Author Topic: Age of Empires 4  (Read 2187 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

skyfallout

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Age of Empires 4
« on: 02 December 2018, 13:18 »
Nu se stie precis, dar cica o sa apara anul viitor.

Probabil  se va axa pe secolul 20, pe cele doua razboaie mondiale, prabusirea marilor imperii coloniale, respectiv pe miscarile de independenta ale natiunilor din Asia si Africa de dupa decolonizare.
Jocul este dezvoltat de Relic Entertainment care s-a preocupat de francize precum Company of Heroes si Warhammer.


« Last Edit: 02 December 2018, 13:25 by skyfallout »
 

Sir Dracu

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Age of Empires 4
« Reply #1 on: 18 November 2019, 12:54 »
 

Offline Nosferat

Age of Empires 4
« Reply #2 on: 18 November 2019, 14:48 »
Aoe 2,version 2+stronghold. Ba e ok din punctul meu de vedere. Desi initial,tin minte undeva prin vremea AOE3 se specula ca aoe4,daca se va face candva stie dracul cand, va fi undeva catre primul razboi. Insa si asa e bine, pana la urma comunitatea AOE2 e cea mai mare si activa, nu are rost sa faca jocuri pentru un public care oricum nu exista.

Cladirile si orasul in sine imi place cum arata, insa nu stiu cum va arata o batalie, e destul de diferit de restul din seria aoe la acest capitol.  Pe moment aoe2 definitive edition e ok sa imi satisfaca foamea de aoe pana la urmatorul joc. Un lucru binevenit din AOE4 va fi sa poti pune trupe si pe zidurile din oras, un lucru care mi-ar fi placut sa fie implementat si in aoe2.
« Last Edit: 18 November 2019, 14:52 by Nosferat »
Ignore list :astateofmind
 

Offline slicker

Age of Empires 4
« Reply #3 on: 18 November 2019, 21:46 »
Daca o sa arate chiar asa, e must buy :)
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline Nosferat

Age of Empires 4
« Reply #4 on: 30 August 2020, 13:09 »
Acuma nu o sa mai fac un topic separat pentru definitive sau remasters.  Dupa primul si al doilea age,era de asteptat sa apara un remaster si la age3. Presupun ca doreau ca toata seria sa fie "updated" cum ar veni, pentru fani sau colectionari ca apoi sa le poti cumpara in un mega pack gen toate aoe definitive+aoe4.


Ignore list :astateofmind
 

Offline Floreadan

Age of Empires 4
« Reply #5 on: 30 August 2020, 14:14 »
Wow, e fain ca inca se mai ocupa de joc. ;D
 

Offline Raziel01