Author Topic: Cyberpunk 2077  (Read 97677 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline oldshooterman

Cyberpunk 2077
« Reply #375 on: 23 December 2020, 15:08 »
Merita toata stima gasca de la CDPR, au facut un joc foarte tare, chiar daca are si probleme.
 

Offline razvvan

Cyberpunk 2077
« Reply #376 on: 23 December 2020, 15:11 »
Iar bagi bățul prin gard

Trimis de pe al meu VOG-L29 folosind Tapatalk

 

Offline Dexter

  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 4 (100%)
  • Full Member
  • Posts: 143
  • Location: Ploiesti
  • Liked | Thanked: 20 times
  • If it ain't broken, why fix it ?
    • View Profile
Cyberpunk 2077
« Reply #377 on: 23 December 2020, 15:43 »
Eu atat de mult ii simpatizez incat mi-am mai cheltuit azi 60 ron pe GoG, au un extraordinar sale prin care probabil vor sa mai stranga ceva banuti sa-si plateasca primele de Craciun.

M-am inchinat cand am vazut ca au disponibil:
Morrowind
Clive Barker's Undying
Carmageddon 2
Blade Runner

....si alte doua titluri nu le mai stiu, cu toate m-am incadrat la banii astia.

Da, si eu ii sustin parerea lui OldShooterMan.
Experienta va arata ca peste un an de zile gen, provided ca CDPR se tin de treaba si dreg jocul inspecial pe console cel putin la nivelul la care Bethesda a dres-o cu Skyrim, cu totii ne vom aduce aminte cu drag de titlul asta si va fi in topul replayability choice pentru fiecare.

Ca si cu copiii care-mi misuna prin casa, trebe sa ma straduiesc sa-mi amintesc momentele in care m-au umplut de draci in cresterea lor si chiar asa nu le prea gasesc.
Tot ma bucur c-am trecut peste si-mi amintesc cu drag doar momentele frumoase.

Am o presimtire ca daca la fel am facut-o cu Skyrim (care a fost aproape la fel de mizerie cand a fost scos pe PS3), la fel o voi face si cu CBP.
deocamdata am 48h in el si inafara de niste chiloti ramasi in aer langa un tomberon in care am aruncat doua cadavre, n-am intalnit bug-uri. :D

Doamne Ajuta !
I have to think hard in order to name an interesting man who doesn't drink !
Burt Reynolds
 

Offline KodiaK

Cyberpunk 2077
« Reply #378 on: 23 December 2020, 16:14 »
Lol, la ce preturi te asteptai sa se vanda niste jocuri de acu 20 de ani :)
Asus TUF Z590-PLUS | 10700KF | be quiet! Dark Rock Pro 4 | 32GB HyperX Fury 3600Mhz | Asus TUF RTX 3080 | Samsung 870 EVO 250GB + XPG Gammix S11 PRO 512GB+2TB + 2xSeagate 2TB | Audigy RX | Sennheiser HD559 | Corsair RM850x | be quiet! Silent Base 802 | ASUS ROG PG27AQDM
Reducere 1% PcG: G6TPRZ4K
 

Offline ClaudianReyn

Cyberpunk 2077
« Reply #379 on: 23 December 2020, 16:18 »
Au promis ca pana in Februarie vor lansa un Patch masiv, care ar trebui sa rezolve majoritatea bugurilor. Sa vedem daca vor reusi, cel putin bugurile grosolane.

Apoi va urma o alta etapa, cea de a rezolva problemele minore, care sunt de multe ori enervante.

Dupa asta vom vedea daca si cum vor fixa mecanicile care ar fi trebuit sa existe sau care ar fi normal sa existe.

Nu stiu ce DLC-uri au planificat ei, dar cred ca jocul ar trebui sa fie mai intai aproape de ceea ce au prezentat in reclame si apoi sa adauge ceva in plus.

PS: Cred ca o sa revin si eu la el, il voi termina complet, apoi il voi lasa cateva luni.
Mi se pare tardiv sa il reiau de la inceput, cu un nou lifepath. Nu mi se pare ca rejucabilitatea este foarte atractiva in momentul asta.
 

Offline Trustme

Cyberpunk 2077
« Reply #380 on: 23 December 2020, 16:49 »
Eu nu cred ca or sa repare nimic pentru ca vor sa ne jucam in cloud.
Asa se explica si preturile mari si stocurile ~0 la placi video.
Nu avem de ales, trebuie sa ne facem abonament la Geforce Now si sa jucam Cyberpunk 2077 pe telefon.
 

Offline Raziel01

Cyberpunk 2077
« Reply #381 on: 23 December 2020, 17:13 »
 

Offline slicker

Cyberpunk 2077
« Reply #382 on: 24 December 2020, 01:16 »
Dap dar au iesit in gaura cam cu 1 miliard la bursa? 13 mil de copii inseamna 790 milioane de coco. They are properly fucked daca partea cu bursa e pe bune, actiunile au scazut simtitor din cate vad.
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline Raziel01

Cyberpunk 2077
« Reply #383 on: 24 December 2020, 01:27 »
 
The following users liked or thanked this post: AlexU

Offline Dexter

  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 4 (100%)
  • Full Member
  • Posts: 143
  • Location: Ploiesti
  • Liked | Thanked: 20 times
  • If it ain't broken, why fix it ?
    • View Profile
Cyberpunk 2077
« Reply #384 on: 24 December 2020, 09:42 »
Nu stiu ce DLC-uri au planificat ei, dar cred ca jocul ar trebui sa fie mai intai aproape de ceea ce au prezentat in reclame si apoi sa adauge ceva in plus.

Ca tot e forum si mai divagam, va rog daca sunteti amabili cu o comparatie.
Watchdogs nu am jucat niciodata, doar am auzit ca lumea era p!shat@ pe ea la E3-uri si la prezentari cu 1-2 ani inainte, ca arata, ca face, ca drege, ca e next gen, ca e ultra ca cutare.
Si cand a iesit tin minte ca a fost scandal ca nu arata mai deloc ca-n poze si filme, nu existau nush ce efecte, ceata, fum, volumetrice, etc.
Nu stiu cum le-au influentat actiunile sau market share-u, dar stiu sigur ca au mai scos un alt joc dupa si ceva DLC si lucrurile astea ma fac sa cred ca exista speranta.

CBP ca si comparatie, e la fel de dezamagitor, sau doar prin prisma faptului c-a fost anuntat de 8 ani, efectul psihic face sa amplifice dezamagirea ?
Apoi ca si mecanica, Watchdogs-u avea car handling / stealth mechanics / AI simtitor mai bune ? Ma gandesc ca fiind Ubisoft a imprumutat sever de la Far Cry / Assassin's Creed, which seemed ok as stealth to me.

Thx.
I have to think hard in order to name an interesting man who doesn't drink !
Burt Reynolds
 

Offline oldshooterman

Cyberpunk 2077
« Reply #385 on: 24 December 2020, 12:56 »
Jocul e reusit si arata foarte bine. Trebuie tinut cont de faptul ca poti petrece prin el lejer peste 100 de ore, adica echivalentul a 10 (sa zicem, ~2,5 lei/ora, prima tura prin joc) alte jocuri in campanie SP. La o asemenea dimensiune si complexitate sunt de asteptat unele buguri si carente referitoare la comportamentul unor elemente din joc. Un comportament AI mai avansat si un peisaj si mai perfectionat ar necesita si mai multe resurse. Lumea viseaza la SF-uri desfasurate pe hardware ieftin, altfel se planga ca produsul nu e optimizat si ca pe jucariile lor nu se vede ca in trailere, etc...
Asa cum e, jocul merita toti banii.
« Last Edit: 24 December 2020, 12:59 by oldshooterman »
 

Offline Cylix

Cyberpunk 2077
« Reply #386 on: 24 December 2020, 13:50 »
Diferența e mare.. Cap la cap Cyberpunk arata ca un joc de acum 5 ani, dpdv al fizicii

7950X3D | Zotac 4090 AMP Extreme Airo | MSI MPG B650 Edge Wifi | 32GB Kingston Renegade RGB Z 6000 |  SSD: Kingston KC3000 2TB+Fury Renegade 2TB+Samung Evo 1TB |Lian Li O11 Dynamic Evo | Lian Li Galahad 360 V2 | Corsair HX1500i | Samsung Odyssey G9 Neo + Zephyrus G15
 

Offline Raziel01

Cyberpunk 2077
« Reply #387 on: 24 December 2020, 14:19 »
Trebuie tinut cont de faptul ca poti petrece prin el lejer peste 100 de ore, adica echivalentul a 10 (sa zicem, ~2,5 lei/ora, prima tura prin joc) alte jocuri in campanie SP.

Wow, the strawman is real. Are 100 de ore de joc, deci isi permite sa aiba elemente mai proaste ca jocuri de acum 10 ani care au mai putine ore de joc.  ::) ::) Culmea, are elemente mult mai proaste ca jocuri care au peste 100 de ore de acum 5-10 ani. Pentru asta ce scuze mai ai?

Si asta cu lei pe ora e geniala, vezi ca sunt jocuri free to play care functioneaza mai bine ca Cyberpunk.
« Last Edit: 24 December 2020, 14:22 by Raziel01 »
 

Offline slicker

Cyberpunk 2077
« Reply #388 on: 24 December 2020, 17:15 »
Vroiam si eu sa dau quote la ce a zis olds :) Adica acum, jocuri ca watchdogs par 5xAAAAAA gaming pe langa asta. Sa spun asa ceva despre o parjoala ca watchdogs... Stii cum ma simt jucand CP2077? ca la un joc de la Obsidian de acum 15 ani -cu diferenta ca Obsidian se pisa din zbor cu ce quests are intr-o 1 ora de joc versus cu ce poate CP pe toata durata lui lol. Abia acum ajung sa apreciez jocuri ca RDR2 care e la 1 miliard de ani lumina peste. E ciudat ce vremuri am prins. E bine ca dupa ce il termin am o coada lunga de jocuri subapreciate care dau ceata astuia. 


LE: stii ce ar fi minunat? o schema gen Fallout3 ---> F3 NV. Sa vina Obsidian, sa ia licenta si sa faca un amalgam de buguri dar RPG adevarat.
« Last Edit: 24 December 2020, 17:18 by slicker »
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline Raziel01

Cyberpunk 2077
« Reply #389 on: 24 December 2020, 17:58 »
Nici Obsidian nu mai e ce a fost.