Author Topic: Tenis  (Read 9902 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline taxon

Tenis
« Reply #15 on: 30 August 2022, 15:47 »
N-am văzut meciul, doar am spicuit niște titluri din presă și - mai rău - am vazut fețele colegilor la "ședința" de dimineață cînd am întrebat "Ce a facut Simona aseara?"
Altfel, Halep a mai facut faze de-astea, mai mult de atit ce sa mai zic ...
Turneul fetelor nu prea mai prezinta mare interes pentru mine, o sa stau chitit mai mult pe cel al baietilor.
erasing darkzone
 

Offline Ransom

Tenis
« Reply #16 on: 31 August 2022, 09:21 »
Stai ca  a iesit si campioana de anu trecut Emma R. Eu astept sa iasa complet Serena ;))
 

Offline taxon

Tenis
« Reply #17 on: 31 August 2022, 13:59 »
Ei, Emma ... mic meteor care, in urma unei conjuncturi rare, ajunge sa fie umflata mediatic si vinduta drept vedeta. Bleah. Radulescu, Ostapenko, Fernandez .... si altele.
Mi se pare mie sau in viitorul imediat urmator tenisul feminin va duce o lipsa de modele?
erasing darkzone
 

Offline mache

Tenis
« Reply #18 on: 07 September 2022, 10:59 »



Mi se pare mie sau in viitorul imediat urmator tenisul feminin va duce o lipsa de modele?
Iga nu este model sau cum?


Sent from my Mi 9T using Tapatalk

 

Offline taxon

Tenis
« Reply #19 on: 07 September 2022, 11:39 »
Poate deveni (acasa la mama ei sigur e deja), nu zic nu, insa deocamdata o vad doar ca o jucatoare tinara (si talentata) care beneficiaza de o conjunctura favorabila.
erasing darkzone
 

Offline taxon

Tenis
« Reply #20 on: 22 September 2022, 19:00 »
Legendele laolaltă
erasing darkzone
 

Offline taxon

Tenis
« Reply #21 on: 17 March 2023, 09:27 »


Nu o prea inghit pe fitoasa de Sorana, dar de data asta trebuie sa ii aplaud parcursul la Indian Wells. Daca o batea pe Iga, chiar o ovationam ...
erasing darkzone
 

Offline taxon

Tenis
« Reply #22 on: 25 March 2023, 09:50 »
"Sorana Cîrstea (74 WTA) a învins-o din nou pe Caroline Garcia (Franța, 4 WTA), scor 6-2, 6-3 în turul al doilea al turneului WTA 1000 de la Miami! Este o performanță ieșită din comun pentru sportiva noastră, care a răpus-o pe franțuzoaica mai bine clasată cu 70 de locuri decât ea și la turneul precedent: 4-6, 6-4, 7-5 în optimi la Indian Wells."

Ptiu, ptiu, sa nu îi fie de deochi!
erasing darkzone
 

Offline taxon

Tenis
« Reply #23 on: 26 March 2023, 23:19 »
erasing darkzone
 

Offline taxon

Tenis
« Reply #24 on: 29 March 2023, 22:06 »
Desi așa ceva ...să mă scuzaț, e de nu se poate.
erasing darkzone
 

Offline taxon

Tenis
« Reply #25 on: 02 April 2023, 18:04 »
Gata si cu Miami, vulpea batrînă s-a stecurat pînă la struguri și i-a înhățat. Cred că le cam ducea dorul.
Altfel, o finală Cîrstea-Rîbachina nu părea chiar imposibilă la un moment dat, și ar fi fost incă o confirmare a formei bune in care sunt fetele astea două.

I-am zis Kvitovei vulpe batrînă, dar uite ca și Sorana e tot pe acolo. Mai rău, toate româncele din Top100 au peste 30 de ani și nu se vede nimeni venind din urmă.
Nasol, bibicule, naaaasol!
erasing darkzone
 

Offline taxon

Tenis
« Reply #26 on: 03 May 2023, 10:18 »
Mi-s năcăjit cumva, aseara Irina Begu a arătat iar ca nu își poate depăși condiția de jucătoare care ar putea, dar nu poate.
Totusi, in ciuda stilului ei bleg, e pe locul 26 in WTA (maximul a fost 22), ceea ce nu-i de colea.
erasing darkzone
 

Offline taxon

Tenis
« Reply #27 on: 21 May 2023, 23:44 »
Oau, dar ce sezon face Rîbachina!
https://twitter.com/WTA/status/1660058502532874241
erasing darkzone
 

Offline taxon

Tenis
« Reply #28 on: 07 June 2023, 09:21 »
RG
O plăcere să urmărești meciurile băieților, viitorul se anunță frumos cu Alcaraz, Ruud, Rune ș.a.
La fete însă ... jale.
erasing darkzone
 

Offline taxon

Tenis
« Reply #29 on: 12 June 2023, 09:35 »
Deci, Nole e cel mai cel.
Iar Ruud pierde a doua finala de RG la rind, semn ca la anul s-ar putea sa fie el campionul.
erasing darkzone