Author Topic: The Witcher 3  (Read 7635 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Raziel01

 

Sir Dracu

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
 

Offline astateofmind

The Witcher 3
« Reply #17 on: 01 January 2022, 10:23 »
Ca tot aveam The Witcher 2 in gog si nu l-am jucat am zis ca hai sa.

Jucat pe hard, la inceput a fost dificil in actul 2-3 cam prea usor.

Anyway: mi-a lasat o mpresie mult diferita de 3, mult mai spre clasic as zice. 3 e mai bun la orice capitol as zice. Plus: story mult mai detaliata si complexa. Dar si 2 a mers.

Ca plus: nimic nu e good vs evil - ca si in 3,  doar indivizi care isi urmaresc scopurile personale.
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline RaijinRoh

The Witcher 3
« Reply #18 on: 02 January 2022, 15:33 »
Cand apare Enhanced edition ?
 

Offline astateofmind

The Witcher 3
« Reply #19 on: 04 January 2022, 18:22 »
Versiunea cu RTX? Cica in Q2, prioritate e pe Cybepunk care va avea un "Enhanced" in Q1.

Ca tocmai am terminat Tw2 mi s-a facut pofta de 3 si l-am inceput dupa ce am aruncat cateva moduri in el. Arata bine si acum (cu moduri). Este NET superior lui 2.

Primul quest facut (ala cu arsonistul) am zis hai sa jucam corect si sa-l dau pe mana legii, proasta idee, am reluat salvarea de dinainte, brutal :D
« Last Edit: 04 January 2022, 18:48 by astateofmind »
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

bombardieru

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
The Witcher 3
« Reply #20 on: 06 January 2022, 13:20 »
Daca si CD Projekt o ia pe urmele lui Bethesda  si incep sa lanseze nu stiu cate versiuni pentru Witcher 3 la fel ca la Skyrim, cred ca o sa evit sa mai cumpar de la ei, chiar si de pe GOG.

Mai ales dupa fiascoul cu Cyberpunk 2077.

Mai rau e ca si Rockstar a dat-o in boala asta cu GTA V.

 

Online Arhaeus

The Witcher 3
« Reply #21 on: 22 March 2022, 00:57 »
https://thewitcher.com/en/news/42167/a-new-saga-begins

UE5 se vede ca incearca sa manace tot ce se poate in viitor.
Personal, ca si developer in UE, ma asteptam la asta dupa nivelul de detalii si posibilitatile oferite de UE5.
Sa vedem ce-or sa reuseasca CD Projekt Red in ce priveste povestea, caracterele si daca o sa reuseasca sa depaseasca ce au facut in TW3.
 

Offline astateofmind

The Witcher 3
« Reply #22 on: 23 March 2022, 00:01 »
Daca si CD Projekt o ia pe urmele lui Bethesda  si incep sa lanseze nu stiu cate versiuni pentru Witcher 3 la fel ca la Skyrim, cred ca o sa evit sa mai cumpar de la ei, chiar si de pe GOG.

Este aceeasi versiune. Doar ca next gen. Si e free pt cei care au deja jocul. In plus e pe gog ACUM la 9$ GOTY edition (cu ambele expansion)

https://thewitcher.com/en/news/42167/a-new-saga-begins

Shit, asta suna bine.
« Last Edit: 23 March 2022, 00:06 by astateofmind »
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

bombardieru

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
The Witcher 3
« Reply #23 on: 24 March 2022, 22:00 »
Parteneriatul cu Epic nu prea imi da mari sperante ca vor lansa un Witcher la nivelul jocurilor din trilogie. Epic e compania aia americana care mulge milioane de dolari din Fortnite si da cate un joc gratuit saptamanal la modul populist ca sa convinga cat mai multi jucatori sa renunte la Steam.
S-ar putea sa lase o influenta proasta asupra jocului si sa-i puna pe cei de la CD Projekt sa faca noul Witcher comercial.

Ar arata misto pe motor grafic Unreal Engine 5, dar franciza s-a remarcat mai mult pentru poveste si elementele RPG.
Dupa ce am vazut cam care e nivelul noilor angajati in Cyberpunk (ca aia vechi au plecat), nu cred ca are rost sa fac precomanda.


Ma bucur ca il scot pe Geralt la pensie definitiv pentru ca ar fi aiurea sa-l transforme si pe asta intr-un  Agent47, Lara Croft, Captain Price, Solid  Snake,  personaje  de care ajungi sa nu-ti mai pese. 
Mi-a placut ca personaje ca Sam Fisher, Commander Shepard, Nathan Drake sau Ezio au fost retrase onorabil la timpul lor.
 

Offline astateofmind

ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline slicker

The Witcher 3
« Reply #25 on: 12 October 2022, 11:39 »
Bro au renuntat la red Engine, muh diversity hires au dat-o pe Unreal 5 si mai au de muls multa vreme franciza. O data ce le-a reusit scamuletu' cu CP2077, au liber la Witcher 34 si CP 4425235.
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

bombardieru

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
The Witcher 3
« Reply #26 on: 30 October 2022, 12:52 »
Unreal 5 e un motor grafic foarte bun, mai dinamic  decat Red Engine. Norocul lui W3 a fost ca a avut o poveste exceptionala, ca altfel era un joc mediocru in ce priveste gameplay-ul. Iti da Raziel o lista de jocuri RPG mult mai bune decat W3.

Scamuletu CP2077 are o grafica buna de ....fatada.   



Intre timp, au anuntat un remake la W1 cu Unreal 5.
 

Offline Cylix

The Witcher 3
« Reply #27 on: 24 November 2022, 23:11 »
7950X3D | Zotac 4090 AMP Extreme Airo | MSI MPG B650 Edge Wifi | 32GB Kingston Renegade RGB Z 6000 |  SSD: Kingston KC3000 2TB+Fury Renegade 2TB+Samung Evo 1TB |Lian Li O11 Dynamic Evo | Lian Li Galahad 360 V2 | Corsair HX1500i | Samsung Odyssey G9 Neo + Zephyrus G15
 
The following users liked or thanked this post: taxon

Offline taxon

The Witcher 3
« Reply #28 on: 25 November 2022, 08:36 »
... la cit de mult imi place jocul asta, de abia astept sa ii mai dau o tura.
Iar Mos Craciun sa fie amabil sa vina si cu o placa video noua...
erasing darkzone
 

Offline astateofmind

The Witcher 3
« Reply #29 on: 04 February 2023, 19:01 »
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste