Author Topic: Discutii despre www.pcgarage.ro  (Read 5380 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline mudpie

  • Mister Congeniality
  • Global Moderator
  • Feedback Score: (24)
  • Old TR: 230 (100%)
  • Hero Member
  • ***
  • Posts: 1.404
  • Location: Bucuresti
  • Liked | Thanked: 200 times
    • View Profile
Discutii despre www.pcgarage.ro
« Reply #15 on: 25 November 2018, 18:19 »
Macar au rezolvat problema?
Women might be able to fake orgasms, but men can fake whole relationships.
 

Offline AlexU

Discutii despre www.pcgarage.ro
« Reply #16 on: 29 December 2018, 03:31 »
Neașteptat, dar da. La câte am citit pe Softpedia despre Depanero, mă gândeam că ajunge bucățele.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

Offline BogdaNz

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 2
    • View Profile
Discutii despre www.pcgarage.ro
« Reply #17 on: 28 January 2019, 18:40 »
Aviz amatorilor, grija la ce vi se returneaza de la garantie.
Exemplu:
Mouse (Logitech G403 ) transmis catre ei in 14.01.2019, intrat in 15.01.2019, ajuns la mine in 28.01.2019. De cum a ajuns am constatat ca au schimbat produsul cu altul desfacut, utilizat ( probabil l-au avut aruncat pe acolo si au zis ca poate dau de vreun prost ) . In caz ca va intrebati cum am constatat, am observat " alte urme " de folosinta decat ale mele si prezinta si alt serial number. Am transmis mesaj, cu termen limita de solutionare maine ( reparare, inlocuire sau returnare contravaloare produs ) , altfel poimaine fac o mica adresa la ANPC. Daca se doreste, voi reveni cu status update
 

Offline wolfenste

Discutii despre www.pcgarage.ro
« Reply #18 on: 27 November 2019, 17:16 »
Salut, sunt wolfenste si am fost tapuit de PC Garage.

Am cumparat de la ei un adaptor HDMI - VGA (atentie la pret intreg nu ca resigilat).  A venit intr-o punga, avand urme de utilizare: zgarieturi pe mufa HDMI, doua urme de presare cu ceva dur (margine de carcasa) pe cablu iar capatul celalalt, VGA, murdar. Desigur, pot sa il returnez pe cheltuiala mea (cost dublu fata de pretul adaptorului).

LE: inca nu l-am testat ca trebuie sa soseasca si placa. Revin dupa ce il incerc, culmea ar fi sa nici nu functioneze.
 

Offline AlexU

Discutii despre www.pcgarage.ro
« Reply #19 on: 01 December 2019, 21:05 »
Salut, sunt wolfenste si am fost tapuit de PC Garage.

Comentariu strict pentru bucata asta. Zici ca e clubul anonim al oamenilor afectati de PCGarage.
Arata-mi pe papusa unde te-au atins cei de la PCG :D

Ia legatura cu ei, le trimiti poze si le explici. In general pentru situatii de genul eu prefer sa le dau un mesaj privat pe FB. Situatiile de genul raportate prin cei de la PR decurg diferit, favorabil clientului.
Propune-le sa iti trimita prin curier unul bun, verificat, iar la livrare sa il trimiti inapoi pe cel "vechi".
 

Offline wolfenste

Discutii despre www.pcgarage.ro
« Reply #20 on: 03 December 2019, 22:21 »
Pai da, intentionat am scris asa, ca in cazul alcoolicilor anonomi. Putin haz de necaz. :)

Functioneaza dar e clar unul second hand. Mi se pare totusi usor blurry. Acum nu stiu daca asa trebuie sa fie (hdmi->vga) ca nu se poate mai bine, sau e el putin defect sau e placa video de vina ca deh, si ea e tot noua si nu am un monitor "ne-VGA" sa o testez. Oricum, ma deranjeaza mai mult ca daca iau nou din magazin apai atunci asa sa fie. Sunt satul de mici inexactitati de pe OLX.

 Camera mea cea mai buna e de 3.2 megapixeli si nu cred ca prinde detaliile mentionate dar e vizibil cu ochiul liber.
« Last Edit: 03 December 2019, 22:25 by wolfenste »
 

Offline wolfenste

Discutii despre www.pcgarage.ro
« Reply #21 on: 09 December 2019, 12:04 »
Se pare ca este si putin stricat. Am incercat pe alt monitor, alta placa video si am testat si alt adaptor. Asta al meu de la PC Garage se vede mai prost. Blurat si intunecat. Situatiile de genul asta nu sunt accidente. Nu ai cum sa nu vezi ca pui in colet ceva desigilat... Cineva de la PC Garage cu buna stiinta a facut asta, in interes personal sau asta e metoda PC Garbage sa scape de garbage, de gunoaiele din magazin. Am mai auzit d'astea despre ei, cum nu s-a schimbat nimic, e vina conducerii magazinului.

Post Merge: 09 December 2019, 12:56
Am luat legatura du PC Garage (prin Facebook). Amabil mi-au recomandat sa il returnez. Returnarea costa mai mult decat daca as cumpara din alta parte unul nou ... pam pam.
« Last Edit: 09 December 2019, 12:56 by wolfenste »