Author Topic: Sekiro: Shadows Die Twice  (Read 6686 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline RaijinRoh

Sekiro: Shadows Die Twice
« Reply #15 on: 17 January 2019, 20:39 »
Daca e Activision e clar sa va asteptati sa jucati in curul gol si sa nu aveti nici arma pana nu o cumparati pe bani reali.
 

Offline Raziel01

Sekiro: Shadows Die Twice
« Reply #16 on: 22 January 2019, 12:55 »
Jocul are o singura arma anyway. Nu e ca si cum cei de la Bandai Namco au fost grozavi. Remember Scholar of the First Sin? Dark Souls Remaster? etc.
 

Sir Dracu

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
 

Sir Dracu

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Sekiro: Shadows Die Twice
« Reply #18 on: 11 March 2019, 22:07 »
 

Sir Dracu

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Sekiro: Shadows Die Twice
« Reply #19 on: 20 March 2019, 16:55 »
 

Offline Inveltus

Sekiro: Shadows Die Twice
« Reply #20 on: 26 March 2019, 15:40 »
A murit si forumul asta :( daca nici de sekiro nu se vbeste, e clar.

Ot: this shit is brutal.
 

Offline duke_zz

Sekiro: Shadows Die Twice
« Reply #21 on: 26 March 2019, 16:37 »
nu avea cum sa moara, era deja mort :)))
nu prea se vorbeste de nimic pe aici, oricum
 

Offline Ciocanul

Sekiro: Shadows Die Twice
« Reply #22 on: 26 March 2019, 18:05 »
Dupa ce am luat teapa cu Nioh nu prea m-as mai arunca la vreo alta clona souls. Nioh pur si simplu e sinistru de greu si o alba neagra de Diablo shit diaree de iteme. Vreo 10 ore pierdute degeaba, no fun pe PS4.
Asta e mai orientat pe gameplay de calitate ?
 

Offline Wolfe

Sekiro: Shadows Die Twice
« Reply #23 on: 26 March 2019, 20:32 »
Am jucat vreo 5 ore si din punctul meu de vedere e mult mai dificil decat NioH.. insa nu intr-un mod nedrept fata de jucator. E cinstit in stilul Dark Souls, daca ti-o iei stii ca tu ai gresit si ca trebuie sa joci mai bine.

E posibil sa imi placa mai mult combat-ul din Sekiro decat cel din DS/BB. In alea nu am simtit niciodata atata adrenalina si vulnerabilitate, aici fara block sau o gramada de i-frames in dodge/roll totul e mult mai riscant, dar si satisfacator..
*Know* that when death comes for you, *know* that I shall meet its blade with mine.
 

Sir Dracu

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Sekiro: Shadows Die Twice
« Reply #24 on: 26 March 2019, 21:29 »
What? Am terminat Nioh luna trecuta si mi s-a parut mai usor ca souls games, doar unii bossi au fost problematici; dupa ce inveti sa folosesti stances si combos de la arme chiar e facil iar daca bagi si destule pct in spirit chiar e floare la ureche.
 

Offline Wagram

Sekiro: Shadows Die Twice
« Reply #25 on: 27 March 2019, 05:32 »
Sekiro e mult mai dificil decât DS/BB, cel puţin la început, fiindcă trebuie să uiţi cam tot ce te-au învăţat jocurile anterioare, iar marja de eroare e şi mai mică. Când îţi iese figura, e bestial. Când nu, mai netezeşti un colţ de masă.
 

Offline Inveltus

Sekiro: Shadows Die Twice
« Reply #26 on: 27 March 2019, 09:35 »
Nivelul de adrenalina la care te aduce jocul asta e impresionant. Cand bosu mai are un spârc de-i mai trebuie o flegma si pica, esti pe val tare de tot, numa' ca, nu se stie cum, apesi pe alt buton si te prinde intr-un combo. You have died.
Daca poti suporta asa ceva, atunci blana. Cred ca e primul joc la care ma oftic ca nu mai am reflexele de acum 10 ani.
In rest, numai de bine. Imi place ca jocul e mai axat pe poveste, care nu mai e asa alambicata (la prima impresie) ca alea din celelalte jocuri fs. In acelasi timp, se pierde si o parte din mister.
Grafica e la nivelul ds3 dupa parerea mea, nu vad mari imbunatatiri. Muzica e buna si antrenanta, sunetul excelent (ce bine si satisfacator suna deflectul ala).
 

Offline joobsekker

Sekiro: Shadows Die Twice
« Reply #27 on: 13 December 2019, 17:31 »
Fratica, a castigat asta premiul pentru JOCUL ANULUI 2019!