Author Topic: The Elder Scrolls 6  (Read 6908 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline astateofmind

ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline Dundee

Elder scrolls 6 - Argonia
« Reply #16 on: 20 June 2018, 08:46 »
Release date news and rumors in titlu dar nu mentioneaza in articol nimic in plus legata de asta fata de ce s-a zis la E3. Dem clickbaits...
 

Offline Bono

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 10
    • View Profile
Elder scrolls 6 - Argonia
« Reply #17 on: 20 June 2018, 12:55 »
Ce cauta Argonia in titlu, fake news, trailerul oficial nu are niciun subtitlu. Hammerfell sau High Rock sunt destinatii mult mai probabile.
 

Offline wolfenste

Elder scrolls 6 - Argonia
« Reply #18 on: 20 June 2018, 16:08 »
Trebuia sa fie in Valenwood, cu niste paduri ca in Avatar. Daca fac iarasi o zona stancoasa inseamna ca nu au de gand sa lucreze prea mult, easy way, Skyrim fara zapada.
 

Sir Dracu

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
The Elder scrolls 6
« Reply #19 on: 10 July 2018, 15:25 »
 

Sir Dracu

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
 

alex khan

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
The Elder Scrolls 6
« Reply #21 on: 19 July 2018, 02:54 »
Sa nu ajungem sa instalam o groaza de moduri si la asta si sa ne oprim la un sfert din poveste.....
 

Offline wolfenste

The Elder Scrolls 6
« Reply #22 on: 25 July 2018, 12:29 »
De unde stii ce moduri vrei daca nu ai aflat ce (nu) ofera jocul mai intai?

Post Merge: 25 July 2018, 18:14
Vreau sa spun ca modurile le instalezi de la al doilea build incolo dupa ce ai vazut ce lipseste. Dar daca joci inca de la lansare oricum nu ai moduri, poate doar buguri :) Pe mine nu ma (mai) mananca sa le joc de la lansare.
« Last Edit: 25 July 2018, 18:14 by wolfenste »
 

Sir Dracu

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
 

Offline wolfenste

The Elder Scrolls 6
« Reply #24 on: 26 December 2018, 21:02 »
New teaser:



 

Offline slicker

The Elder Scrolls 6
« Reply #25 on: 30 December 2018, 20:05 »
Sper ca nu au tupeul sa se prezinte cu asa ceva lol.
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline wolfenste

The Elder Scrolls 6
« Reply #26 on: 31 December 2018, 18:47 »
Am glumit eu  :) E un mod Tropical, acolo fara ENB. Cu ENB e mult mai bine. Am vrut sa pun zilele astea Enderal si am gasit tropicalul in lada cu moduri, l-am instalat sa vad ce-i cu el. Nu poate fi jucat de catre cineva pentru care capitolul lore conteaza. In Riften e bambus, in zona vulcanica e ce se vede in poza aia, in zonele cu brazi e jungla densa, prin zona de sud vest alt tip de jungla. Partea de nord e si aia plina de vegetatie dar mai rara iar in Witerun e desert, in loc de ploaie sunt furtuni de nisip. Vii lesinat de caldura si te invita Hulda langa foc... Si fauna e schimbata, sunt dinozauri in loc de lupi, panda in loc de ursi, tigru in loc de sabercat. Armurile sunt cu blana de leopard, cladirile sunt si ele schimbate. Deci joaca asta cu povestea din TES5 ... nu merge.

https://www.nexusmods.com/skyrim/mods/33017
« Last Edit: 31 December 2018, 18:52 by wolfenste »
 

Offline wolfenste

The Elder Scrolls 6
« Reply #27 on: 14 August 2020, 22:26 »
 

Offline wolfenste

The Elder Scrolls 6
« Reply #28 on: 02 November 2020, 19:11 »
 

Offline ClaudianReyn

The Elder Scrolls 6
« Reply #29 on: 18 January 2021, 18:05 »
Probabil la E3 vom vedea primul trailer din jocul asta. Ma astept la un hype iesit din comun desi lumea chair s-a cam saturat de hype.

Dupa fail-urile recente, personal nu-mi voi face prea mai sperante. Oricum si Bethesda au cam dat-o in bara si n-au fost consecventi nici macar cu seria TES. Oblivion a fost oribil din punctul meu de vedere. Poate au invatat ceva de la Skyrim si vor face un joc chiar mai bun? Sa vedem.

Dar cand va fi lansat TES? Pai daca nici macar un trailer nu am vazut pana acum, inseamna 3 ani, cu tot cu amanari. Jocul asta nu va aparea in 2022 chiar daca arunca ei o data de lansare la misto. Chiar si Skyrim a fost amanat.

Deci eu cred ca 2023 este realist poate Aprilie sau chiar Septembrie. Sunt curios pana unde se poate impinge grafica si complexistatea mecanicilor in general pe next gen.
Este posibil sa vedem pentru prima data niste demo-uri next gen pe bune dintr-un joc real.