Author Topic: HoMM: Day of Reckoning  (Read 4623 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Arhaeus

HoMM: Day of Reckoning
« on: 01 January 2022, 00:43 »


Pentru fanii seriei un H3, cu noi factiuni facute de o echipa dedicata seriei si universului HoMM.
 

Offline Arhaeus

HoMM: Day of Reckoning
« Reply #1 on: 22 March 2022, 01:12 »
https://www.facebook.com/HoMM3DoR/photos/a.427350785778373/452042003309251/

Na, ca a ajuns si Mosul sa ne altoiasca cu sacul pe spinare...

Echipa de developers din spatele DoR (din care fac parte si 2 romani, unul din ei e fiul meu cel mare) lucreaza la fiecare detaliu mai ceva ca cei de la Blizzard in vremurile lor bune. Eu zic ca o sa avem un H3 asa cum au visat cei de la NWC si poate chiar mai mult.
Daca aveti idei de dwellings, creaturi, artefacte, le pot prezenta echipei. Inca se lucreaza la cele 4 factiuni care o sa fie lansate initial.
 

Offline Ciocanul

HoMM: Day of Reckoning
« Reply #2 on: 25 March 2022, 21:07 »
Si ce fac mai exact ca nu imi e clar ?
 

Offline Arhaeus

HoMM: Day of Reckoning
« Reply #3 on: 26 March 2022, 13:45 »
"Day of Reckoning was announced as a fan expansion to Heroes of Might and Magic 3: Complete Edition. It brings new factions such as the Vori Snow Elves, new creatures, artifacts, map objects and game mechanics. The DoR project team is working with the VCMI Mod Design Team (MDT), who previously developed the Tides of War (ToW) / Alternative Units mod, the Oasis town, their own version of Forge, and more."
 

Offline Arhaeus

HoMM: Day of Reckoning
« Reply #4 on: 20 May 2022, 22:17 »


Un nou look deosebit  pentru orasul de la Conflux pe harta si zidurile de aparare a zonei care arata perfect. Pacat ca nu se pot construi in timpul jocului. O sa fie disponibile in editor si in noile campanii.
 

Offline Arhaeus

HoMM: Day of Reckoning
« Reply #5 on: 01 October 2022, 03:56 »
 

Offline Arhaeus

HoMM: Day of Reckoning
« Reply #6 on: 03 October 2022, 11:39 »
 

Offline Ransom

HoMM: Day of Reckoning
« Reply #7 on: 03 October 2022, 14:05 »
E lansat? De unde se poate da jos? Si nu imi spune ca de pe fb...
 

Offline Arhaeus

HoMM: Day of Reckoning
« Reply #8 on: 03 October 2022, 20:55 »
E lansat..., lucreaza la el ca nebunii. Mai au ceva pana sa prezinte ceva mai substatial. O sa incerc sa ma bag sa ii ajut si la map building pt campanii si pt multiplayer. O sa fie o placere sa ai atatea dwellings noi de plasat + creaturi si towns nou noute, peste ce avem pana acum in H3, nu in locul lor.
 

Offline Arhaeus

HoMM: Day of Reckoning
« Reply #9 on: 25 December 2022, 19:14 »

Post Merge: 25 December 2022, 19:28


Amplasarea e din Palace town. O sa fie un town spectaculos, la fel ca si celelate planificate sa fie disponibile la lansarea DoR.
« Last Edit: 25 December 2022, 19:28 by Arhaeus »
 

Offline Arhaeus

HoMM: Day of Reckoning
« Reply #10 on: 13 October 2023, 15:20 »
https://i.postimg.cc/rw8nsb69/Pole-bitwy.jpg
https://postlmg.cc/yWnT01qy
Imagini exclusive cu townscreen-ul de la Palace trimise catre o revista poloneza (de ce poloneza, pentru ca comunuitatea de HoMM din Polonia e una din cele mai importante).
 

Offline Arhaeus