Author Topic: De ce?  (Read 10522 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Megalomaniac

De ce?
« Reply #30 on: 02 July 2018, 10:49 »
De ce se umplu conainerships-urile la limita limitei? Presupun ca pierzi invariabil cateva containere la un tangaj mai serios, pe fiecare cursa.
http://www.mol.co.jp/en/services/container/img/ph-01.jpg
 

Offline sorin147

De ce?
« Reply #31 on: 02 July 2018, 20:15 »
Ori pierzi jumate cand se duce dracu' barcuta ori niciunul. Si se umple pana la refuz pentru ca orice spatiu ramas gol inseamna pierdere pentru transportator. E ca la piata sau cand vii de la piata, iei cat mai multe pungi in mana sa faci mai putine drumuri. :)
 

Offline mache

De ce?
« Reply #32 on: 02 July 2018, 22:44 »
Deeci, daca am unul si-l tin pe birou, nu ma mai mananca spatele? E un fel de bau-bau mancarimii? :)
E o chestie psihologica simpla - nu ajungi si nu poti controla in 2 secunde acel aspect => te afecteaza mai mult decat orice alta mancarime (unde poti sa te scarpini imediat)
 

Offline sorin147

De ce?
« Reply #33 on: 06 July 2018, 22:54 »
DE CE manelistii nu poarta tricouri cu formatia / cantaretul favorit? Sau n-am vazut eu?
 

Offline Zigrit

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 12
    • View Profile
De ce?
« Reply #34 on: 07 July 2018, 10:30 »
Uite o idee buna de afacere...tricouri cu salam si minune, s-ar vinde va painea calda😆
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
De ce?
« Reply #35 on: 05 January 2019, 10:10 »
DE CE manelistii nu poarta tricouri cu formatia / cantaretul favorit? Sau n-am vazut eu?
emmm.. cred ca e problema de educatie, manelistii nu sunt familiarizati cu conceptul de MERCH.

in plus am impresia ca multi poarta tricouri cu metallica.. fara a-l include pe justin beiber.
------

de ce suport picatura aia insuferabila ce se aduna in josul nasului?? stiu ca e probabil batranete, dar parca nici nu o simt.. parca e un nou prieten, ma insoteste tot timpul. wtf!

tineti minte cand te pica pe ceafa, intre guler, cat de oribil este? .. de ce nu ma deranjeaza lichidul de pe nas, nu inteleg.


 

TrevorArthur

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
De ce?
« Reply #36 on: 15 January 2019, 03:10 »
DE CE nu mai exista interes pentru forumuri si bloguri ca-n anii trecuti?
Parca tot mai putina lume posteaza si pe CG, si pe CG alalalt,  si pe Softpedia si pe MyGarage. Nici pe bloguri nu prea mai posteaza lumea. 
Spre ce o sa ne indreptam? 
Facebook, Twitter, Instagram ?
Sau You Tube si Instagram pentru ca din cauza ca omenirea incepe sa aiba tot ma multa lene in a scrie si citi , vom ajunge doar sa conversam prin clipuri, poze si emoji ?
Sau pur si simplu gata cu platformele social media mari si ne vom indrepta spre platforme sau aplicatii social media de nisa, de tip Discord sau WhatsApp?

Aveti vreo idee cam care o sa fie trendul dupa 2020 si cam ce o sa se inventeze ?


Ma gandesc la METAVERSE VR, un fel de Second Life mai tare si mai mare. 
Poate ca asta va fi viitorul comunicarii. 
« Last Edit: 15 January 2019, 03:23 by TrevorArthur »
 

Offline Excelsior

  • Feedback Score: (1)
  • Newbie
  • Posts: 9
    • View Profile
De ce?
« Reply #37 on: 30 January 2019, 15:43 »
De ce tot mai multe reclame/spoturi publicitare par a se adresa unor oameni nu prea inteligenti?
 

Offline faraverete

De ce?
« Reply #38 on: 30 January 2019, 16:50 »
Pentru ca ala e publicul target si publicul care prefera sa vada reclamele (asumand ca vorbesti despre televizor / mers pe strada)
The only limit is your own imagination
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
De ce?
« Reply #39 on: 05 February 2019, 09:46 »
nu subestimati reclamele.. toti cad prada lor, au mai multe straturi si nivele. just saying. efectul ala de comunitate, fie si de prosti, are putere buna de convingere.

^^ exista interes pentru discutii, dar a fost rapit de social media. twitter si facebook fac enorm de mlut rau.
tocmai l-am auzit pe sargon vorbind de jre1236 aka the twitter sex tape, unde masculul zicea sa mute twitter pe topice, nu persoane - oow, o idee geniala. apai bIne mai boule, nu asta facem noi aici? messageboard, anyone?
FFS
 

bombardieru

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
De ce?
« Reply #40 on: 09 March 2022, 05:23 »
De ce deceniul al treilea  (anii 2020) este nasol? 
Intai pandemie, acum razboi, ce mai urmeaza?  De ce atatea crize ?