Author Topic: Expozitii, evenimente, diverse experiențe/întâlniri.  (Read 1107 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline AxA

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 26
  • Location: Orion–Cygnus Arm
  • Mostly Harmless
    • View Profile
Ma gandesc, cu distantele din ce in ce mai mici, libera circulatie si preturile din ce in ce mai scăzute la transportul public, si nu numai, c putem avea un topic in care sa comunicam si celorlalti daca am vazut ceva interesant, ce, unde, cum si cand. Cat de cat legat de arta, inovatie, design...


Incep eu, este o expozitie care mi-a placut foarte mult  la Tate Modern, in Londra, UK. Se numeste Shape and Light si este o paralela intre arta moderna/abstracta de la început de secol, si fotografie, pe la inceputuri. Abstract, experimente, etc. Mi se pare o foarte buna sursa de inspiratie, si, pe alocuri, un fel de confirmare/verificare a propriilor idei, încercări si experimente. M-am regasit in multe exemple, si am rezonat cu incercari si experimente ale artistilor de acum mai bine de un secol, deja am fost de doua ori, si cred ca mai merg cel puțin o data pana se termina expozitia.


Tot acolo, pe alt etaj, merita expozitia Living Cities. Doar am citit in program despre ea, dar e pe lista data viitoare cand trec pe acolo. Scriu despre ea intr-un post viitor.
Don't Panic.