Author Topic: Dragon Age Inquisition  (Read 4048 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ecko89

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Dragon Age Inquisition
« on: 23 May 2018, 22:38 »
Stiu ca e cam vechi.
Ma intrebam daca il mai joaca careva?
Pe mine m-a prins bine de tot acest joc urias. Imi place ca este open world si mergi unde vrei tu. Sa nu mai spun de modul cum faci upgrade la arme si armuri + grafica.
Momentan sunt la lvl. 8. Am inceput un nou joc.
 

Offline Inveltus

Re: Dragon Age Inquisition
« Reply #1 on: 23 May 2018, 23:09 »
Baga, baga, dupa aia incearca si mass efect andromeda, s-ar putea sa fie fix pe gustul tau.
 

ecko89

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Re: Dragon Age Inquisition
« Reply #2 on: 23 May 2018, 23:31 »
Nu, prefer oricand si la orice ora DA Inquisition peste Mass Effect care are 1.000.000 de buguri.
Nu stiu daca e ok sa las link-ul asta aici :
Daca nu, rog un moderator sa-l stearga.
 

Offline Inveltus

Re: Dragon Age Inquisition
« Reply #3 on: 24 May 2018, 00:16 »
Eram ironic. Calitatea jocutilor e cam aceeasi totusi, cu un mic plus pt origins.
 

Offline c6t9

Re: Dragon Age Inquisition
« Reply #4 on: 24 May 2018, 03:29 »
MA Andromeda mi s-a părut foarte trist. Măcar DA:I are o poveste, deși mi-a plăcut mai mult DA:O. Cât privește partea de Open world, este... discutabilă. Elex a avut potențial ca OW, dar n-au fost făcute relațiile deloc bine. A fost anost. Cumva în MA 1, 2 și 3 au reușit să realizeze legături tangibile. Eu încă mă trezesc uneori fredonând nițel din asta

Și aș reface jocurile oricând. Ca să pot salva un personaj, am refăcut un joc integral... Heh, ce vremuri. Din păcate Mordin nu poate fi salvat și există ceva subtil acolo, personajul dezvoltă remușcări pe parcurs. ME a fost mult mai interesant decât pare, chiar dacă multe detalii au fost mult prea subtile.

Ce nu mi-a plăcut la DA:I a fost nevoia de a alerga după resurse pe toate hărțile. Mi-au plăcut mult luptele cu dragonii. Cu adevărat provocări.
 

Offline Outofmymind

Re: Dragon Age Inquisition
« Reply #5 on: 24 May 2018, 08:59 »
Daca nu aminteai de dragoni, jur ca nu mi-as fi amintit ce se intampla in jocul asta. Raman cu DA:O.
ME2 ocupa un loc special si pentru mine.
Drop the Punisher on one end of Latveria, and the Hulk on the other, and see who gets to the middle first.
 

ecko89

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Re: Dragon Age Inquisition
« Reply #6 on: 24 May 2018, 09:18 »
Daca nu aminteai de dragoni, jur ca nu mi-as fi amintit ce se intampla in jocul asta. Raman cu DA:O.
ME2 ocupa un loc special si pentru mine.
MA Andromeda mi s-a părut foarte trist. Măcar DA:I are o poveste, deși mi-a plăcut mai mult DA:O. Cât privește partea de Open world, este... discutabilă. Elex a avut potențial ca OW, dar n-au fost făcute relațiile deloc bine. A fost anost. Cumva în MA 1, 2 și 3 au reușit să realizeze legături tangibile. Eu încă mă trezesc uneori fredonând nițel din asta

Și aș reface jocurile oricând. Ca să pot salva un personaj, am refăcut un joc integral... Heh, ce vremuri. Din păcate Mordin nu poate fi salvat și există ceva subtil acolo, personajul dezvoltă remușcări pe parcurs. ME a fost mult mai interesant decât pare, chiar dacă multe detalii au fost mult prea subtile.

Ce nu mi-a plăcut la DA:I a fost nevoia de a alerga după resurse pe toate hărțile. Mi-au plăcut mult luptele cu dragonii. Cu adevărat provocări.

Da, ai ce alerga dupa materiale de constructii ca sa le zis asa. Sa nu mai zic de elfroot (regeneration potion).
Cat despre dragoni....eram la lvl. 16, daca imi aduc bine aminte. La acel level m-am luptat cu primul dragon, nu ii mai stiu numele sau unde era, tin minte ca m-a capacit bine de tot. In DA Inquisition cam totul depinde de lvl. Intre timp am mai avansat ceva si am ajuns la lvl 18. Atunci am reusit sa omor dragonul, cam greu cei drept. Cu cat ai lvl mai mare cu atat mai bine. DA Inquisition ramane unul din jocurile mele favorite all time. Sa nu mai spun de Skyrim 5 si tomb raider 2013 + 2015.
Dragonii din DA Inquisition trebuie sa-i cotonogesti bine pe la picioare ca sa le scada din viata.
« Last Edit: 24 May 2018, 09:24 by ecko89 »
 

Offline wolfenste

Re: Dragon Age Inquisition
« Reply #7 on: 24 May 2018, 15:05 »
Jocul asta nu trebuia pus sub sectiunea RPG? Hai sa respectam memoria raposatului CG forum. :)
 

ecko89

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Re: Dragon Age Inquisition
« Reply #8 on: 24 May 2018, 15:47 »
Pai atunci rog frumos un moderator sa il mute unde crede el ca este ok.
Multumim.:)
 

Offline Ransom

Re: Dragon Age Inquisition
« Reply #9 on: 24 May 2018, 15:59 »
Personal am jucat DA:I pana l-am intalnit pe Hawke din 2. Pentru mine a fost prea boring si gameplay-ul deloc pe gustul meu. Tot zic ca am sa-l reiau, dar la ce restante  de jocuri am nu cred ca va fi prea curand.

 

Offline Bono

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: Dragon Age Inquisition
« Reply #10 on: 24 May 2018, 20:53 »
Tot zic ca am sa-l reiau, dar la ce restante  de jocuri am nu cred ca va fi prea curand.
La fel si eu, l-am luat la o reducere si de atunci nu m-am incumetat sa ma apuc de el. Poate ma mobilizez cand va incepe hype-ul pentru DA4.
 

ecko89

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Dragon Age Inquisition
« Reply #11 on: 27 May 2018, 13:27 »
Dupa zeci de ore jucate si timp pierdut cu armuri custom made, am ajuns la Lvl. 18.
Niste poze.:)
https://imgur.com/a/jUzSXZ4
 

Offline c6t9

Dragon Age Inquisition
« Reply #12 on: 29 May 2018, 18:18 »
Nici nu-mi aduc aminte armura aia.
 

ecko89

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Dragon Age Inquisition
« Reply #13 on: 29 May 2018, 18:44 »
Armura aia o primesti chiar foarte devreme. Mai exact dupa ce omori primul Pride Demon. Oricum este destul de slaba la armour. Insa gasesti schematice pe parcursul jocului. Majoritatea care vroiam sa le opresc erau pentru dwarf sau qunari si nu se potrivea pe stilul meu de Rogue. Dar inca mai am de explorat 75% din toata mapa aia. Sigur gasesc armuri mult mai bune. 
« Last Edit: 29 May 2018, 18:55 by Obito »
 

Offline AlexU

Dragon Age Inquisition
« Reply #14 on: 29 May 2018, 22:04 »
Pai atunci rog frumos un moderator sa il mute unde crede el ca este ok.
Multumim.:)

Mutat : )