratii mei, un mare SCAM.

Singura companie, dar SINGURA, este Rockstar, care se pisa pe toti de la bun inceput. Sa ne asteptam la GTA 6 pentru un succes? Mai mult ca probabil, dar sa vedem gameplay mai intai. E nasol, ca acum nimeni nu mai pune botul la nimic. Nu mai fac vreun preorder ever ever!
« Last Edit: 20 December 2020, 23:43 by ClaudianReyn »
 

Sir Dracu

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Cyberpunk 2077
« Reply #349 on: 21 December 2020, 00:10 »
Terminat si eu, 112h arata in saves, mai am de testat alte finaluri. Personal e goty, a fost foarte fun chiar si cu multitudinea de probleme pe care le are, e jocul care m-a tinut cel mai mult la pc pe anul asta.
 
The following users liked or thanked this post: oldshooterman

Offline Tzeb

Cyberpunk 2077
« Reply #350 on: 21 December 2020, 00:15 »
In plus, au platit toti reviewerii sa minta! Tineti minte toti aia care au jucat si n-au spus nimic?

Mai tii minte pe 8 decembrie, cand ai sarit ca ars cand aia de la gamespot si altii concluzionau ca...

Quote
Technical issues, from visual bugs to full-on crashes, are so pervasive that it's impossible to ignore

Tu erai convins ca day one patch face minuni...  ;D

Quote
In review-urile astea cica este un "buggy mess"! Pai doh!!! idiotilor, d-aia a fost amanat doua saptamani! Pentru ca fixa bugurile ca lumea cu day one patch!!!
Au facut mare tam tam pe faza cu amanarea, apoi nici nu asteapta sa apara day one patch si spun ca e buggy. Cat de scursura sa fii sa faci asa ceva?! Astia nu au nici un pic de integritate si respect pentru nimeni.

Nu esti un adolescent caruia niste texturi colorate ii iau ochii. Lumea a incercat sa-ti explice ca trebuie sa fii mai circumspect, sa ai rabdare, s-au tras niste semnale de alarma!

Intr-un final, ti-a luat 2 saptamani sa-ti dai seama ca aia care spuneau ca jocul este un fiasco inca de la inceput au avut dreptate.

Poate inveti ceva din experienta asta.
 
The following users liked or thanked this post: Wagram

Offline ClaudianReyn

Cyberpunk 2077
« Reply #351 on: 21 December 2020, 00:33 »
Foarte putini au spus ca jocul este un Fiasco si parea o gluma. Personal nu am vazut prea multe semnale de alarma, ca este un mare Scam.

Absolut. Eu personal nu am fost foarte hyped. Ma asteptam sa iasa sub nivelul de asteptari si ma asteptam sa iasa cu bugs, am chiar spus asta. Dar nu in halul asta.
Nu ma asteptam ca tot advertisingul sa fie o minciuna! La asta nimeni nu se astepta.

Da! Poti avea fun cu el, pentru ca este un Open world shooter, cu questuri secundare bune, arme destul de cool si grafica de top. Dar atat.

Il voi verifica in vara sau la anul, daca imi iau banii inapoi pe el, il voi cumpara din nou, nu cand va fi bug free ci cand va avea mecanicile alea pe care le-au promis adaugate prin DLC-uri si updates.

Vis avis de replica de mai sus, nu mi-am imaginat sa fie asa de buggy pe console. Eu am jucat versiunea de PC si culmea, in primele 16 ore de joc nu am intalnit foarte multe buguri, parca aranjat special pentru revieweri. In contextul asta am crezut ca reviewerii sunt prea exigenti.
Apoi cu day one patch, alta magarie. Oricum nu se face un review inainte de patch din principiu! Faptul ca dupa day one patch a fost lafel de buggy e alta poveste! Lumea se astepta sa fie oarecum OK, adica jucabil pe PS4.
 

Offline Raziel01

Cyberpunk 2077
« Reply #352 on: 21 December 2020, 00:47 »
Really? Cand trageam semnale de alarma mi-ai dat exemplu atitudinea mea fata de TW3. Ca sa vezi, istoria se repeta, numai ca de data asta e mult mult mult mai rau.

https://twitter.com/KrystalSim/status/1339957484904181761
« Last Edit: 21 December 2020, 00:55 by Raziel01 »
 

Offline ClaudianReyn

Cyberpunk 2077
« Reply #353 on: 21 December 2020, 01:19 »
Da, dar chiar totul sa fie o minciuna?

STEAM: "We are unable to refund this purchase at this time. Your playtime of an included product exceeds 2 hours" Are you f'in kidding me? 2h? Scam pe bune.

Il voi lasa pentru cateva lunii, asta e.
« Last Edit: 21 December 2020, 01:24 by ClaudianReyn »
 

Offline Raziel01

Cyberpunk 2077
« Reply #354 on: 21 December 2020, 01:23 »
Nu e scam pe bune, te-ai jucat 100 de ore. :D :D
 

Offline ClaudianReyn

Cyberpunk 2077
« Reply #355 on: 21 December 2020, 01:28 »
Nu e scam pe bune, te-ai jucat 100 de ore. :D :D

Hm... pai dap, am devenit alpha/beta tester mai nou, se pare. Si daca il jucam 4 ore... era vreo diferenta? In 4 ore nu poti verifica un produs!
Orice produs poate fi returnat in termen de o luna! Iti poti lua banii inapoi pe el in termen de o luna si nimeni nu iti verifica orele de utilizare, trebuie doar sa fie in stare buna.

Post Merge: 21 December 2020, 01:59
« Last Edit: 21 December 2020, 01:59 by ClaudianReyn »
 

Scorilo

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Cyberpunk 2077
« Reply #356 on: 21 December 2020, 05:01 »
Inca e numarul 1 la vanzari pe steam. Si nu ai nevoie de 100 ore pentru a-ti da seama ca e shit sau marmelada, ai nevoie de fix o ora.
Sunt carti ridicate in slavi de critici si nu numai la care nu am trecut de pagina 20, dar am si carti, la fel de ridicate in slavi, care mi-au facut nopti nedormite. Cam asa e si la jocuri si vad ca multi "critici" de pe aici au jucat acest titlul intr-o saptamana cam cat joaca altii intr-o luna, overall.
Eu l-am returnat dupa nici doua ore de joc din cauza crash-urilor, mare parte a timpului de joc fiind reluarea scenelor de la capat. Si in acest scurt timp mi-am facut o impresie clara despre ce se vrea in el.
 

Offline razvvan

Cyberpunk 2077
« Reply #357 on: 21 December 2020, 07:12 »
Măcar a făcut lumea upgrade la gpu :)

Trimis de pe al meu VOG-L29 folosind Tapatalk

 

Sir Dracu

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Cyberpunk 2077
« Reply #358 on: 21 December 2020, 08:32 »
Au avut 8 milioane preorders din care aproape 5 pe pc iar acum au peste 12 milioane vandute doar pe steam, deci daca amanau lansarea doar pe conservele vechi, nu cred ca era mare problema. Corpos la putere  ;D
 

Offline duke_zz

Cyberpunk 2077
« Reply #359 on: 21 December 2020, 13:39 »
Terminat si eu, 112h arata in saves, mai am de testat alte finaluri. Personal e goty, a fost foarte fun chiar si cu multitudinea de probleme pe care le are, e jocul care m-a tinut cel mai mult la pc pe anul asta.

in anul 2020 (pandemie, criza), pare si normal ca cyberpunk 2077 sa fie goty :)))