Author Topic: Shadows Awakening  (Read 1390 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline RaijinRoh

Shadows Awakening
« on: 02 September 2018, 00:14 »
Un Tactical Arpg ce promite



A fost lansat pe 31 August
 

Offline EXxx

Shadows Awakening
« Reply #1 on: 17 September 2018, 14:56 »
am jucat cateva ore in beta, si acum cateva ore(like 5ish).
Ce-mi place e ca e putintel diferit, are mecanica asta in care poti folosi mai multi eroi.
in rest e dragut, grafica e decenta, gameplay-ul nu e complet mort. Presupun ca pe parcursul jocului gasesti mai multi eroi din aceeasi clasa asftel incat sa iti poti varia gameplay-ul.

ce nu-mi place e ca exista un mic delay de schimbat, si cand esti in combat e putin enervat. Asta e punctul minor.
Partea majora insa e ca daca vrei sa joci ca si completionist, trebuie sa treci prin harta de cel putin 2 ori, cu 2 din personaje(demon/human)
si pe partea de story/quests e semi-boring, fusi in aceeasi caverna de 4 ori pana acuma cu 4 questuri diferite. Si poates eu prost(evident ca sunt) dar nu am gasit un teleport ceva pe langa, asa ca pierd timp ca nebunu.
 

Sir Dracu

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Shadows Awakening
« Reply #2 on: 17 September 2018, 23:59 »
Eu am terminat prima parte acum 3 ani si a fost ok in general. A avut acel feeling de low budget dar a compensat prin voiceactingul super si grafica foarte misto, tin minte ca a avut o paleta de culori awesome. Combatul a fost destul de greo, iar cat despre cele 2 lumi, am folosit pe aia anormala doar cand eram nevoit.

Nu mai spun ca s-a terminat cheap ca un episod de telenovela, dar s-au tinut de promisiune si au dat gratuit partea 2 pe steam (ce a iesit acum e partea 1+2), o sa-l joc cand e timp, momentan sunt ocupat cu spellforce 3, plus ca mai ies ceva rpguri in urmatoarele saptamani :D.
 

Offline RaijinRoh

Shadows Awakening
« Reply #3 on: 18 September 2018, 10:20 »
Da se apropie bards tale 4. Eu am incepute 3 4 rpguri dar tine mult pana le termin ca joc pe ultimul nivel de dificultate.

Combatul este destul de interesant la asta. Demonul il folosesc mai mult pentru burst la atac sa fur inamici si sa le dau stun.