Poll

Cine credeti ca o sa castige Cupa Mondiala?

Anglia
1 (2.9%)
Arabia Saudita
0 (0%)
Argentina
1 (2.9%)
Australia
0 (0%)
Belgia
3 (8.8%)
Brazilia
8 (23.5%)
Columbia
0 (0%)
Coreea de Sud
1 (2.9%)
Costa Rica
0 (0%)
Croatia
2 (5.9%)
Danemarca
1 (2.9%)
Egipt
0 (0%)
Elvetia
0 (0%)
Franta
1 (2.9%)
Germania
7 (20.6%)
Iran
0 (0%)
Islanda
0 (0%)
Japonia
0 (0%)
Maroc
1 (2.9%)
Mexic
0 (0%)
Nigeria
0 (0%)
Panama
0 (0%)
Peru
0 (0%)
Polonia
0 (0%)
Portugalia
3 (8.8%)
Rusia
0 (0%)
Senegal
0 (0%)
Serbia
0 (0%)
Spania
4 (11.8%)
Suedia
0 (0%)
Tunisia
0 (0%)
Uruguay
1 (2.9%)

Total Members Voted: 31

Author Topic: Campionatul Mondial 2018 - Rusia  (Read 22568 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline wolfenste

Campionatul Mondial 2018 - Rusia
« Reply #120 on: 14 July 2018, 20:56 »
Hai ca mai e un pas!

wolfenste a ales Croatia in pool :)
 

alex khan

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Campionatul Mondial 2018 - Rusia
« Reply #121 on: 15 July 2018, 01:45 »
Ce o sa se mai imbete Putin de oftica maine cand o sa vada ca o echipa est-europeana castiga campionatul gazduit chiar de Rusia.....
 

Offline c6t9

Campionatul Mondial 2018 - Rusia
« Reply #122 on: 15 July 2018, 23:07 »
Tragem linie? Mi-a plăcut ce-au reușit rușii și cum a fost în general atmosfera. Și finala s-a jucat. Cu bune și rele, au câștigat francezii, dar mult mai interesante au fost momentele de după. Se simte nivelul diferit, degeaba ne supărăm.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 

alex khan

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Campionatul Mondial 2018 - Rusia
« Reply #123 on: 16 July 2018, 04:37 »
Urata finala!   N-a fost blat, dar  s-a facut in asa fel incat  Croatia sa fie  epuizata de trei meciuri cu prelungiri si Franta sa casapeasca echipele mai slabe fara prelungiri. Ca domne, trebuie musai sa fie corectitudine politica, pace si diversitate pe pamant, de ce sa nu fie deci niste negri pe podium luand cupa dupa ce germanii erau acuzati prin 2014 ca fiind ultra- rasisti ca au batut toate echipele de lumea a  treia si n-au avut deloc mila pentru ele. Fotbalul nu mai e nimic altceva decat un SHOW comercial.  Nu se mai joaca la modul serios de vreo 20-30 de ani. 

Dar macar Croatia a rezistatbine impotriva Afrankistanului.


Chiar si pentru faptul ca a ajuns o echipa est-europeana in finala unui campionat gazduit de Rusia e demn de memorat.
Putin si echipa lui de dopati tot se oftica. 



BTW

Asta pentru ce i-a facut Simonei Halep


Post Merge: 16 July 2018, 04:55


« Last Edit: 16 July 2018, 04:55 by alex khan »
 

Offline Ciocanul

Campionatul Mondial 2018 - Rusia
« Reply #124 on: 16 July 2018, 09:08 »
Au fost cei mai buni, nu ai ce sa faci. Si eu am tinut cu Croatia dar francezii au jucat beton.
 

Offline wolfenste

Campionatul Mondial 2018 - Rusia
« Reply #125 on: 16 July 2018, 10:15 »
La inceputul meciului Croatia a fost mai buna. Apoi au cazut fizic jucatorii ... Daca ar fi fost meciul la inceput, in grupa, eu cred ca ar fi castigat Croatia. In sfarsit, Croatia trebuia sa-si termine meciurile in 90 de minute.
 

Offline Nosferat

Campionatul Mondial 2018 - Rusia
« Reply #126 on: 16 July 2018, 17:02 »
Nu prea a tinut lumea cu franta, sau pardon, fostele colonii, ca erau mai multi pe acolo care zici ca acuma au picat din avionul din Congo. Dar se vedea ca joaca mai bine. Croatii erau si obositi si dezorientati, au fost cel putin 5 pase pe care le-am vazut care au fost date la inamic. Iar francezii in defensiva erau cu mult peste croati, aia se chinuiau sa caute jucatori, francezii una doua erau pusi, fiecare il tinea pe careva.
Ignore list :astateofmind
 

Offline AxA

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 26
  • Location: Orion–Cygnus Arm
  • Mostly Harmless
    • View Profile
Campionatul Mondial 2018 - Rusia
« Reply #127 on: 19 July 2018, 14:46 »
ce i-a facut Simonei Halep
LOL... inca unu' care n-a inteles nimic din Charlie Hebdo...
Don't Panic.
 

Offline thomasdivx

  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 13 (100%)
  • Newbie
  • Posts: 5
  • Location: Nord, by NordEast
    • View Profile
Campionatul Mondial 2018 - Rusia
« Reply #128 on: 19 July 2018, 15:05 »
Francezii ne iubesc ca sarea in ochi, parerea mea.
Oricum, se iubesc intre ei sau singuri mult.

Cand au zis in 94 ca deh, tiganii romani au batut Argentina, cred ca tot neintelesi au fost. Iar sunt neintelesi si cu Halep, clar.
Eu inteleg asa:
Cum plm sa nu le zici homalai, cimpazei, teroristi sau negri?
Pentru ca asta sunt chiar....
 

Offline kragod

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 2
    • View Profile
Campionatul Mondial 2018 - Rusia
« Reply #129 on: 23 July 2018, 12:59 »
Poti sa le zici, daca esti xenofob...
 

Offline wolfenste

Campionatul Mondial 2018 - Rusia
« Reply #130 on: 23 July 2018, 13:28 »
Francezii au ceva special ... Cand au venit in Romania dupa 90, cautau nenumaratele sate cu tigani pe care le-au vazut in reportajele despre Romania, ca sa le duca ajutoare. In sfarsit, au si gasit cativa romi pe care i-au luat in Franta sa-i mangaie pe spate. Nu definitiv, isi faceau si ei un moft. Tot atunci au fost foarte ofensati cand aminteam de nationala Romaniei la fotbal (Franta nu se calificase in '94 ..., dar Romania batuse Anglia, Columbia si Argentina). Dupa ce le-am dat un 3-0 din cateva pase, ne-au zis 'tigani' si au plecat ca venise ora mesei. Deci pe de o parte iubesc tiganii, pe de alta folosesc apelativul drept insulta. De asta spun ca sunt speciali.

Nu-am nimic cu ei, nu cred ca sunt mai rai sau mai buni decat alti occidentali, dar prietenia asta franco-romana mi se pare mai mult de fatada. Cu echipa lor de fotbal nu am tinut niciodata, imi plac echipele tehnice, iar Croatia e o echipa tehnica. E laudabil cum o tara asa mica reuseste mereu sa produca fotbal de nivel inalt. Nu e o coincidenta ca au ajuns asa departe, au jucatori la cele mai bune cluburi din Europa.
« Last Edit: 23 July 2018, 13:35 by wolfenste »
 
The following users liked or thanked this post: crya