Author Topic: De ce?  (Read 10519 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Outofmymind

Re: De ce?
« Reply #15 on: 23 May 2018, 14:05 »
Fuck no. L-am scapat demult pe mIRC si n-am mai avut viata :)
Drop the Punisher on one end of Latveria, and the Hulk on the other, and see who gets to the middle first.
 

Offline Megalomaniac

De ce?
« Reply #16 on: 07 June 2018, 17:35 »
De ce, inca din copilarie, baietii au obiceiul sa isi puna porecle? Dupa ce parintii se chinuie sa ii aleaga unul, doua sau chiar trei nume cat mai "smechere" (Louis, Thomas etc), vine un gigel si-i spune Bulà si asa ii ramane numele.

Vor sa se fta intre ei si nu stiu cum sa disimuleze tipul asta de afectiune.

De ce franeaza mereu metrourile din Bucuresti, seara dupa 6? Gen brusc, la fiecare cursa pe care-am facut-o, jeap, frana.
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
De ce?
« Reply #17 on: 07 June 2018, 17:38 »
LOL

la faza cu porecla, daca nimeresti pe undeva "la tara" ai sa remarci imediat ca aia nici nu isi stiu unul altuia numele, se stiu pe cele mai tampe porecle posibile, pe care le pretuiesc si le folosesc ca si cum ar fi titluri reale. pentru prostime, porecla e numele cel adevarat/ so don't be one of those.
 

Offline Zigrit

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 12
    • View Profile
De ce?
« Reply #18 on: 08 June 2018, 12:38 »
[quote/]

De ce franeaza mereu metrourile din Bucuresti, seara dupa 6? Gen brusc, la fiecare cursa pe care-am facut-o, jeap, frana.
[/quote]

Cred ca sunt plictisiti conductorii... iti dai seana cum e sa mergi printr-un tunel ore in sir, intr-o cabina mica, sa nu vezi nimic. Asa se mai distreaza si ei pe seama plictisitilor din metrou care stau cu telefonul in mana si butoneaza si nu se tin de bara :)
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
De ce?
« Reply #19 on: 14 June 2018, 07:56 »
de ce unele femei au voce de pustoaica, iar cand te intalnesti cu ele, sunt niste femei in anii ..40-45, grase si uratele.
tocmai mi s-a intamplat.

 

Offline Megalomaniac

De ce?
« Reply #20 on: 14 June 2018, 10:45 »
Copiii si animalele-s de vina, femeile tin musai sa vorbeasca in desene animate cu respectivele categorii.
Chiar asa: de ce se vorbeste cu copiii, in special in faza de bebeluseala, cu animalele (poate si cu plantele, idono) de principiu pe-o voce specifica, alintata, peltica, pitch pitigaiat, de "desene animate" cum ii zic eu, gen asa? (care suta-n mie e rostita de-un adult). De ce nu se vorbeste cum as vorbi eu cu Monier daca ne-am vedea la carciuma? Desigur, fara koae, dar pe un pitch normal.

 

Offline Zigrit

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 12
    • View Profile
De ce?
« Reply #21 on: 17 June 2018, 07:47 »
De ce in atatia ani de evolutie, oamenii nu au devenit ambidextri?
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
De ce?
« Reply #22 on: 17 June 2018, 07:55 »
dreptacii sunt followers, stangacii sunt lideri. e mai complicat, dar se pare ca emisfera dreapta atunci cind preia conducerea, face ca tot creierul sa mearga mai rapid. deci nu e vorba de a fi ambidextru, cat mai mult stangaci. insa asta ar muta societatea in zona nebuniilor specifice stangacilor: astia nu asculta de nimeni, vor cu orice pret sa faca ceva original, dificil, se incurca inn multitasking, sunt manati de emotii.. deci societatea merge mai bune pe logica, natura docila si previzibila a dreptacilor.
atat am atm, dar in curand elucidez si problema asta exterm de avansata pe orice taram stiintific |& filosofic.-
 

Offline sorin147

De ce?
« Reply #23 on: 17 June 2018, 13:56 »
Nici bisexuali nu am ajuns in atata timp, cu toate ca ne bagam XXX in orice.
Eu unul m-am invatat sa scriu si cu stanga, nu la fel de citet sau de repede dar e un inceput.
Daca ai invatat cu dreapta de mic (aici poate conteaza si cine te-a invatat) e mai greu sa inveti si cu stanga. Daca ceva functioneaza, de ce sa te apuci sa strici? 
 

Offline Zigrit

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 12
    • View Profile
De ce?
« Reply #24 on: 17 June 2018, 15:27 »
Bisexualitatea tine de preferinte. Sexul, desi animalic, uneori practicat fara sa existe chimie, atractie, este mai intens atunci cand e vorba de mai mult decat 2 corpuri. Nu consider ca bisexualitatea are legatura cu evolutia, indiferent de preferintele multor barbati care ar da si in bobi pentru o femeie bisexuala. Nu aduce practic niciun beneficiu in evolutia noastra pe aceasta planeta.
In schimb, folosirea ambelor maini deopotriva ar fi foarte utila, am fi mult mai dibaci si mai eficienti, in special cand dreapta sau stanga, depinde de caz, ar fi invalida.
Iar din deductii logice, conform explicatiei lui Monier, daca omul ar fi ambidextru, ar fi echilibrat :)
« Last Edit: 17 June 2018, 15:31 by Zigrit »
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
De ce?
« Reply #25 on: 28 June 2018, 00:33 »
de ce te mananca spatele in cel mai dificil loc posibil., acolo sus intre umeri?

si cand vrei sa te scarpini nu aJungi, si cand aJungi parca punctul ala nu mai e de gasit, si dupa ce te scarpini te mananca mai rau!!!
WTF IS UP WITH THAT!?!
 

Offline Ransom

De ce?
« Reply #26 on: 28 June 2018, 09:31 »
de ce te mananca spatele in cel mai dificil loc posibil., acolo sus intre umeri?

si cand vrei sa te scarpini nu aJungi, si cand aJungi parca punctul ala nu mai e de gasit, si dupa ce te scarpini te mananca mai rau!!!
WTF IS UP WITH THAT!?!
@Monier, uite raspunsul la problema ta. Homeday!
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
De ce?
« Reply #27 on: 29 June 2018, 07:59 »
lol in mod sigur am asa ceva, barbecue purposes. pe mine ma mamanca sa aflu DE CE :) .

 

Offline Ransom

De ce?
« Reply #28 on: 29 June 2018, 08:20 »
Pai cum adica DE CE? Ca nu ai back scratcher: de aia te manca spatele. Daca ai avea, nu te-ar mai manca... doh!
 

Offline sorin147

De ce?
« Reply #29 on: 29 June 2018, 20:24 »
Deeci, daca am unul si-l tin pe birou, nu ma mai mananca spatele? E un fel de bau-bau mancarimii? :)