Author Topic: [Vand] Sistem Intel i5 desktop 32gb ram si video Nvidia Palit 2060 6 gb ram  (Read 1177 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Merlin

  • Feedback Score: (3)
  • Old TR: 76 (100%)
  • Full Member
  • Posts: 213
  • Location: Bucharest
  • Liked | Thanked: 14 times
  • Live the best life you want!
    • View Profile
Vand sistem complet, intr-adevar este putin mai vechi, dar garantez ca functioneaza si poate rula orice joc cu detalii maxime in FULL HD.

Sistemul este format dintr-o placa de baza Z68A, procesor intel i5 3570k si 32 gb ram, sursa high power de 750w cumparata anul trecut, . Totodata ca si stocare are ssd 480gb kingston cu garantie emag (pt sistemul de operare achizitionat de anul trecut, inainte aveam alt ssd intel de 60gb il pot da si pe acela) precum si un hdd de 1 tb samsung.

PLaca video este un 2060 rtx cu 6gb ram (palit), care chiar duce fara probleme. Nu a fost folosita la minat, nici la gaming intens, eu zic ca e cam noua desi are niste ani in spate.

Il vand doar complet, nu ma intereseaza niciun schimb de niciun fel cu 4300 ron foarte putin negociabil, stiu ca este mult, dar astea sunt preturile. Eu am dat acum 12000 ron pe un sistem nou, va rog nu insistati la schimb cu placa video, se vinde doar sistemul complet, cand se va vinde si asa trebuie sa mut tot ce am si stau prost cu timpul :)

Livrarea se face doar personal in sectorul 2, zona Floreasca(respectand, bineinteles masurile de igiena din pandemie), accept orice fel de proba, orice fel de testare, pot furniza fotografii din aida, sau ce mai doriti.

Inca o data, va rog nu insistati cu schimburi pentur placa video. Multumesc pentru intelegere, rog si ofer seriozitate.
« Last Edit: 16 May 2021, 11:34 by Merlin »
A nostalgic member of CG Forum since 2000....
 

Offline malacath

Fara suparare, dar placa aceea video e 3500-3600lei in magazin, noua, iar restul componentelor din PC-ul tau abia se ridica la valoarea ramasa (SH), de 800-900lei.
Spor la vanzare!
PassMark Rating" border="0
 

Offline magik99

Daca il vinzi doar complet, nu te afli in sectiunea potrivita. Il poti pune la sisteme : https://forum.computergamers.ro/sisteme-complete-(desktops-servers-pc-uri-brand)/
 

Offline Merlin

  • Feedback Score: (3)
  • Old TR: 76 (100%)
  • Full Member
  • Posts: 213
  • Location: Bucharest
  • Liked | Thanked: 14 times
  • Live the best life you want!
    • View Profile
Daca il vinzi doar complet, nu te afli in sectiunea potrivita. Il poti pune la sisteme : https://forum.computergamers.ro/sisteme-complete-(desktops-servers-pc-uri-brand)/

Multumesc, am dat un report, poate ma ajuta moderatorul in acest sens :)

Fara suparare, dar placa aceea video e 3500-3600lei in magazin, noua, iar restul componentelor din PC-ul tau abia se ridica la valoarea ramasa (SH), de 800-900lei.
Spor la vanzare!

Nu este cu nicio suparare, dar chiar nu ma grabesc (nici nu am copiat de pe vechiul sistem pe noul tot ce am nevoie) si iau in considerare recunosc si faptul ca pot sa vand 3080le de pe noul sistem cu 10000 ron si sa pastrez 2060le vechi pe noul sistem, caci totusi mi se pare ca am cam exagerat cu costurile. Nu neparat ca nu ii am, dar parca e suma prea mare :)

Imi place insa maxim de altii ca e e usor de zis sa dar rpd video la jumatate de pret cand nu gasesti si nu e vorba neaparat dar nu gasesti SH sub 3000 ron pe nicio platforma, da, preturile sunt exagerate, asta este piata, cu siguranta este o bula, dar la fel cum si eu am dat enorm pe un sistem, la fel si eu vreau sa scot.

 Asa am facut si cu masina (pt ca si acolo la cele sh aduse preturile sunt mult mai mari decat anul trecut de ex.), nimeni de la vanzare nu lasa pt ce voiam eu, dar doar eu trebuia sa las, maxim :) Pana la urma am primit cat voiam (oricum era cel mai ieftin pret din piata, caci le studiasem pe toate) ca sa imi pot permite si eu un upgrade, e atat de simplu si inteleg pe toata lumea, dar hai sa ne raportam la preturile actuale (exagerate, de bulam, corect) si sa nu mai fim carcotasi :)



Post Merge: 17 May 2021, 10:57
up
« Last Edit: 17 May 2021, 10:57 by Merlin »
A nostalgic member of CG Forum since 2000....
 

Offline Merlin

  • Feedback Score: (3)
  • Old TR: 76 (100%)
  • Full Member
  • Posts: 213
  • Location: Bucharest
  • Liked | Thanked: 14 times
  • Live the best life you want!
    • View Profile
up, negociabil.
A nostalgic member of CG Forum since 2000....
 

Offline Merlin

  • Feedback Score: (3)
  • Old TR: 76 (100%)
  • Full Member
  • Posts: 213
  • Location: Bucharest
  • Liked | Thanked: 14 times
  • Live the best life you want!
    • View Profile
up, negociabil.

Post Merge: 21 May 2021, 14:29
Placa video si ssdul nu mai sunt deci se poate da pe bucati, aproximez un pret de 799 ron

Procesor, memorie, sursa, carcasa precum si un hdd de 2 tb dar cu baduri, insa dupa un hard format cred ca se mai poate folosi fara probleme....
« Last Edit: 21 May 2021, 14:29 by Merlin »
A nostalgic member of CG Forum since 2000....
 

Offline Merlin

  • Feedback Score: (3)
  • Old TR: 76 (100%)
  • Full Member
  • Posts: 213
  • Location: Bucharest
  • Liked | Thanked: 14 times
  • Live the best life you want!
    • View Profile
up

Post Merge: 22 May 2021, 14:02
Adaug la sistem si un Samsung HD103SJ 1 Tb 7200 rpm 2 mb cache putin folosit mai mult pt stocare poze, health 100%, no bads sau alte prostii. Pret 800 lei, practic este un sistem intreg cu 32gb ram, lipseste doar placa video (desi procul stiu ca are integrata un hd, dar nu am folosit-o niciodata).
« Last Edit: 22 May 2021, 14:02 by Merlin »
A nostalgic member of CG Forum since 2000....
 

Offline Merlin

  • Feedback Score: (3)
  • Old TR: 76 (100%)
  • Full Member
  • Posts: 213
  • Location: Bucharest
  • Liked | Thanked: 14 times
  • Live the best life you want!
    • View Profile
A nostalgic member of CG Forum since 2000....
 

Offline Merlin

  • Feedback Score: (3)
  • Old TR: 76 (100%)
  • Full Member
  • Posts: 213
  • Location: Bucharest
  • Liked | Thanked: 14 times
  • Live the best life you want!
    • View Profile
up

Post Merge: 26 May 2021, 11:12
up
« Last Edit: 26 May 2021, 11:12 by Merlin »
A nostalgic member of CG Forum since 2000....
 

Offline Merlin

  • Feedback Score: (3)
  • Old TR: 76 (100%)
  • Full Member
  • Posts: 213
  • Location: Bucharest
  • Liked | Thanked: 14 times
  • Live the best life you want!
    • View Profile
A nostalgic member of CG Forum since 2000....
 

Offline Merlin

  • Feedback Score: (3)
  • Old TR: 76 (100%)
  • Full Member
  • Posts: 213
  • Location: Bucharest
  • Liked | Thanked: 14 times
  • Live the best life you want!
    • View Profile
LE: se pot vinde si pe bucati:

Procesorul i5 3570k + cooler original 100 lei
Placa de baza msi z68a (parca) 100 ron
Placutele de memorie kingston 8x4 - 32 gb ddr3 1600mhz - 349 ron
Hard diskul samsung (no bads) 7200 rpm 1 TB - 100 ron
Carcasa + sursa - 150 ron

Multumesc!
A nostalgic member of CG Forum since 2000....
 

Offline Merlin

  • Feedback Score: (3)
  • Old TR: 76 (100%)
  • Full Member
  • Posts: 213
  • Location: Bucharest
  • Liked | Thanked: 14 times
  • Live the best life you want!
    • View Profile
up

Post Merge: 02 June 2021, 12:25
up
« Last Edit: 02 June 2021, 12:25 by Merlin »
A nostalgic member of CG Forum since 2000....
 

Offline Merlin

  • Feedback Score: (3)
  • Old TR: 76 (100%)
  • Full Member
  • Posts: 213
  • Location: Bucharest
  • Liked | Thanked: 14 times
  • Live the best life you want!
    • View Profile
Up, negociabil si parca as prefera sa il dau cu totul, accept si schimburi cu un NVME m2 mai nou si cu cat mai mare rulaj (desi mai am unul pe sistemul nou, insa cam asta m-ar mai interesa), sau un kit de ram de 32 ddr4 3200mhz, in rest nu prea am nevoie de mai nimic, deci nu insistati cu schimburi. Si repet, este negociabil, chiar sta degeaba sistemul si imi face gura (pe buna dreptate) femeia :)

Post Merge: 04 June 2021, 10:47
up
« Last Edit: 04 June 2021, 10:47 by Merlin »
A nostalgic member of CG Forum since 2000....
 

Offline Merlin

  • Feedback Score: (3)
  • Old TR: 76 (100%)
  • Full Member
  • Posts: 213
  • Location: Bucharest
  • Liked | Thanked: 14 times
  • Live the best life you want!
    • View Profile
S-a rezolvat, mai raman doar memoriile 32GB DDR3 (am mai creat un topic) precum si Hddul Samsung de 1 TB, perfect functional.
A nostalgic member of CG Forum since 2000....