Author Topic: World of Warcraft Classic  (Read 40738 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline astateofmind

World of Warcraft Classic
« Reply #150 on: 24 August 2019, 16:52 »
Threat meter. Un healing addon. Yaht. Combo points tracker. Energy ticks. Debuff trackers, mai erau.

Dar mai nimic pe parte socială.
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline KodiaK

World of Warcraft Classic
« Reply #151 on: 24 August 2019, 20:36 »
Noi de asta ne-am indragostit nu de mobile game-ul de acum :D
Poate d-asta te-ai indragostit tu. :)
Eu sper sa putem sa instalam cat mai multe addon-uri care se ne faca viata mai usoara. N-am chef sa stau juma de ora sa caut un quest item/mob, cand oricum o sa stau sa astept la coada sa pot sa il lootez/omor ;)
Asus TUF Z590-PLUS | 10700KF | be quiet! Dark Rock Pro 4 | 32GB HyperX Fury 3600Mhz | Asus TUF RTX 3080 | Samsung 870 EVO 250GB + XPG Gammix S11 PRO 512GB+2TB + 2xSeagate 2TB | Audigy RX | Sennheiser HD559 | Corsair RM850x | be quiet! Silent Base 802 | ASUS ROG PG27AQDM
Reducere 1% PcG: G6TPRZ4K
 

Offline astateofmind

World of Warcraft Classic
« Reply #152 on: 24 August 2019, 20:43 »
Mie unul mi-ar placea mobile game-ul de acum cu interactiunea sociala din classic. Fara LFG, fara LFR, fara chestii de genul asta. Sa te obilige sa interactionezi si socializezi pe server sau in guilda.

Eventual fara mythic si alte prostii de astea :D
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline slicker

World of Warcraft Classic
« Reply #153 on: 24 August 2019, 23:35 »
Where is Manrick`s wiiiiiiiife ahahahhahhahha! oh man. De ce sa nu recunosc, WoW ramane pentru mine top. Nimic nu l-a egalat. Fie ca e vorba de atmosfera, animatii, muzica, peisaje, gameplay. Absolut nimic nu l-a egalat si le-am jucat pe toate. Fuck nici macar WoW later nu a egalat vanilia.
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline Ciocanul

World of Warcraft Classic
« Reply #154 on: 25 August 2019, 16:52 »
Am intrat azi in wow normal(asta e vanilla ? ) . Cred ca poti dresa si o maimuta sa joace jocul. Este extrem de simplu. Mi-am boostat din joc un Dark Knight la lvl 110 ca poti face asta pe un caracter. Nu mi-am batat capul sa inteleg vrajile, talente, nimic. Vreau sa zic ca omori tot si apas ampulea pe vraji ca la pacanele. Nu mai trebuie sa manci, nu mai trebuie nimic. Sunt lvl 113 imediat si nu am murit nici o data. Imi scapa mie ceva s-au l-au facut extrem de simplu ?
 

Sir Dracu

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
World of Warcraft Classic
« Reply #155 on: 25 August 2019, 17:37 »
Asa e de multa vreme, anul trecut cand mi-am crescut paladinul, am murit prima oara pe la level 40 si ceva.
 

Offline Monstru

  • Global Moderator
  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 150 (100%)
  • Full Member
  • ***
  • Posts: 186
  • Location: Bensheim/ Germania
  • Liked | Thanked: 9 times
    • View Profile
World of Warcraft Classic
« Reply #156 on: 25 August 2019, 19:52 »
eu inca incerc sa imi aduc aminte de add-nul ala care facea ecranul negru cand luati aggro de la tank :))
 

Offline Mihai

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 19
    • View Profile
World of Warcraft Classic
« Reply #157 on: 25 August 2019, 20:04 »
Simplu in ce sens?simplu de crescut?da!Du-te si fa un raid mythic sau un dungeon mythic+ 20+ sa vedem daca mai e asa simplu,sunt versiuni de joc total diferite,in vechile versiuni de joc leveling-ul era parte din content pe cand in versiunile mai noi,leveling-ul este mai mult de forma,content-ul de baza sta in raiduri,dungeon-uri,pvp,cred ca din cataclysm a fost simplificat leveling-ul.
Vanilla=classic wow=prima gversiune a jocului,relansarea are loc pe data de 26 August 01:00 ora Romaniei.
 

Offline astateofmind

World of Warcraft Classic
« Reply #158 on: 25 August 2019, 20:54 »
Am intrat azi in wow normal(asta e vanilla ? ) . Cred ca poti dresa si o maimuta sa joace jocul. Este extrem de simplu. Mi-am boostat din joc un Dark Knight la lvl 110 ca poti face asta pe un caracter. Nu mi-am batat capul sa inteleg vrajile, talente, nimic. Vreau sa zic ca omori tot si apas ampulea pe vraji ca la pacanele. Nu mai trebuie sa manci, nu mai trebuie nimic. Sunt lvl 113 imediat si nu am murit nici o data. Imi scapa mie ceva s-au l-au facut extrem de simplu ?

Nu, asta nu e vanilla, asta e retail. Vanilla e cel care se lanseaza maine. Daca intri in vanilla get prepared sa te faci putin corpse run in primele 10 levels (bine, depinde si de cum joci).
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Sir Dracu

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
World of Warcraft Classic
« Reply #159 on: 25 August 2019, 20:54 »
Daca nu ma bate la cap femeia, cred ca stau la lansare :))) de jucat nu se pune problema, queue de cateva ore probabil. Totusi maine seara apar servere noi, posibil sa fie queue slab spre deloc acolo.
« Last Edit: 25 August 2019, 20:58 by Sir Dracu »
 

Offline Monstru

  • Global Moderator
  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 150 (100%)
  • Full Member
  • ***
  • Posts: 186
  • Location: Bensheim/ Germania
  • Liked | Thanked: 9 times
    • View Profile
World of Warcraft Classic
« Reply #160 on: 26 August 2019, 08:28 »
Știți de cine îmi e dor acuma?

De omu' cu mac care nu avea global cooldown ca e pe mac și de Io care le știa pe toate :))

Amândoi faimoși pe secțiunea wow veche :))
 

Offline Dundee

World of Warcraft Classic
« Reply #161 on: 26 August 2019, 08:45 »
Si care facea spam de Rend pe warrior, care e un dot.
Bring back Raduy :D

Am intrat azi in wow normal(asta e vanilla ? ) . Cred ca poti dresa si o maimuta sa joace jocul. Este extrem de simplu. Mi-am boostat din joc un Dark Knight la lvl 110 ca poti face asta pe un caracter. Nu mi-am batat capul sa inteleg vrajile, talente, nimic. Vreau sa zic ca omori tot si apas ampulea pe vraji ca la pacanele. Nu mai trebuie sa manci, nu mai trebuie nimic. Sunt lvl 113 imediat si nu am murit nici o data. Imi scapa mie ceva s-au l-au facut extrem de simplu ?

Mda, eu iti recomand sa incerci un M+ cu toate cele 4 affixuri (de la +10 in sus) si mai vorbim. Sau mythic raiding, sau arene.
N-ai idee peste cati incompetenti dau zilnic, care probabil se plang la altii ca jocul e prea usor in ziua de azi.
In vanilla levelingul era greu in sensul ca aveai dmg mic, mobii hp mare si te umflau repede. Dar ca mecanici, era extrem de simplu fata de azi (jocul in ansamblu)
 

Offline Ciocanul

World of Warcraft Classic
« Reply #162 on: 26 August 2019, 09:00 »
Sunt sigur ca o fi greu cand sunt multi si trebuie coordonare si pregatire poate si alte cele. Am prins si eu cand trebuia sa ma pregatesc 3 zile pt raid si poate nu ma luau ca jucam "rezerva" ca warlock si ma enervam. Jucam tin minte cu niste norvegieni care aveau cacalau de timp, erau someri si stateau acasa pe bani si ... ce sa faca toata ziua ? :) Bine, aveau grija: nu apucai in raid-ul mare, mergeai in instante mici sau BG. Era destula organizare.
Am bagat ieri destul de mult si e mai frumoasa prezentarea la questuri, mai vorbesc, cut scenes, chestii. :) E usor lvl-ul dar parca e mai interactiv.
Deseara pe ce intrati ? Eu undead mag sau priest pe Golemagg ca si inceput.
 

Offline KodiaK

World of Warcraft Classic
« Reply #163 on: 26 August 2019, 09:08 »
Am intrat azi in wow normal(asta e vanilla ? ) . Cred ca poti dresa si o maimuta sa joace jocul. Este extrem de simplu. Mi-am boostat din joc un Dark Knight la lvl 110 ca poti face asta pe un caracter. Nu mi-am batat capul sa inteleg vrajile, talente, nimic. Vreau sa zic ca omori tot si apas ampulea pe vraji ca la pacanele. Nu mai trebuie sa manci, nu mai trebuie nimic. Sunt lvl 113 imediat si nu am murit nici o data. Imi scapa mie ceva s-au l-au facut extrem de simplu ?

Cred ca ai vrut sa zici Death Knight, ca Dark Knight inca nu exista :))
Sa inteleg ca ai jucat juma de ora si nu ai murit? Wow, such achievement. Baga mare pana la 120, si apoi mergi in cele 2 zone noi (Mechagon si Nazjatar) ia 4-5 mobi pe tine si sa vezi ca nu mai e asa de simplu :P Sau, cum ziceau mai sus, mergi in dungeon, nu mythic +20, ci Mythic simplu si sa vezi si acolo cum nu mai e asa de simplu.
Sincer sa fiu mie nu imi este asa de dor de lvl-ingul din vanilla, unde trebuia sa mananc/beau dupa 3-4 mobi, si daca cumva tregeam mai mult de 2 mobi erau sanse maricele sa mor.
Asus TUF Z590-PLUS | 10700KF | be quiet! Dark Rock Pro 4 | 32GB HyperX Fury 3600Mhz | Asus TUF RTX 3080 | Samsung 870 EVO 250GB + XPG Gammix S11 PRO 512GB+2TB + 2xSeagate 2TB | Audigy RX | Sennheiser HD559 | Corsair RM850x | be quiet! Silent Base 802 | ASUS ROG PG27AQDM
Reducere 1% PcG: G6TPRZ4K
 

Offline Dundee

World of Warcraft Classic
« Reply #164 on: 26 August 2019, 09:10 »
Deseara pe ce intrati ? Eu undead mag sau priest pe Golemagg ca si inceput.
Pentru mine e prea tarziu la 1 cand se da drumu'. O sa intru maine sa vad cum sta treaba (alianta PvE cel mai probabil)
« Last Edit: 26 August 2019, 09:13 by Dundee »