Author Topic: Warcraft III Reforged  (Read 7130 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Nosferat

Warcraft III Reforged
« Reply #15 on: 31 January 2020, 12:35 »
Blizzul vechi nu exista de ani buni,si se vede. De ani si ani nu au scos ceva memorabil,ceva titlu bun,wow classic a fost ce a mai fost,in afara de aia,ditamai corporatia si scot lootboxes,dau afara angajati cu sutele,dar calitativ sunt la pamant.

Eu sigur nu voi da si daca va ajunge la 10$ jocul, mi se pare o batjocoreala totala ce au facut, pana mea modding community facea de 10 ori mai bine acest reforged.

Nici eu nu cred ca D4 va mai fi ceva, nu conteaza ca lucreaza alta echipa,conteaza sistemul intern corporatist ce a preluat vechiul blizz,ce mulge vaca si distruge titluri. Si chiar imi pare rau,desi d3 nu imi placuse, mi-ar fi placut ca d4 sa ofere ceva competitie celora de la GGG/Tencent incat sa scoata un joc si mai bun, insa din cate se vede POE2 nu va avea concurenta,in nici un caz nu de la aceasta companie.

Intreg forumul si reddit este plin de memes,lumea a trecut deja din etapa de a mai fi nervosi,la etapa de a rade de ei, pentru ca e pur si simplu de ras unde s-a ajuns. Nici macar refunds nu se dau.

https://www.reddit.com/r/warcraft3/comments/ew9l5m/warcraft_3_reforged/
« Last Edit: 31 January 2020, 12:40 by Nosferat »
Ignore list :astateofmind
 

Offline Ciocanul

Warcraft III Reforged
« Reply #16 on: 31 January 2020, 13:49 »
Am deschis W3-ul si hop, im da sa fac un update, fuck. Din ce vad update-ul schimba multe si nu in bine la versiunea veche. Trebuie sa caut sa iau de pe torente o versiune veche cu crack pana nu il fut de tot.
Eu nu inteleg de ce s-au bagat peste jocul vechi ? Ce le-a facut ? Cu ce i-a deranjat ? Eu chiar ma mai apuc o data la cateva luni si mai bag cateva skirmish-uri cu calculatorul.
« Last Edit: 31 January 2020, 13:59 by Ciocanul »
 

Offline slicker

Warcraft III Reforged
« Reply #17 on: 31 January 2020, 15:06 »
ce nu pricep eu ...de ce sa scoti in plm asa un cutscene din 2018 ca sa pui rahatu` ala? diferenta e huge. Era deja facut. care e logica.
Eu aveam W3 cumparat de ani de zile, am dat si eu sa instalez clientul, mi-a tras ditai cacatu de 30 GB, dar fara reforge activat am crezut ca i-am pacalit haha.
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline Ransom

Warcraft III Reforged
« Reply #18 on: 31 January 2020, 16:40 »
Ce bine ca nu l-am luat. :)) Initial vroiam sa il cumpar dar cand am vazut 30euro, am zis hai sa mai stau 2-3 zile sa vad ce zice lumea. Cica au stricat si ladder-ul pentru WC3 original.
Astept sa vad ce zice Rikker pe YT ;))
 

Offline Nosferat

Warcraft III Reforged
« Reply #19 on: 31 January 2020, 23:06 »
L-au tocat complet, no more custom maps,ca plm blizz tre sa aibe trepturi de autor asupra tot,nu tu dota,nu tu nimic, orice faci apartine lui blizz,ca nah, nu se poate sa urmeze un dota 3 sa scriu si blizzard sa nu detina absolut toate drepturile,deci indiferent ce faci,ca e legion td,ca e dota,ca e footmen, drepturile apartin lui blizz si nu tie. Nu iti place jocul cumparat? Vrei banii inapoi? GHINION!. Vrei wc3 vechi sa joci pe serverele non torrented? GHINION!.
Ignore list :astateofmind
 

Offline Ciocanul

Warcraft III Reforged
« Reply #20 on: 01 February 2020, 05:42 »
I-am dat la w3(original) sa faca update, se misca ca si ochiul mortului. Pare ca din cativa giga o sa-l faca zeci de gica. Au stat ei si s-au gandit ca o sa bata vantul pe serverele "noului" joc si ce s-au gandit ? Hai facem un singur joc de fapt, cine da 30 de euro primeste texturi mai frumoase cine nu sta pe alea vechi. De jucat o sa joace la gramada si in timp o sa dea banii si jucatorii vechi hardcore. Si dintr-o bijuterie de joc vechi si frumos au facut un porc de 30 de gb.
 

Sir Dracu

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Warcraft III Reforged
« Reply #21 on: 01 February 2020, 13:01 »
0.6 pe metacritic trolololol
https://www.vg247.com/2020/01/29/warcraft-3-reforged-review/ si un review scris de blizzard :))
 

Offline Ciocanul

Warcraft III Reforged
« Reply #22 on: 01 February 2020, 15:04 »
S-a terminat update-ul infernal la w3 orignal. Avem un lobby nou, loc de injurat Blizz cu multa patima. Ladder niet, ala vechi s-a sters ca de ce nu. Planse custom niet, DOTA ala vechi niet. Cand joc single player skirmish cu PC-ul nu mai am cum sa salvez pt ca de ce nu. Ma spameaza si in installer-ul de Blizz si in joc sa le dau 30-40 de euro pt ca sa-mi faca update la skinuri. Jocul e FIX acelasi. Tare urat a imbatranit Blizzard...
« Last Edit: 01 February 2020, 15:06 by Ciocanul »
 

Offline Strumfii loveste din ou

Warcraft III Reforged
« Reply #23 on: 01 February 2020, 20:39 »
mai da-i dracu cu d4 lor , ai wolfcen acum in februarie sau daca vrei ceva acum baga un path of exile. Diablo a iesit demult de pe scena.
I’m not wise at all…I’m just a joker!
 

Offline slicker

Warcraft III Reforged
« Reply #24 on: 03 February 2020, 08:39 »
A ajuns cel mai prost cotat la user reviews. Pur si simplu fenomenal :)
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline Ciocanul

Warcraft III Reforged
« Reply #25 on: 03 February 2020, 11:53 »
Am jucat putin in weekend. Pun un skirmish cu 8 "calculatoare" pe level "insane". Vreau sa va spun ca un bug vechi si infect a ramas si dupa update-ul asta fantasmagoric. Cand sunt multe unitati in joc jocul incepe sa sacadeze. E un bug de 15 ani ce vad ca a ramas si in versiunea "Reforged". Sa si-o bage in fund.
 

Sir Dracu

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Warcraft III Reforged
« Reply #26 on: 03 February 2020, 22:35 »
 
The following users liked or thanked this post: slicker

Offline Ransom

Warcraft III Reforged
« Reply #27 on: 04 February 2020, 09:20 »
Blizzard inca n-a scos o vorba in mod oficial. Dar s-a ajuns sa dea instaNt refund. Nu stiu ce au avut in minte cand au re-lansat jocul asa. Te doare mintea, cel mai prost joc ever pe metacritic...
 

Offline Nosferat

Warcraft III Reforged
« Reply #28 on: 04 February 2020, 14:04 »
Ignore list :astateofmind
 

Offline duke_zz

Warcraft III Reforged
« Reply #29 on: 04 February 2020, 14:06 »
https://www.ign.com/articles/blizzard-responds-to-warcraft-3-reforged-fan-feedback

patchuri, patchuri .. patchuri ..

cam asta e raspusul lor.
bine. nu la toate intrebarile, pe restul le ignora cu succes