Author Topic: Cities Skylines - best city builder - 10/10 - info inside!  (Read 1619 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Ferik

Cities Skylines - nota 9/10 - daca luați DLC 10/10.
Jocul este pe Steam, dar puteți lua Key-uri la oferta de pe multe site-uri.

Verisiunea Deluxe care are incluse niste DLC de baza costa in jur de 60-70 de lei iar fiecare DLC suplimentar in jur de 20-50 lei.
La DLC sunt cateva care merita mult de tot - Industries, Green Cities, Mass Transit (daca nu luați Deluxe) și altele în funcție de preferințe si de ce anume doriți să constuiți.

Jocul oferă nenumărate ore de joc, de multe ori m-am trezit cu soarele răsărind fără să îmi dau seama. Cred ca am deja în jur de 400 de ore pe oficial și înca câteva sute cu versiuni mai neoficiale.
Este de departe cel mai bun city builder la care dacă adăugăm faptul ca există un workshop cu sute de mii de custom assets gratis cu care poți să îți duci orașul într-o zonă a realismului incredibilă.

Recomand acest joc, în special dacă aveți nevoie de ceva care să producă satisfacții continue, deoarece pe măsură ce vă creșteți orașul vă atașați de el si de fiecare dată când îî mai constuiți ceva vă crește sufletul.

Având în vedere că trecem prin perioade mai grele și pentru noi gamerii timpul de joc s-a mai mărit, m-am și apucat de un canal de YouTube în care am mini filmulețe de inspirație și tutoriale cu acest joc
Dacă vă interesează accesați https://www.youtube.com/channel/UCeVA-2I_mDOg5DLmcviDIWA și hit that subcribe!

Atașat aveți ultimul oraș construit care vine la pachet cu un Mini-Series pe Youtube!

Până data viitoare stați safe si în casă la joacă cu voi! :D :)
 
The following users liked or thanked this post: Wagram

Offline Ciocanul

Cities Skylines - best city builder - 10/10 - info inside!
« Reply #1 on: 15 April 2020, 23:36 »
Cel mai enervant e pana inveti asa ceva. Dupa aia banui ca nu iti mai vine sa-l lasi. :)
Tutorialele de obicei sunt plictisitoare.
 
The following users liked or thanked this post: Ferik

Offline Ferik

Cities Skylines - best city builder - 10/10 - info inside!
« Reply #2 on: 17 April 2020, 12:58 »
Cel mai enervant e pana inveti asa ceva. Dupa aia banui ca nu iti mai vine sa-l lasi. :)
Tutorialele de obicei sunt plictisitoare.
E destul de usor jocul odata ce incepi.
E suficient sa joci odata pana termini Milestones (in jur de 70.000 de locuitori) ca mai apoi in urmatorul oras construit lucrurile sa funcționeze mult mai bine.
Eu am ajuns cu un oras la 550.000  de locuitori construind cartiere noi independente, conectate doar de austostrada principală.
Fiecare nou cartier pe care il faceam era mai bun decat precedentul.
La noul oras doar am aplicat ce am invățat în primul :D
Este un mod excelent de umplere a timpului cu satisfacții extraodinare :D