Author Topic: Samsung Galaxy S7 si S7 Edge  (Read 4734 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline AlexU

Samsung Galaxy S7 si S7 Edge
« Reply #15 on: 24 September 2018, 22:00 »
https://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=Unry0ZDMFrQ

Ce raport ai de conținut alb/negru?

As brightness of the display increases , its depiction of white becomes less accurate... White backgrounds consume significantly more power in AMOLED displays than IPS ones since all sub pixels must be set to max brightness whereas IPS lighting provides consistent lighting from the backlight underneath so often manufacturers will often limit the brightness of some sub pixels in these AMOLED displays to conserve battery life...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

Offline Fallen

Samsung Galaxy S7 si S7 Edge
« Reply #16 on: 25 September 2018, 07:53 »
La ce te referi prin raport de continut alb/negru?
Am tema neagra din store, si majoritatea timpului, ecranul meu are mai mult de 50% negru :))).

Nu stiu, imi plac culorile vii, negrul NEGRU, brightness-ul puternic. De asta ma atrage amoledul.
Cand vad un IPS, parca vad culorile sterse, zici ca pus cineva un filtru gri opac peste ecran, asa ma simt.

Dar na, e chestie de gusturi.
A, si cu burn in-ul ala de zice toata lumea de el. N-am avut in viata mea asa ceva, si merg pe samsung de la S2 incoace.

Am avut S2, S3, Note 3, S5, S6, S7 si acum S7 Edge. N-am avut niciodata burn in.
Poate nici nu il folosesc asa des. De exemplu, eu nu ma joc nimic pe telefon, si cel mai mult sta aprins dimineata cand sunt la wc, vreo 15-20 min, cat citesc stirile :))
O maşină cu volan pe dreapta ....
E ca o maşina cu volan pe stânga, dar pe dreapta.
 Gica Hagi