Author Topic: Battle for Azeroth  (Read 16333 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sir Dracu

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Battle for Azeroth
« Reply #45 on: 20 September 2018, 09:28 »
Vad ca tokenul iar a luat-o in sus, deci e clar ca lumea s-a lasat dupa doar o luna :))
 

Offline Dundee

Battle for Azeroth
« Reply #46 on: 20 September 2018, 16:03 »
Am reactionat la timp de am cumparat gold cand token-ul a fost 173k pentru promotia cu 180 zile gametime + mount pentru 65 euro.
Azi dimineata cand am verificat era 220k :D
 

Sir Dracu

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Battle for Azeroth
« Reply #47 on: 26 September 2018, 09:14 »
Blizzard hits a home run with World of Warcraft expansion. World of Warcraft made $161M in August following the release of its “Battle of Azeroth” expansion, not including all pre-sales in the months leading up to launch. Subscribers for WoW West hit its highest point since 2014.
 

Offline Dundee

Battle for Azeroth
« Reply #48 on: 27 September 2018, 13:36 »
WoW Classic demo disponibil la blizzcon si pentru cei care cumpara virtual ticket. Ce jegosi :))
Daca vreau sa vad cum e Classic, ma duc pe un server privat, fac 10 levele si aia e.
 

Offline Ciocanul

Battle for Azeroth
« Reply #49 on: 27 September 2018, 16:03 »
Nu cred ca e tot aia. :) Dar miscarea e buna, trebuie sa recunoastem. Dar pana la urma cat o sa coste ?
 

Offline Dundee

Battle for Azeroth
« Reply #50 on: 27 September 2018, 22:01 »
Da, posibil, mai ales ca ei mentioneaza asta: "experience firsthand our recreation of the original Azeroth". 
40 euro e, cu 10 mai mult fata de anul trecut.
 

Offline Ciocanul

Battle for Azeroth
« Reply #51 on: 28 September 2018, 13:08 »
Eu cred ca dupa hype-ul initial de 2-3 sapt, serverele de wow classic o sa se goleasca ca berea la 0.33. :D
Cam aici sunt motivele:

Pur si simplu nu o sa aiba lumea nervi sa farmeze cu zilele un nivel, sa adune 1000 de golzi pt un mount o tona de timp. LFG, LFG, LFG pt instanta X si nu ai ba healer, ba tank pt ca aia nu au chef de respec. Fraierilor... eu sunt shadow priest... nu healer. :)  Apoi mergi pana la dracu in praznic unde e instanta. 2 ore le freci aiurea pt o ora intr-o instanta simpla. De alea mari nici nu mai vorbim.

 

Offline Dundee

Battle for Azeroth
« Reply #52 on: 28 September 2018, 14:26 »
Asa o sa si fie. Si te gandesti ca ajungi eventual in end game, farmezi Naxx si acolo se opreste progresul. Ce se va intampla dupa? Se trece la TBC? :))
 

Sir Dracu

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Battle for Azeroth
« Reply #53 on: 29 September 2018, 16:42 »
Quote
Patch 8.1.0 PTR - Build 27934
This was a fairly small build, likely to just fix the client. The WoW Classic demo was added to the download servers. It has a version number of 1.13 and is encrypted.
 

Offline Raziel01

Battle for Azeroth
« Reply #54 on: 15 October 2018, 17:56 »
 

Offline Dundee

Battle for Azeroth
« Reply #55 on: 16 October 2018, 13:59 »
Desi nu-l urmaresc, sunt de acord cu aproape tot ce a zis. Jocul e intr-o stare deplorabila, a ajuns sa-mi placa mai mult leveling-ul decat end content.
 

Offline exnothing

  • Feedback Score: (1)
  • Newbie
  • Posts: 20
    • View Profile
Battle for Azeroth
« Reply #56 on: 06 November 2018, 18:25 »
E o curva si jumatate. Pupa developerii in fund in orice stream de wow cu speranta ca ii pica si lui un os, o invitatie, ceva, de care sa poata profita. Cauta subiecte "fierbinti" pe youtube, reddit si le aduce in discutie pe canalul lui , le aproba pentru a se identifica cu multimea. Aduce in discutie ca se lasa de wow doar ca sa creeze atentie artificiala. Nu contest ca se pricepe la wow si e un bun orator.
Varianta pe scurt: e un maruta de romania
 

Offline Dundee

Battle for Azeroth
« Reply #57 on: 06 November 2018, 21:53 »
Nu stiu daca te-ai uitat la clipul pus de Raziel, insa isi bate pula urat de devi. Nu contest, poate in alte ocazii e pupincurist.
 

Sir Dracu

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Battle for Azeroth
« Reply #58 on: 12 December 2018, 12:13 »
 

Offline Dundee

Battle for Azeroth
« Reply #59 on: 13 December 2018, 10:59 »
Am apucat aseara sa incerc noul patch. Cel mai mult ma interesa optimizarea multi-threading si DX12 improvements.
In Dazzar'alor pe platforma din partea stanga la flight master aveam cel mai mic fps (44) cand ma uitam intr-o anumita directie. Dupa ce am schimbat pe DX12, a crescut la 56.
Inainte aveam settings 10/10 Ultra, 4x MSAA, in afara de view distance care il tineam la 8/10, ca iti rupea CPU-ul in open world. Acum il tin la 10 si e smooth as butter, ramane sa mai incerc in raid-uri sa vad cum e. Asta pe un sistem cu 7700k, 1080 si monitor 2560x1440.