Author Topic: Achizitionare licenta Windows si Office?  (Read 1367 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline mariusake

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 7
    • View Profile
Achizitionare licenta Windows si Office?
« on: 11 July 2021, 20:50 »
Va salut, sunt nou pe aici si imi pare bine sa vad un forum care pare sa devina inlocuitorul celui care s-a "inchis", ComputerGames.ro :(

Am nevoie de un pachet de licente windows cu office, de preferabil 10 pro cu office 2019 pro plus, pentru firma. Imi puteti recomanda un site cu pret accesibil unde primesc si factura?

Un prieten mi-a recomandat site-ul cutare. El nu a cumparat de la ei, ci doar din auzite de la prieteni de ai lui care au cumparat. Ati cumparat de la ei? E totul ok?

Am vazut ca au pachet promotional pentru cele doua, si ma bate gandul sa plasez comanda.

Cheers.
« Last Edit: 12 July 2021, 00:37 by mache »
 

Offline Adi

Achizitionare licenta Windows si Office?
« Reply #1 on: 11 July 2021, 21:13 »
1. Microsoft nu are promotii. Never!
2. La cum se prezinta siteul si faptul ca totul e online, e clar fake. Licentele pe firma se iau doar de la distribuitorii autorizati Microsoft.
3. Office 2019 nu se mai vinde nicaieri de ceva timp.

« Last Edit: 12 July 2021, 21:35 by mudpie »
 

Offline mariusake

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 7
    • View Profile
Achizitionare licenta Windows si Office?
« Reply #2 on: 11 July 2021, 21:40 »
1. Microsoft nu are promotii. Never!
2. La cum se prezinta siteul si faptul ca totul e online, e clar fake. Licentele pe firma se iau doar de la distribuitorii autorizati Microsoft.
3. Office 2019 nu se mai vinde nicaieri de ceva timp.

Merci de raspuns Adi.

Am cumparat deja, le-am si activat. E totul ok. De la Cel.ro nu am vrut sa iau ca un prieten a tot cumparat de la Cel de la diferiti vanzatori si nu a primit Retail asa cum ar fi trebuit, plus probleme cu ele.. cu activarea lor.

P.S.: Am discutat cu un operator de la MSoft care imi este si cunostinta si mi-a transmis ca e totul in regula.
« Last Edit: 12 July 2021, 21:38 by mudpie »
 

Offline mudpie

  • Mister Congeniality
  • Global Moderator
  • Feedback Score: (24)
  • Old TR: 230 (100%)
  • Hero Member
  • ***
  • Posts: 1.404
  • Location: Bucuresti
  • Liked | Thanked: 200 times
    • View Profile
Achizitionare licenta Windows si Office?
« Reply #3 on: 12 July 2021, 21:37 »
Putem dezbate nuantele de gri ale diferitelor canale de vanzare a produselor Microsoft, preferabil fara a indica anume vanzatori.
Women might be able to fake orgasms, but men can fake whole relationships.