Author Topic: Discutii despre www.pcgarage.ro  (Read 5379 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline mudpie

  • Mister Congeniality
  • Global Moderator
  • Feedback Score: (24)
  • Old TR: 230 (100%)
  • Hero Member
  • ***
  • Posts: 1.404
  • Location: Bucuresti
  • Liked | Thanked: 200 times
    • View Profile
Discutii despre www.pcgarage.ro
« on: 05 July 2018, 15:24 »
Tocmai ce ma uitam peste situatia contului meu de client si constat ca si-au modificat criteriile pentru programul de loialitate, astfel:

Quote
Clienti Gold (clientii care au cel putin 10 comenzi efectuate in valoare de minim 10.000 de lei in ultimele 60 zile calendaristice) - discount de 1%
Clienti Platinum (clientii care au cel putin 20 comenzi efectuate in valoare de minim 20.000 de lei in ultimele 60 zile calendaristice) - discount de 2%
Clienti Diamond (clientii care au cel putin 50 comenzi efectuate in valoare de minim 50.000 de lei in ultimele 60 zile calendaristice) - discount 3%

Sunt convins ca cei mai multi dintre noi nu vor avea nicio problema sa mentina permanent comenzi de macar 10.000 lei in ultimele 2 luni.
Bafta la reduceri, bine macar ca au printre cele mai mici preturi din piata  ::)
Women might be able to fake orgasms, but men can fake whole relationships.
 

Offline AlexU

Discutii despre www.pcgarage.ro
« Reply #1 on: 05 July 2018, 15:29 »
Sa inteleg ca alea sunt conditiile din afiliere? Ca daca se aplica doar din contul tau, cam greu sa atingi acea cifra.
 

Offline mudpie

  • Mister Congeniality
  • Global Moderator
  • Feedback Score: (24)
  • Old TR: 230 (100%)
  • Hero Member
  • ***
  • Posts: 1.404
  • Location: Bucuresti
  • Liked | Thanked: 200 times
    • View Profile
Discutii despre www.pcgarage.ro
« Reply #2 on: 05 July 2018, 18:14 »
Nu cred ca e vorba de afiliere, inteleg ca se refera la comenzile efectuate din contul tau de client.
Pana recent eram Diamond, acum sunt Silver, adica cel mai jos, probabil.
Women might be able to fake orgasms, but men can fake whole relationships.
 

Offline AlexU

Discutii despre www.pcgarage.ro
« Reply #3 on: 05 July 2018, 23:01 »
Ciudata schimbare in cazul asta. Daca era vorba de afiliere, intelegeam, insa ca un simplu client pare o cifra dificil de atins.
Au justificat de ce au facut miscarea asta? Au si anuntat prin e-mail sau au implementat direct modificarea in sistem?
 

Offline mudpie

  • Mister Congeniality
  • Global Moderator
  • Feedback Score: (24)
  • Old TR: 230 (100%)
  • Hero Member
  • ***
  • Posts: 1.404
  • Location: Bucuresti
  • Liked | Thanked: 200 times
    • View Profile
Discutii despre www.pcgarage.ro
« Reply #4 on: 05 July 2018, 23:03 »
Deloc, pur si simplu m-am trezit Silver si am reverificat conditiile.
Women might be able to fake orgasms, but men can fake whole relationships.
 

Offline DaBomb

Discutii despre www.pcgarage.ro
« Reply #5 on: 09 July 2018, 11:27 »
De cacat, saraceau ca ofereau 3%. Eram diamond de ani de zile cu comenzi maricele pe cont. Presupun ca acum la silver nu mai am discount deloc. Stiu ca daca comandam fara operator mai aveam 1% plus 3% chiar daca produsul era in promotie. De ceva vreme observasem ca nu mai este dar nu am dat importanta. Totusi am 3% ca sunt user forum pcgarage. Nu mai inteleg
 

Offline Gex

Discutii despre www.pcgarage.ro
« Reply #6 on: 10 July 2018, 17:45 »
Dap, tot Silver am ajuns.
Asta inseamna ca data viitoare chiar voi tine cont de ce spune price.ro si sunt sanse mari sa nu mai cumpar de la Garaj. Buna treaba.
« Last Edit: 10 July 2018, 18:00 by Gex »
 

Offline taribo

Discutii despre www.pcgarage.ro
« Reply #7 on: 10 July 2018, 21:34 »
Ce idioti, probabil pierdeau prea multi bani cu aia 2%.
 

Offline Gex

Discutii despre www.pcgarage.ro
« Reply #8 on: 10 July 2018, 22:01 »
Nu sunt user forum pcgarage pentru ca nu-l consider un forum corect, din motive evidente.
 

Offline AlexU

Discutii despre www.pcgarage.ro
« Reply #9 on: 11 July 2018, 00:12 »
Asta inseamna ca vor o crestere a membrilor forumului, probabil trebuie justificate costurile platformei, poate isi doresc o comunitate mai activa. De multe ori nu e indeajunsa o enumerare a specificatiilor, oamenii vor recenzii, pareri pe bune, poze din realitate.
 

Offline taribo

Discutii despre www.pcgarage.ro
« Reply #10 on: 11 July 2018, 00:38 »
De cacat, saraceau ca ofereau 3%. Eram diamond de ani de zile cu comenzi maricele pe cont. Presupun ca acum la silver nu mai am discount deloc. Stiu ca daca comandam fara operator mai aveam 1% plus 3% chiar daca produsul era in promotie. De ceva vreme observasem ca nu mai este dar nu am dat importanta. Totusi am 3% ca sunt user forum pcgarage. Nu mai inteleg

Exista vreo conditie de genul "x numar posturi pe forum" pentru a fi activa in continuare reducerea ?
 

Offline DaBomb

Discutii despre www.pcgarage.ro
« Reply #11 on: 11 July 2018, 10:12 »
Cred ca aste sunt valabile si acum.

"Conditii pentru a beneficia de discount:

- minimum 50 de posturi;
- cel putin un post in ultimele 15 zile;
- reputatie minima: 5
- cel mult 3 infractiuni."
 
The following users liked or thanked this post: taribo

Offline Dundee

Discutii despre www.pcgarage.ro
« Reply #12 on: 11 July 2018, 10:46 »
Ce mizerie de modificare.
Oricum, de ceva timp ma orientez dupa price.ro
 

Offline Gex

Discutii despre www.pcgarage.ro
« Reply #13 on: 15 November 2018, 14:43 »
O comanda facuta Duminica, astazi Joi este pregatita dar cu mesajul "momentan serviciul de update de bios nu se poate realiza (estimam realuarea efectuarii serviciilor dupa 21.11)."
Evident ca placa de baza era in stoc de la bun inceput, de Luni, dar cine sa se gandeasca ca s-ar fi putut face update-ul?
E prima data ever cand cer Update BIOS dar n-a fost sa fie. Acum trebuie sa demontez un calculator functional, bla-bla... :(
 

Offline AlexU

Discutii despre www.pcgarage.ro
« Reply #14 on: 25 November 2018, 06:51 »
Adaug și eu o nemulțumire: laptop luat cu un an în urmă de la pcgarage refuza să se mai încarce.
Lăsat la ei fiindcă Depanero mi-a trimis după 8 ore confirmarea cererii de intrare în service, și l-am ridicat de la sediu PcG după 22 zile.

Încă mă gândesc că trebuia să fac tam-tam că au depășit termenul legal, ba chiar trebuia să cer negație.