Author Topic: Wolcen: Lords of Mayhem  (Read 7409 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline KodiaK

Wolcen: Lords of Mayhem
« Reply #45 on: 19 February 2020, 10:29 »
Poate ma insel, dar nici PoE tin minte ca nu a fost mult mai breaz la lansare.
Nu mi se pare deloc corect comparatie dintre cele 2. Mai buna ar fi o comparatie cu Last Epoch, de exemplu.
Asus TUF Z590-PLUS | 10700KF | be quiet! Dark Rock Pro 4 | 32GB HyperX Fury 3600Mhz | Asus TUF RTX 3080 | Samsung 870 EVO 250GB + XPG Gammix S11 PRO 512GB+2TB + 2xSeagate 2TB | Audigy RX | Sennheiser HD559 | Corsair RM850x | be quiet! Silent Base 802 | ASUS ROG PG27AQDM
Reducere 1% PcG: G6TPRZ4K
 

Offline Dundee

Wolcen: Lords of Mayhem
« Reply #46 on: 19 February 2020, 10:35 »
Last Epoch pare o gluma sincer. Combat-ul si animatiile alea sunt vrednice de un joc din anul 2005 :)
Trebuie sa vina cu sisteme foarte bune daca vor sa aiba ceva priza la public.
 

Offline Nosferat

Wolcen: Lords of Mayhem
« Reply #47 on: 19 February 2020, 11:44 »
Lansarea POE a fost la ani lumina fata de acest clusterfuck. Stiu,deoarece chiar am testat jocul la vremea respectiva. Nu a fost fara buguri,sau fara probleme insa efectiv nu poti compara aceasta lansare absolut dezastruoasa,cu poe launch. Nu vorbim de continut,si de lucruri ce s-au adaugat dupa ani si ani,vorbim de prima lansare oficiala a jocului. Chiar si open beta era mult mai stabil. Pe oriunde te uiti,pe orice forum ce are legatura cu wolcen, discutia in o imensa proportie este despre buguri,overpowered sau broken skills,glitches,errors si multe altele. Nu despre poveste,nu despre altceva,nici macar acel aspect of the apocalypse nu este folosit in proportie de 99% din joc,in afara de 2-3 momente in campanie,este totally useless.

https://www.reddit.com/r/Wolcen/comments/f66qfs/quin69_rage_quit_uninstalls_wolcen_after_no_loot/
« Last Edit: 19 February 2020, 12:00 by Nosferat »
Ignore list :astateofmind
 

Offline RaijinRoh

Wolcen: Lords of Mayhem
« Reply #48 on: 22 February 2020, 02:54 »
Am ajuns si eu la bosul ala gen Belial din Diablo 3 si nu pot sa spun decat ca sunt total dezamagit si nu de faptul ca e greu encounterul ci ca se misca ca un cacat. Dau leap(Wings of shmir) intr-un loc el sare in partea opusa cateodata raman blocat pe loc in Whirlwind, in aspects of apochalipse raman blocat pe loc de multe ori...

Story-ul e interesant pentru un ARPG arata bine dar se misca ca un cacat
 

Offline Dromihete

Wolcen: Lords of Mayhem
« Reply #49 on: 23 February 2020, 12:31 »
Gata, am terminat si eu story, bossul final e inca bugged, daca e atacat in timp ce se transforma ramane blocat si nu mai ia dmg. Am dat restart de 3 ori pana am putut sa il termin.
I5 9600K OC 5 Ghz + Noctua NH D15; MSI MPG Z390 Gaming Edge AC; Corsair LPX Vengeance 3000 Mhz ; Gigabyte RTX 2080TI Windforce; Samsung 860 Evo 500 Gb + ADATA 250 Gb; Seasonic M12II 620 W Bronze; Phanteks Enthoo Pro Black ;  AOC CQ32G1 144Mhz/2K
 

Offline Nosferat

Wolcen: Lords of Mayhem
« Reply #50 on: 23 February 2020, 13:57 »
Desi nu sunt mare fan Quin, pot declara ca acest review este chiar bine facut. Desi este lung, dar dupa mine este onest.

Ignore list :astateofmind
 

Offline Raziel01

Wolcen: Lords of Mayhem
« Reply #51 on: 23 February 2020, 17:43 »
 
The following users liked or thanked this post: Nosferat

Offline Nosferat

Wolcen: Lords of Mayhem
« Reply #52 on: 23 February 2020, 20:11 »
Respect ca nu ai dat-o in acelasi rahat de ARPG coined from the marketing department. Deja imi e greata cand aud acest termen, e ca si cum as auzi despre "maturitate politica" sau  "studiu de fezabilitate" in 99% din cazuri cuvintele folosite de catre cei care le folosesc,nu reprezinta in absolut nici un caz ce ar trebui sa reprezinte.

Ai mai scapat o virgula pe ici pe colo, dar deh,nici eu nu sunt mare profesor de engleza asa ca e ok.

In schimb eu nu as fi pus un punct in plus la endgame, adica ideea,viziunea e acolo,dar altceva nu prea e. Ai orasul ala, ai viziunea ca faci upgrades and shit, insa altceva nimic. In afara de repetitie la infinit,chiar nu ofera ceva endgame-ul. Eu sigur l-as fi bagat la minus,nu la plus, faci EXACT acelasi lucru atat la lvl 50 cat la lvl 80,cat 90. Ai EXACT aceleasi harti pe repeat,facand acelasi lucru la infinit. Hai sa scriu daca ar fi sa prezentam lucrurile in o lumina mai frumoasa,la 100 de wati in loc de 20 halogen,tot as da un fel de "neutru" in loc de un lucru chiar bun cu endgame.
« Last Edit: 23 February 2020, 20:14 by Nosferat »
Ignore list :astateofmind
 

Offline Raziel01

Wolcen: Lords of Mayhem
« Reply #53 on: 23 February 2020, 20:27 »
Cam asa functioneaza endgame-ul prin Hack & Slash-uri, cu mici variatii. E la inceput, se mai pot adauga multe la el, dar a inceput cu o idee buna, trebuie sa mai adauge content la ea. Teoretic, pana la finalul anului trebuie sa apara inca 1-2 acte din story care vor modifica si ele la randul lor endgame-ul.
 

Offline Nosferat

Wolcen: Lords of Mayhem
« Reply #54 on: 27 February 2020, 15:55 »
Din cate vad mai scot cate un patch, insa e cum ma asteptam,prea putin prea tarziu. De la 127K peak pe steam charts,la 50K peak si e in scadere pe zi ce trece.  Nu stiu,poate dupa ce ma satur de noua liga POE,acolo prin mai-iunie,ma mai intorc la wolcen, cine stie,poate devine jucabil pana atunci.
Ignore list :astateofmind
 

Offline Raziel01

Wolcen: Lords of Mayhem
« Reply #55 on: 27 February 2020, 19:13 »
Toate jocurile au un peak dupa care playerbase-ul incepe sa scada. Cu atat mai mult jocurile care au o lansare atat de proasta. Wolcen o sa urmeze ciclul natural de revitalizare a playerbase-ului la content drops si scaderi intre ele. Multi sunt foarte agasati ca au nerfuit Bleeding Edge si nu mai sunt OP, o parte din ei nici nu inteleg ca skill-ul are cooldown de la un modifier. Problema este ca in continuare sunt o multime de probleme si pe masura ce repara din ele, altele noi apar. O sa dureze 2-3 luni pana devine cu adevarat stabil si chiar is atunci or sa fie alte probleme provenite din design.
 

Offline Nosferat

Wolcen: Lords of Mayhem
« Reply #56 on: 21 April 2020, 09:49 »
M-am plictisit un pic de POE, ma gandeam ca o sa ma prinda Doom eternal, nu a reusit, pe moment caut niste jocuri sa mai pierd timpul cu ceva.
 
Am zis sa ma mai uit catre wolcen, cine stie, poate s-a mai schimbat ceva in bine cu acest joc.....holy shit, peak players pe steam e la 3 mii si coboara la sub 1000 de jucatori.  Inca e plin de buguri,desi au trecut luni de la lansare, au reparat unele, au aparut altele, se pare ca jocul va avea nevoie de mult timp,genul no man's sky incat sa devina nu doar jucabil dar si distractiv, poate prin 2021-22. Si din cate am citit din cauza abandonului in masa,cei care mai joaca wolcen,de multe ori intra prin discord incat da de reusesc sa joace cativa in acelasi timp,cei mai multi nereusind sa gaseasca pe cineva cu cine sa joace online.
« Last Edit: 21 April 2020, 09:51 by Nosferat »
Ignore list :astateofmind
 

Offline slicker

Wolcen: Lords of Mayhem
« Reply #57 on: 21 April 2020, 19:56 »
Pe mine stage 2 la bossul din actul 2 m-a facut sa dezinstalez jocul. Foarte prost facut, clunky, stupid, am ramas blocat in podea langa el de vreo 3 ori. Fuck it.
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon